live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Що чекає перший кримськотатарський телеканал ATR після закриття

Сьогодні, 1 квітня, окупаційна влада Криму закрила кримськотатарський телеканал. Офіційна причина – "не пройшов перереєстрацію відповідно до вимог російського законодавства"

31 березня телеканал ATR провів свій останній ефір. В ефірі генеральний директор каналу Ельзара Іслямова та власник каналу Ленур Іслямов дякували всім, хто підтримував ATR. В інтерактивному голосуванні майже 240 тис. людей висловилися за продовження життя телеканалу – 99,2% з усіх, хто взяв участь в опитуванні. Однак попри це окупаційна влада прийняла рішення закрити ATR, Роскомнагляд відмовив у реєстрації. 

Перший кримськотатарський телеканал вів своє мовлення трьома мовами: кримськотатарською (35% ефіру), українською (5%) та російською (60%). В його ефірі – чи не в єдиному з усіх кримських ЗМІ – лунала правдива інформація. Канал протистояв всеохоплюючій проросійській пропаганді в Криму. Саме це, імовірно, стало істиною причиною закриття. Де-юре – телеканал не пройшов перереєстрацію відповідно до вимог російського законодавства. Компанія кілька разів подавала до Роскомнагляду набір документів для реєстрації, проте їх повертали назад. Сам же Сергій Аксьонов не приховує, що хотів закриття телеканалу. "Захист інтересів України на території Криму сьогодні безперспективний та непотрібний. Будоражити населення тим, що Крим колись повернеться в Україну, не потрібно", - відверто заявив так званий "голова" Криму.

Команда телеканалу

Зараз у трансляції на сайті телеканалу відображається лише чорний екран. Але в соцмережах представники телеканалу запевняли, що йдуть не на завжди та обіцяють незабаром повернутися. Заступник гендиректора Ліля Буджурова вчора в поки останньому ефірі повідомила глядачам: "Так, ми сьогодні припиняємо своє мовлення, але ми знаємо, що повернемося, ми завжди повертаємося. І скажемо знову "В ефірі - телеканал ATR".

Журналісти Еспресо.TV зв'язалися з генеральним директором телеканалу Ельзарою Іслямовою, яка розповіла про майбутнє телеканалу.

З 25 березня на каналі проходив телемарафон "Не вбивайте ATR", під час якого в кутку екрану показувався зворотний відлік часу до припинення мовлення. Журналісти працювали цілодобово. До понеділка команда каналу відпочиватиме, а з 6 квітня почне нове життя.

"З понеділка ми починаємо працювати через Інтернет і через український супутник. У нас була до цього ліцензія на український супутник, вона дійсна, будемо працювати. Ми можемо тут з командою та підприємством перекваліфікуватися в продакшн та вести мовлення через Україну. Цей супутник покриває всю Європу, Росію", - розповіла Ельзара Іслямова. 

Гендиректор також каже, що повноцінна робота буде здійснена не пізніше, ніж через 10 днів. "Не пізніше ніж через 10 днів вийдемо вже в ефір через український супутник та в Інтернеті. Ми будемо працювати як продакшн-хаус, виробляти продукт та подавати сигнал з України", - поділилась вона.

При цьому, як зазначає Ельзара Іслямова, команда ATR не припинить боротьбу. "Відстоювати своє право на транслювання ATR в тому форматі, який і був, ми будемо. Звісно, ми не знаємо, чи принесе нам це успіх, але боротьбу не припинимо", - наголосила генеральний директор телеканалу.

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати