live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

7 пісень, які не дають забути про Революцію Гідності


фото: Автор: Eliash Strongowski
На хвилі Революції Гідності та після неї з’явилось багато хітів, яким й досі радо підспівують маси

Революційні події надихали багатьох музикантів на створення нових пісень –  як серйозних, трагічних, так й іронічних на злобу дня. На жаль, серед написаного за час революції так і не з'явилось такого ж промовистого хіта, який був у Помаранчевої революції 2004-го – "Разом нас багато" гурту Гринджоли. Однак окремі тексти та відео з нарізками кадрів тих подій й досі залишаються актуальними.

Еспресо.TV зробило добірку із 7-ми найяскравіших музичних композицій, які українці згадували заново, вивчали на пам'ять під час Революції гідності та які виникали опісля.  

"Вставай" – "Океан Ельзи"

Пісні "Океану Ельзи" найбільш знані та популярні серед українців, тому цей гурт і мав би виконувати провідну пісню Євромайдану. Оскільки Святослав Вакарчук так і не написав абсолютно нової композиції, присвяченої тим подіям, то чи не найчастіше звучав старий і добре перевірений хіт ОЕ "Вставай". Ця пісня була центральною відразу для двох українських революцій – саме її найбільше співали ще у 2004-му.

Знаковим для історії революції став концерт культового гурту на Євромайдані, що зібрав аудиторію понад 200 000 осіб.  Так, спеціально для нього вперше за довгий час зібрався "золотий" склад: Юрій Хусточка, Павло Гудімов і Дмитро Шуров.

"Гітарний перебор" –  Майкл Щур

Журналіст Громадського телебачення Роман Вітонів більше відомий загалу, як ведучий новин діаспорянин Майкл Щур, записав пісню "Гітарний перебор". У ній виконавець переповідає історію становлення тодішнього президента України від дитинства на Донбасі до маєтку в Межигір’ї.

У кліпі, знятому на Майдані, Майкл Щур проходить Інститутською, оминаючи намети, барикади, вітаючись із знайомими та друзями й звертається до героя пісні: "Це гітарний перебор, Віктор! Віктор, це перебор!".

"Зброя пролетаріату" – Жадан і Собаки

Пісня "Зброя пролетаріату" на слова одного із ключових поетів сучасності Сергія Жадана у дуеті з харківським гуртом "Собаки в космосі" у 2012-му році увійшла до однойменного альбому виконавців. А у 2013-му рядки "Вчи історію. Готуй революцію. Лишай аудиторію. Виходь на вулицю" зазвучали по-новому й стали об'єднавчими для багатьох студентів, які виходили на майдани своїх міст у перший тиждень революції.

"Брат за брата" – Kozak System та українські зірки

Гурт Kozak System записав колективну пісню з відомими виконавцями, громадськими діячами, митцями. Композиція "Брат за брата" найбільш близька до того, щоб називатися гімном Євромайдану, адже була написана та виконувалася безпосередньо під час подій.

Пісня апелює до внутрішнього вибору, патріотизму та безперервного щоденного протистояння: "Свій на свого не здійме руку! Брат на брата не скаже злого! Прийме удар, піде на муку. Брат за брата, свій за свого!". Автор слів – Сашко Положинський.

"Ганнуся" – Dakh Daughters

Гурт, який було засновано рівно за рік до початку Євромайдану – фрік-кабаре Dakh Daughters, неодоразово виходив на сцену протягом революції, а його учасниці – авторки театру "ДАХ" були волонтерками протягом всієї зими 2013-14.

Відео на пісню "Ганнуся" про стару жінку, яка устами Руслани Хазіпової, розповідає про своє життя, його перипетії та самотність, показує те, як виконавиці готувались та виступали на головній революційній сцені.

"Воины света" – "Ляпис Трубецкой"

Після завершення Євромайдану, навесні 2014-го, білоруський гурт "Ляпис Трубецкой" випустив пісню "Воины света", яка дуже влучно реагує на події української революції "Бей барабан – пам, пам. Баррикады, друзья, шум, гам". Однак лідер гурту Сергій Міхалок відразу спростував зв’язок між піснею та подіями в Україні, адже пісня була написана ще за рік до початку революції.

Тим не менше, неофіційне відео із нарізкою кадрів з подій Євромайдану зібрало понад 12-ть мільйонів переглядів. Сьогодні ця пісня є у репертуарі наступного проекту Міхалка – рок-гурту "Brutto". Оскільки в Україні цей гурт надзвичайно частий гість – пісня активно виконується на більшості фестивальних сценах по всій країні.

"Злива" – Джамала, Андрій Хливнюк та Дмитро Шуров

На першу річницю Революції гідності українські музиканти Джамала, Андрій Хливнюк та Дмитро Шуров об’єднались на записали пісню "Злива". Композиція про те, що "Ми втомились як ніколи від зим, Лий зливо лий…", про зміни та віру, якої потребує кожен, принесла виконавцям відразу дві нагороди музичної премії Yuna-2016: найкращі пісня та дует.

 
А ось підбірка Еспресо ще з часів Євромайдану, 2013 року: Всі музичні хіти Майдану

новини партнерів

31 березня, 2020 вівторок

30 березня, 2020 понеділок

31 березня, 2020 вівторок

30 березня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати