10 найвідоміших бізнес-книг, які надихають

Ігор Бондар-Терещенко
3 лютого, 2017 п'ятниця
19:13

Рецепти успіху: 10 найкращих книжок з бізнесу, які варто прочитати для саморозвитку

В одній з книжок цього огляду нам вкотре нагадують про жорсткі умови сьогоднішньої конкуренції, коли океан ринку набуває кривавого кольору. Натомість лідерство і боротьба за продажі завжди були запорукою саме здорового бізнесу, навіть якщо молоді та енергійні компанії відтісняють «старих».

І бій на рингу за гаманець споживача  - не завжди відверта й жорстока стратегія переможця, іноді розробка унікального і нового продукту дозволяє відійти убік і полегшити участь в конкурентній боротьбі.

Джим Коллінз. Величні за власним вибором. – Наш Формат

Автор цієї книги ні в якому разі не стверджує, ніби хаос, ненадійність, нестабільність – це благо: компанії, лідери, організації, товариства процвітають не завдяки хаосу. Але вони можуть процвітати також в умовах хаосу.

Як вони це роблять? Щоб відповісти на це питання, потрібно було відібрати ті компанії, які починали діяльність у непростій ситуації і завдяки своїй роботі досягли успіху, причому зробили це в нестабільній обстановці, серед потужних, непідвладних їм стихій, що викликають швидкі зміни.

Потім порівняли ці компанії з контрольною групою – з тими, хто за цих самих екстремальних обставин не зміг стати великими. Саме це зіставлення і виявило ті фактори, які допомагають деяким компаніям процвітати навіть під час хаосу.

Переможці були позначені як «10», тому що вони не просто вижили і не просто досягли успіху: кожна з цих компаній перевищує середній результат у власній галузі як мінімум в 10 разів. Прочитавши цю книгу, ми дізнаємося про основні засади виживання – і створення великого бізнесу! - а також про те, які якості відрізняють лідерів, що спроможні впоратися з негативними ситуаціями, від тих, хто пасує перед ними.

Джейсон Фрайд, Девід Хайнемайєр. Rework. – Клуб Сімейного Дозвілля

Автори цієї захопливої книжки вкотре нагадують, що ми живемо в новiй реальності, в якій кожен вільний займатися бiзнесом. Тi iнструменти, що зазвичай були недосяжними, нинi цiлком доступні для кожного. Технологiями, що коштують тисячi доларiв, сьогодні можна скористатися майже задарма. Таким чином, одна людина може виконувати роботу замiсть двох, трьох працiвникiв або, у деяких випадках, цiлого вiддiлу.

Те, що було неможливим ще кiлька рокiв тому, у наш час - звичайна справа. «І не треба гарувати клятi шiстдесят, вiсiмдесят чи й сто годин на тиждень, аби все запрацювало, - підказують нам. - Цiлком достатньо десяти-сорока годин на тиждень. І не обов’язково спорожняти запаси «на чорний день» або брати на себе непомiрний тягар ризиків».

Так само у книжці розповідається про те, як можна створювати власний бiзнес й отримувати всi потрiбнi для цього грошовi вливання, працюючи, як звичайно. Іноді при цьому навiть не потрiбен офіс, бо за нинішніх часів можна працювати вдома i взаємодiяти з людьми, з якими ви нiколи не зустрiчалися i якi живуть у тисячах кiлометрiв вiд вас. Тобто, впевнені автори, настав час зробити ревiзiю ставлення до праці.

Ешлі Венс. Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє. – ТАО

Автор цієї книжки, щиро захоплюючись своїм героєм, простежує його життя, долю й кар’єру, починаючи з юності й завершуючи епохою, коли той став живою легендою. Невловимий геній із Кремнієвої долини – містечка Хоторн, що у штаті Каліфорнія – у цій оповіді не грішить ні замкнутістю, ні прописаною низьковуглеводневою дієтою.

Він їздить на червоному седані Model S виробництва власної фірми Tesla і не терпить тих, хто, почувши слово «ні», опускає руки. Перетворити людей на колонізаторів космосу – ось мета життя цього чоловіка, який, за його власними словами, хоче померти з думкою, що на людство чекає яскраве майбутнє. «Ви вважаєте, я божевільний?» – ставлячи це запитання, Маск не чекає відповіді, він звертається, схоже, лише до себе.

Втім, дізнавшись про його діяльність, за грандіозністю схожу хіба що на сюжети науково-фантастичних романів, у здоровому глузді Маска можна засумніватися. SpaceX – його компанія, що відправила на Міжнародну космічну станцію транспортну капсулу й успішно повернула її на Землю. Інша компанія – Tesla Motors – випустила революційний електромобіль. Досягати успіхів у різних галузях ніби граючись міг хіба що Стів Джобс.

Кажуть, якщо перестати заважати таким дивакам, вони розв’яжуть усі наші проблеми й дадуть відповіді на всі запитання: технарі-утопісти живуть у віртуальному світі своїх фантазій, але створюють ту реальність, яка стає майбутнім для всього людства.

Стівен Р. Кові. 7 звичок надзвичайно ефективних людей. – Клуб Сімейного Дозвілля

Ця книга була видана в 73 країнах світу на 38 мовах тиражем понад 15 мільйонів примірників, а колишній президент США Білл Клінтон назвав її настільною книгою кожної людини, що прагне до успіху.

Втім, автор «7 звичок надзвичайно ефективних людей» по-своєму розуміє успіх, і такі елементи етики особистості, як навчання навичкам спілкування, надання впливу і позитивне мислення, не вважає необхідними для його досягнення.

«На тисячу обрывающих листя з дерева зла знаходиться лише один, рубає під корінь», - цитує він улюбленого поета.

Вважаючи, що якщо ми припинимо обривати листя, працюючи лише над установками і поведінкою, і відразу приймемось за корінь – ті парадигми, звідки беруть початок наші установки і поведінку, – то як раз і доб'ємося якісних змін у своєму житті.

 

 

 

Пітер Тіль. Від нуля до одиниці. – Наш Формат

Автор цієї книжки - перший інвестор Facebook, створив платіжну систему PayPal - вважає, що основа будь-якого успішного стартапу – унікальний продукт, що дає будь-якій компанії виграшний статус монополії. Таким чином, «Від нуля до одиниці - не підручник, не зібрання відомостей – а вправа, що тренує здатність мислити. Адже саме в цьому і полягає завдання стартапу: відчувати питаннями наявні ідеї і переосмислювати бізнес з нуля.

До речі, про арифметику. «Горизонтальний» прогрес, на думку автора, лише копіює ефективні моделі, рухаючись від одиниці в ефемерні дали китайського зразка. А вертикальний означає створення нових сутностей – той самий перехід від нуля до одиниці.

Наприклад, зібравши за образом і подобою сотню друкарських машинок, ми забезпечимо горизонтальний успіх, а створивши комп'ютер – доб'ємося вертикального прогресу. Тим не менше, немає перешкод для того, хто вважає, що технологічний розвиток не повинно обмежуватися лише тим, що пов'язано з комп'ютерами. Якщо розібратися, технологією можна вважати будь-новий, більш продуктивний спосіб дій.

Клейтон Крістенсен. Як ви збудуєте своє життя? – Видавництво Старого Лева

У цьому мудрому посібнику з особистої філософії автор пропонує зайнятися тим, що ми так давно відкладали, - стратегією власного життя. Наприклад, дізнатися, чому так часто гонитва за посадами і зарплатами не приносить щастя, чому близькі не розуміють нас, і чому цілі, до яких ми прагнемо, часто не приносять нічого, крім розчарування.

В основі книжки від гуру менеджменту лежать масштабні дослідження успіхів і невдач, проведені в Гарвардській школі бізнесу. «Надіти крила - не значить полетіти», - стверджує автор. Так, розповідаючи про те, як «Honda» захопила Америку по чистій випадковості і що робити, коли «The Wall Street Journal» не дає відповіді на питання, він утоняет, що є різниця між тим, що думати і як думати. Наприклад, про життя і своє призначення.

При цьому дає нам в руки потрібні інструменти, що дозволяють вести ту життя, про яку ми мріємо. Виявляється, це всього лише відомі теорії менеджменту, які досить просто спроектувати на своє життя.

Джон Свекла, Мітч Коген. Як стати мільярдером. – К.: Основи

На прикладі чималої кількості інтерв’ю, що лягли в основу масштабного дослідження, автори цієї книжки доходять висновку, що більшість міфів, легенд і чуток, пов’язаних з мільярдерами – звичайнісінький блеф і вигадка.  Насправді це не усмішка фортуни, про які всі думають, згадуючи відомих багатіїв, а всього лише логічні кроки бізнесменів.

Автори називають цих людей творцями своєї долі та свого капіталу, протиставляючи їх виконавцям. Звичайно, виконавці можуть досягти успіху, але їх потенціал обмежений, оскільки вони мислять в звичних рамках. Натомість творці придумують щось абсолютно нове і заробляють на цьому свої мільярди. І часто всі їх досягнення ґрунтуються на інтегративному підході, коли для того, щоб зрозуміти потреби споживача, треба поставити себе на його мімце.

У такий спосіб у книжці розповідається про якості цих людей, що зуміли «інтегрувати» себе в масу заради «взаємозв’язку», а заодно спростовуються розхожі домисли на зразок вищезгаданої «фортуни» і заздрісного «пощастило».

Генрі Форд. Моє життя та робота. – Наш Формат

Назви глав у цій книзі − немов з футуристичного роману, створеного на основі підручника з бухгалтерії. «Терор машин» і «Оплата праці» змагаються в мемуарах геніального менеджера, засновника корпорації «Форд Мотор» і одного з найбагатших людей свого часу, з детективною інтригою «Секретів виробництва».

Створивши промисловий конвеєр і здійснивши таким чином переворот у мисленні і революцію на виробництві, Форд не переставав мріяти про машину, яка буде працювати вічно.

Втім, фантазером підприємець не був: філософію і психологію великого бізнесу в своїй книзі він виклав на основі власного реального життєвого досвіду.

 

 

 

 

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. – Наш Формат

Автор цієї книжки - президент і куратор щорічної конференції TED (Technology Entertainment Design). Після закінчення Оксфорду запустив більше ста успішних журналістських проектів та сайтів. Згодом його увагу привернула TED-конференція, і його некомерційна організація 2001 року придбала у засновника права на неї. Гасло TED «Ідеї, варті поширення» продовжує охоплювати світ.

Сама ж ця книжка - універсальна інструкція з ефективної комунікації, яку можна застосувати як і при ділових переговорах, так і при спілкування в повсякденному житті. Кажуть, сьогодні, щоб донести свою ідею іншим, у нас є лічені хвилини.

Зокрема, щоб справити враження промовою, достатньо 18 хвилин – переконують нас у цій книжці. Її автор ділиться прийомами вдалого виступу: як сформулювати зміст і ефективно донести свою думку до аудиторії. Окрім того, це видання допоможе подолати страх публічних виступів. Автор упевнений: якщо ви за обідом можете поділитися з друзями якоюсь історією, то й публічну промову подужаєте.

Чан Кім, Рене Моборн. Стратегія блакитного океану. – Клуб Сімейного Дозвілля

Автори цієї книжки про конкуренцію – керівники стратегічного Інституту блакитного океану INSEAD - пропонують нам дізнатися, як створити бізнес, вільний від ринкових акул. У книзі демонструється прибутковість і зростання підприємства, процес розробки продуктивних ідей для максимізації попиту в ринковому океані, де конкуренція відсутня.

Автори пропонують покрокові інструкції, що допомагають вивести організацію зі стану «кривавої» конкуренції і розробити нову модель. Крім того, що ж таке - стратегія «блакитного океану», з детальної оповіді можна дізнатися з чого саме вона складається, і які методи її впровадження на ринку.

Загалом у книзі зібрані 15-річні дослідження і приклади 150 бізнес-стратегій (компаній Fitcurves, Yellow Tail і Cirque du Soleil) за 120 останніх років в 30 ринкових галузях.

Читайте також:
Алексей Гончаренко
22 червня, 2021 вiвторок
"Путін — вбивця?": регламентний комітет ПАРЄ закрив справу щодо скарги на Гончаренка
21 червня, 2021 понедiлок
Спека і короткочасні дощі: синоптик Наталка Діденко розповіла про погоду на найближчі дні
22 червня, 2021 вiвторок
Після поразки від Австрії на Євро-2020 віцепрезидент УАФ запропонував відправити футболістів збірної Україна на Донбас
Київ
+26
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 27.16
  Купівля 27.16
  Продаж 27.39
 • EUR
  Купівля 32.22
  Продаж 32.63
 • Актуальне
 • Важливе
2021, середа
23 червня
08:22
Офіційний курс: долар здорожчав ще на 11 копійок
08:14
коронавірус
Коронавірус: за добу померли 70 українців
08:08
Домагой Віда
Визначилися 12 збірних, які зіграють у плей-офф Євро-2020

Опитування

Чи вірять європейці брехливим заявам Путіна про Україну?
07:58
AstraZeneca
Виробники AstraZeneca заявили, що вакцина ефективна проти "індійських" штамів коронавірусу
07:41
Ярослав Думанський та Дієго Марадона (праворуч)
Помер колишній футболіст "Динамо" Думанський, який ставав віцечемпіоном світу
07:38
Новий різновид "індійського" штаму коронавірусу виявили в десяти країнах
07:34
Інфографіка
Євро-2020: розклад матчів і трансляцій вівторка
07:20
ВМС США
Росія закликала США відмовитися від участі у Sea Breeze-2021
07:02
Чехія - Англія
Євро-2020: результати всіх матчів вівторка
2021, вiвторок
22 червня
23:59
Чехія - Англія
Англія здолала Чехію і з першого місця вийшла в 1/8 фіналу Євро-2020
23:52
Хорватія - Шотландія
Хорватія впевнено перемогла Шотландію та вийшла у плей-офф Євро-2020
23:06
Саміт Кримської платформи має ухвалити підсумковий документ про деокупацію, - представник Зеленського
23:02
"Ніколи не було "російським озером": моряки ВМС Британії передали Данілову принт першої у світі британської карти Чорного моря
22:54
Зеленський схвалив продовження угоди про співробітництво у сфері науки та технологій з США
22:38
Російські хакери
Влада Польщі заявила про атаки російських хакерів на електронну пошту понад сотні політиків
22:34
У Дніпрі помер 9-річний хлопчик від отруєння грибами
22:12
вакцина
МОЗ повідомило, скільки українців зробили щеплення вакцинами Pfizer, AstraZeneca, CoronaVac
21:27
Пилова буря у Києві: в Укргідрометцентрі повідомили, коли покращиться ситуація
Пилова буря у Києві: в Укргідрометцентрі повідомили, коли покращиться ситуація
21:20
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі прибула до України
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі прибула до України
21:13
Суд Антоненко
Справа Шеремета: суд продовжив Антоненку домашній арешт на два місяці та залишив без змін запобіжний захід для Кузьменко
20:57
Луїш Каштру
Тренер Каштру, якого погнали зі "Шахтаря", знайшов собі новий клуб
20:43
В окупованій Ялті злива змила сміттєзвалища просто у море
В окупованій Ялті злива змила сміттєзвалища просто у море, - Фірсов
20:39
Зеленський підписав закон про меценатську діяльність у спорті
Зеленський підписав закон про меценатську діяльність у спорті
20:15
посольство США
"Закликаємо Росію припинити вбивати українців": США про обстріл Авдіївки, під час якого постраждав цивільний
20:09
РНБО
РНБО 23 червня обговорить загрозу "індійського" штаму коронавірусу, - нардеп Радуцький
19:48
Олександр Зінченко
Нам не звикати до критики: Зінченко про поразку України від Австрії на Євро-2020
19:45
швидка
Масове отруєння у ресторанах Харкова: число хворих зросло
19:39
Сергій Палкін
"Шахтар" оголосив про закриття трансферної кампанії
19:28
Поліція назвала пожежу в будинку на Київщині спробою приховати умисне вбивство, підозрюваного затримано
19:17
Наталка Діденко
"Гарячі градуси пішли": Наталка Діденко попередила про спеку та грозові дощі
19:13
Зеленський та Меркель обмінялися запрошеннями: планують обговорити ситуацію на Донбасі
18:50
На морському узбережжі Одещини стався зсув ґрунту: під завалами шукають людей
На морському узбережжі Одещини стався зсув ґрунту: під завалами шукають людей
18:48
У ЄС розпочали розслідування проти Google на предмет спотворення конкуренції
18:44
Руслан Малиновський
Були великі очікування, але я не показав свій максимум, - Малиновський про Євро-2020
18:26
Семен Семенченко
Справа ПВК: суд залишив Семенченка під вартою
18:25
Під Києвом три вантажівки потрапили в ДТП, рух у напрямку Чернігова ускладнено
18:11
безпілотник
Проліт безпілотників та обстріл із гранатометів: окупанти на Донбасі 5 разів порушили "тишу"
18:03
Ангела Меркель
Меркель вдруге прищепилася від коронавірусу: змінила вакцину
17:47
суд
Вбивство 5-річного Кирила Тлявова: суд залишив обвинуваченого під вартою
17:43
Міккель Дуелунд
"Динамо" позбулось легіонера, в якого найвища зарплата в клубі
Більше новин