live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Катерина Рещук 26 травня, 2017 п'ятниця

10 тисяч на рік. Все про податок для авто на єврономерах

Водіїв автівок на іноземних номерах хочуть змусити платити кожного дня по 2 євро

Комітет Верховної Ради з податкової та митної політики схвалив законопроект, який має змусити власників авто на іноземних номерах сплачувати збір при перетині кордону України. Раніше цей податок платили лише вантажівки, зараз мова йде про легкові авто, які не були розмитнені.

Українські прикордонники повідомили, що в період з 2013 по 2015 рік в Україну в середньому на рік заїжджало 9,9 млн автівок з іноземними номерами.

Як виходить з досвіду середнього часу їхнього перебування на території країни, то запровадження ставок принесе в бюджет 69,3 млн євро або приблизно 2 млрд грн (за теперішнім курсом). В документі за отримані гроші обіцяють ремонтувати українські дороги.

Ініціатива стосується легкових авто вагою менше 3,5 тонн, з кількістю місць не більше дев’яти, включно з водієм.

Наразі більшість авто з європейською реєстрацією завозять в країну за певною схемою, щоб уникнути розмитнення. Машини є власністю фірм, які знаходяться за кордоном, а наші громадяни нібито працюють в цих компаніях і приїжджають в Україну у відрядження на нерозмитнених автівках. Найчастіше такі "відрядження" тривають місяцями або навіть роками. 

Для того, щоб змусити водіїв таких автівок сплачувати податки, були запропоновані наступні ставки:

1 день – 2 євро (59 грн)

1 тиждень – 7 євро (207 грн)

1 місяць – 33,8 євро (1 000 грн)

1 рік – 342, 2 євро (10 122 грн)

Виходить, чим довше період, за який вноситься оплата, тим дешевше. В разі перевищення терміну сплаченого проїзду кожен день прострочки обійдеться у 2 євро без "знижок". Гроші потрібно оплачувати на пункті пропуску при перетині українського кордону.

Крім введення плати за проїзд для легкових авто з іноземними номерами, також планується вдвічі збільшити ставки збору за проїзд для вантажівок з 0,02-0,78 євро до 0,04-1,56 євро за 1 км (ставка розраховується в залежності від габаритів авто).

Автор ініціативи депутат від "Народного фронту" Максим Бурбак наголосив, що ця версія законопроекту є дискусійною та може суттєво змінитися під час внесення поправок між першим та другим читанням. Зараз законопроект навіть не зареєстрований у порядку денному Верховної Ради. Тобто народні депутати за нього ще не голосували.

Читайте також: Дешеві іномарки з Європи. Що пропонує законопроект про транзитні авто

Введіть слово, щоб почати