live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Викрадення українців. Чому Росія роздає своє громадянство


фото: REUTERS
Російські законодавці хочуть перетворити українське громадянство на фікцію

Державна Дума Російської Федерації готується ухвалити поправки, які спростять отримання громадянами України громадянства Росії. Якщо раніше для початку процесу входження в російське громадянство необхідно було надати письмове підтвердження українських інстанцій про вихід з громадянства України, то тепер російським компетентним органам буде досить простої заяви громадянина про те, що він виходить з громадянства України. Заяви, яку ніхто ніколи не підтвердить. 

На питання про те, як можна буде перевірити наявність такої заяви або хоча б те, що вона дійсно відправлена, у МВС Росії пояснюють, що готові обмежитися звичайною поштовою квитанцією.

Поштовою квитанцією, яка буде свідчити про те, що заяву відправлено, але не про те, що вона задоволена!

Російська влада пояснює такі законодавчі зміни «турботою» про українських громадян, які живуть в Росії або стали в цій країні біженцями після нападу військ Володимира Путіна на Донбас. Але насправді ми стикаємося з ще одним, вельми небезпечним актом гібридної агресії Росії проти нашої країни.

Росія взагалі любить роздавати свої паспорти. Вона намагається представити себе не як країна, яка повинна захищати інтереси російського народу та інших народів, які живуть в межах Російської Федерації, а правонаступниця загиблої імперії.

Саме тому українцю - тобто іноземцеві - отримати російське громадянство буде тепер набагато простіше, ніж етнічним татарам або чеченцям, які хотіли б жити на землях своїх предків. Презирство великоруських шовіністів до «інородців» добре відомо. Тепер воно буде оформлено у законодавстві.

Але важливо не тільки це. Важливою є спроба російських законодавців перетворити українське громадянство на фікцію. Новими змінами Москва практично ігнорує право Української держави на захист самого інституту громадянства.

Утворюється справжнісінька «сіра зона», в якій не буде очевидним, де закінчується українське громадянство і починається російське - і навпаки.

Я не сумніваюся, що в разі схвалення особливого порядку отримання російського громадянства для українців новою можливістю скористаються тисячі людей. Аж ніяк не всі з них будуть жити в Російській Федерації - багато хто буде просто приїжджати на час в прикордонні регіони, щоб отримати документ, який відкриє додаткові можливості для роботи у сусідній країні. І аж ніяк не всі з них будуть відмовлятися від громадянства своєї країни, коли доказом такої відмови стане звичайна поштова квитанція.

Так на величезній території можуть опинитися сотні тисяч людей, яких російська сторона буде вважати своїми громадянами - але які насправді будуть залишатися нашими співвітчизниками. Однак Москві на реальність буде наплювати, коли вона вирішить в черговий раз «захистити росіян» від українських «націоналістів».

Цей огидний експеримент вже був проведений на окупованих Росією територіях Молдови та Грузії. Потім Москва оголосила своїми громадянами жителів українського Криму. І ось в історії з фальсифікацією російського громадянства відкривається новий розділ, створюються нові можливості для війни - «гібридної» і справжньої.

новини партнерів

22 листопада, 2017 середа

22 листопада, 2017 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати