live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Анастасія Пашинська 31 липня, 2017 понеділок

По той бік педофілії. Чому вони це роблять і як врятувати дитину

За логікою педофілів, їхні стосунки з дітьми - нормальні. Як вони знаходять жертв та що робити, аби захистити дитину

Редакція Еспресо розуміє складність теми і відповідальність у її висвітленні. Ми вважаємо важливим розповісти про логіку педофілів, щоб навчити батьків, як захистити дітей. Писати про педофілію, не означає пропагувати її.

Тут, на спеціальному форумі, все досить просто - підрозділи і теми: наука, культура, педагогіка, гумор і право любити. Якщо не вдаватися в подробиці, то виглядає просто як звичайний ресурс, на який люблять заходити люди у вільний від роботи час. Але з дивним підрозділом "білки".

Все абсолютно анонімно, тому форумчани можуть обговорювати найвідвертіші теми. У розділі "педагогіка" обговорюються теми сексуального виховання дитини членами сім'ї. І чи варто переходити від теорії до практики.

Або розділ "виховання у дітей незалежного мислення", де їм треба знати, як боротися у дітей із шаблонами, нав'язаними суспільством. І ні, це не форум батьків. Тут збираються люди із загальним "захопленням" - педофілія.

Білки (від назви тварини) - маленькі дівчата допубертатного (до 12 років) і пубертатного періоду (12-16 років). Цей форум призначений якраз для таких "гьорллаверів" (дівчинколюбів). Дівчаток також називають "Лолями", швидше за все скорочено від "Лоліти", героїні однойменного роману Набокова. Але є і "бойлавери" (хлопчиколюби). Хлопчиків тут називають "зайцями".

Педофіли (або, як багато хто просить їх називати - педосексуали, за аналогією з гомосексуалами) вірять у те, що не завдають шкоди дітям. Статистика, яку вони використовують, публікується на таких самих англомовних форумах. Наприклад, вони оперують тим, що до 97% випадків сексу між дитиною і дорослим відбувається без коїтусу (проникнення), а ще 90% сексуальних контактів - за бажанням дітей.

Педосексуали заявляють, що не терплять фізичного насильства - для них важливо, щоб дитина залишалася такою ж милою і грайливою. Ці люди не вважають насильством маніпуляцію з незміцнілою психікою дитини. Саме тому вони відчувають себе невинними. 

Однак це може вплинути на подальший розвиток людини. Статистику подібного сексуального насильства над дітьми знайти складно - більшість жертв не зізнається або діти не знають, як це класифікувати. За даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), хоча б одна з 10 дівчат у віці до 20 років піддавалася сексуальному насильству.

Під сексуальним насильством ЮНІСЕФ розуміє практично все, що пов'язано з сексом: від словесних домагань і картинок еротичного змісту, до статевого акту.

Статистика Національного товариства із запобігання жорстокому поводженню з дітьми Великої Британії говорить про те, що 1 з 20 дітей у Британії піддавався сексуальному насильству. 

90% дітей були зваблено людьми, яких вони знали. У дітей з інвалідністю в три рази більше ймовірності стати жертвою сексуального домагання.

"Є надія, що педофілію визнають нормою"

Так, на запит від журналіста Еспресо.TV один з учасників пояснив, що коректною назвою педофілів є MAP ( "minor attracted people" переклад з англ. - люди, яким подобаються неповнолітні). Вперше він відчув потяг до неповнолітніх у 20 років.

Однак зізнається, що у нього немає ніяких відносин з дітьми. А самі відносини з дитиною він бачить у формі турботи або навчання її чогось важливого і приємного. Проте педофілам не чужа сексуальна сторона.

"У сексі немає нічого не чистого з моральної точки зору. Чистота і ангели ніяк не суперечать сексу "- зауважує педофіл.

Однак він каже, що у інших людей буває по-різному.

"Буває і експлуатація з насильством - це, звичайно, жахливо. Я вважаю, що легалізація ненасильницьких сексуальних контактів з дітьми привела б до зниження кількості насильства ", - відповідає анонімний користувач з форуму.

На питання, чому тоді люди вважають педофілію чимось поганим, педосексуал або MAP відповів, що це складне питання для короткої відповіді. Але зауважив, що людям властиво помилятися, як це було з маструбацією.

"Уявлення лікарів про те, що норма, а що хвороба, змінюються з часом. Гомосексуальність раніше вважалася хворобою. Але зараз, на щастя, її визнали нормою. Є надія, що коли-небудь так само станеться і з педосексуальністью ", - сподівається анонім.

Його спосіб життя ніяк не заважає його роботі або професії. Анонім зізнається, що працює викладачем. Він вважає, що його якості навпаки допомагають при роботі з дітьми.

Крім віку, в дітях йому подобаються відкритість досвіду, відсутність забобонів, які з'являються з віком.

"- І що, все прямо, як у Набокова, ви тут його часто згадуєте?

-Ні, - відповідає педофіл. "

Анонім вважає, що педофілія вважається психічним розладом, тільки якщо людина сама від цього страждає або якщо вона порушує закон. Але не виключає, що помиляється. За його зізнанням, він ніколи не намагався обговорити свій потяг з психологом. І те, що педофілію вважають захворюванням, його ображає.

На запитання, що трапляється з їхніми друзями/подругами, які виходять з віку переваги (зазвичай, коли діти досягають віку старше 16 років - ред.), анонім відповів, що не виключає можливість і дорослих відносин.

Педофіл зізнався, що жінки рідко заходять на форум. Але розповів, що одного разу заходила дівчина, яка розповідала про свій флірт з молодими хлопчиками. 

Своїх дітей той, у кого беруть інтерв'ю, не збирається заводити. Однак вважає, що сексуальні ігри зі своїми дітьми повинні бути припустимі, оскільки, на його думку, вони є корисними для розвитку. Але порушувати закони він не хоче.

"Раз суспільство забороняє мені ростити дітей так, як я вважаю правильним, то простіше їх взагалі не мати", - пояснює анонім.

Інший користувач не став відповідати на запитання, однак зауважив, що всі люди різні, але не можна забороняти або карати когось за любов або доброзичливе ставлення до себе подібних.

"Навіть якщо комусь одному не виповнилося 16 або 18 років. Не можна ставити якісь вікові рамки. Моя 13-річна дівчина не вважає мене педофілом, а я не сприймаю її за дитину. Так і живемо", -  поділився своїм досвідом другий анонім.

"Вам здасться це дивним, а для нас це норма. Тому що я не педофіл, а вона підліток, з життєвим досвідом більше, ніж у деяких 30-літніх дам ", - додає він.


Згідно зі статтею 155 Кримінального кодексу України, за статеві відносини з людиною, що не досягла статевої зрілості, загрожує позбавлення волі на строк до 5 років. Якщо дитина піддається сексуальному контакту з одним із членів сім'ї (батьком, матір'ю) або опікуном - позбавлення волі від 5-8 років. За розбещення дітей до 16 років - до 5 років ув'язнення або від 5-8 років ув'язнення, якщо розбещенням займаються опікуни або батьки дитини.

В червні Нацполіція звернулася до Верховної Ради з вимогою посилити покарання за згвалтування дітей. 21 червня був зареєстрований законопроект № 6607. Якщо його приймуть, то ґвалтівники дітей втратять право на пом'якшувальні обставини, максимальний термін ув'язнення збільшиться від 15 до 20 років. За зґвалтування дитини даватимуть максимальний термін покарання - 20 років.

Також передбачено "добровільний захід медичного характеру" - хімічна кастрація. Таким заходом можна буде замінити невідбуту частину покарання після 10 років ув’язнення.


Що потрібно знати про педофілів

У кожного педофіла є свій вік переваги. Комусь подобаються підлітки від 12-16 років, комусь діти від 8-12 років і від 5-8 років. Вік 8-12 років - напевно, найпопулярніший у користувачів форуму. Ті, кому подобаються діти молодше, або немовлята, вже не класифікуються як педофіли. Найчастіше це вже шизофреніки, яких збуджує насильство.

Не дивлячись на те, що ці люди скрізь пишуть про "високі нескінченні почуття", найчастіше, коли дитина виходить з віку переваги, вони "розходяться" з нею. На форумі є навіть підтема "розставання з білочками", де учасники діляться досвідом припинення відносин. 

Психолог Світлана Скринник розповіла, що педофілами переважно стають чоловіки. І цей випадок належить до психіатрії. Перші прояви захворювання спостерігаються у віці 15-16 років, коли сексуальні фантазії підлітка вже стають чіткими. Увагу людей з такими відхиленнями вже в цьому віці починають привертати дівчатка або хлопчики на 6-10 років молодші.

Скринник розповіла про свою пацієнтку, яка боролася з анорексією. За словами психолога, 80% анорексичних дівчат були схилені до сексуального контакту або згвалтовані в ранньому віці. І ця пацієнтка не стала винятком.

Під час сеансів з'ясувалося, що в 6-річному віці з нею вступив у сексуальний зв'язок її старший 16-річний двоюрідний брат. Цей зв'язок тривав, поки дівчині не виповнилося 16 років, і вона стала нецікавою для свого брата. Весь цей час вона мовчала і не розповідала нікому.

"Ненавиджу жінок після 25"

Педофіли, як і наркозалежні, в більшості випадків не визнають своєї хвороби. Більш того, у багатьох країнах є педофілічні (або педосексуальні) організації та асоціації, де учасники домагаються внесення поправок у законодавство, які б легалізували їхні відносини з дітьми.

На форумі є тема обговорення лікування, але більшість учасників не хоче позбавлятися від тяги до дітей. У більшості випадків вони лише хочуть "розширити" спектр сексуальних відносин, перейшовши і на дорослих жінок/чоловіків.

Це захворювання лікується. Але така людина повинна, як і будь-яка залежна, лягти в стаціонар і почати приймати психокоректори, - психолог

Відповідно до класифікації захворювань Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, "педофілія" знаходиться в блоці "Розлади особистості та поведінки в зрілому віці". Це розділ поведінкової психіатрії, і якщо вчасно звернутися до фахівців (у віці від 20-26 років), то таке захворювання можна вилікувати досить швидко.

Як зауважила психолог, у багатьох хлопців тяга до неповнолітніх пропадає після юнацького періоду, коли людина схильна до експериментів - після 24 років. У більшості випадків, до 24 років педофіли дивляться відео, фотографії з малолітніми дітьми. Але після 25 років чоловіки намагаються перенести цей досвід у реальне життя.

Скринник розповіла історію 32-річного чоловіка, одного зі своїх пацієнтів, який вибирав собі дуже молоденьких дівчат 15-річного віку, доглядав, одружувався, і розлучався з ними у віці 23-24 років. Після цього віку вони ставали йому нецікаві.

На форумі є ціла тема "ненавиджу жінок після 25". Деякі користувачі зізнавалися, що навіть відчувають огиду до таких жінок. Тоді як інші писали, що можуть оцінити красу зрілої жінки. Але бажань до неї будуть відчувати стільки ж, скільки до картини Моне.

Чому саме чоловіки

Психолог Скринник наводить як приклад повноцінну сім'ю, де є тато, мама і маленька дочка. До певного моменту, до 5 років, тато спокійно реагує на пустощі дочки: залізти на коліна, ходить з нею в туалет, якщо вона просить.

Але коли дитина стає трохи дорослішою, тато починає "віддалятися". А в 10 років йому вже некомфортно садити дитину на коліна, тому що тато дівчинки лякається свого стану: може статися мимовільна ерекція.

За словами Скринник, багато хто з її пацієнтів (які не є педофілами),  як би не заперечували перші 2-3 сеанси, в підсумку зізнаються в неконтрольованому сексуальному збудженні. Це відсотків 90% від усіх пацієнтів психолога.

І нормальна реакція батька при такому стані - переляк. З 9-10 років батько починає уникати зовсім тісного контакту з дитиною.

Еротичне поведінка проявляється і в більш старшому віці дочки, коли у неї з'являються перші відносини, закоханості. Батько сприймає коханого доньки як суперника - звідси ревнощі і агресія. Особливо, якщо у дочки з'являється хлопець набагато старший за неї. Для батька це повноцінний конкурент.

Самі того не усвідомлюючи, багато жінок відчувають це в чоловіках. Так, після розлучення, якщо жінка шукає собі нового супутника життя, її дуже хвилює ставлення чоловіка до її дитині, особливо, якщо дитина в "небезпечному віці" від 10-14 років.

"Дівчатка в цьому віці дуже інфантильні, вони дійсно, як "Лоліти" - дивляться в очі, ляскають віями і притягують до себе. "Я вірю тільки тобі, і все що б ти не сказав - я на все готова".

"У цей період у дітей відбувається гормональний збій: вони хочуть бути бажаними і коханими. Вони і не дорослі ще, але і вже не діти, оскільки у багатьох починається менструальний цикл з 10 років ", - говорить психолог Скринник.

"Німфа" починає кидати мимовільні "сигнали". Діти пубертатного періоду бояться дорослих досвідчених чоловіків, але водночас у них виникає новий інтерес. Цим і користуються педофіли.

На педофільському форумі зустрічаються і самі німфи, які шукають собі дорослих кавалерів. Так, оголошення від однієї з "Лоліт", яке рясніє граматичними помилками. Вона зізнається, що спробувала наркотики, щоб спілкуватися зі своїм наркодилером, який старший за неї. Але вона готова кинути, якщо зустріне гарного дорослого чоловіка, який не буде як ці "повернуті на сексі нищеброди-ровесники"

Жінки менше схильні до педофілії і проявляється вона дещо по-іншому. Скринник розповідає, що жінка найчастіше спокушає синів своїх подруг 14-16 років. Подібна педофілія у жінок проявляється в зрілому віці, як спонтанний випадок.

"Іноді жінка вибирає собі педофілію в терапевтичних цілях, коли починаються проблему вдома, а чоловік не звертає на неї увагу. А що складного в тому, щоб спокусити підлітка, який мріє про секс?", - каже Скринник.

У більшості випадків для педофілів не чужий і інцест. Багато на форумі висловлювалися, що мріють одружитися, народити дітей і виростити свою "Лоліту", щоб завести з нею стосунки.

Багато також висловлюються за практичне сексуальне виховання серед своїх власних дітей. А дехто каже, що займатися сексом з власними дітьми їх змушує суспільство, яке позбавляє їх можливості легально знайомитися з іншими дітьми.

Не всі педофіли займаються "традиційним" у їхньому понятті сексом з дітьми. У більшості випадків це секс без проникнення (петтінг). На форумі зізнаються, що навіть дитячої порнографії, яка показувала б це "злягання", дуже мало.

Незважаючи на те, що більшість з них розповідають про "велику" любов до своєї "Лолі" - це все одно ілюзія. Сексуальне бажання - основне почуття, що керує педофілами. Саме тому вони "розлучаються" зі своїми "зайцями" і "білками", коли ті виходять з віку переваги.

Як зрозуміти, що з дитиною щось не так

null

Якщо дитина була в сексуальних відносинах, то найчастіше вона починає замикатися. Це може проявитися при перегляді фільму, де є постільна сцена. Такий кадр завжди приверне увагу дитини.

"Для неї це щось нове, їй цікаво, чому цього не можна, чому це ще рано. Діти, які вже були схилені до сексуального контакту, уникають таких моментів. Їм стає соромно. У них в голові не зовсім вкладається, що з ними сталося, але для них це щось страшне або незрозуміле. Тому вони починають уникати згадки про секс, тому що бояться, що про це хтось дізнається ", - розповідає Скринник.

А також у дитини домішується почуття, що інша людина попросила їхньої допомогти зберігати таємницю. Це одне з перших, у що "грають" педофіли - в одну таємницю.

Діти бояться видати педофіла, оскільки відчувають себе спільниками в цьому "секреті". Найчастіше педофіл виходить на контакт з дитиною через його батьків. Це може бути один із членів сім'ї, якому довіряють батьки. Тому дитина теж починає йому довіряти. 

Як тільки дитина починає уникати тем про секс, то час бити на сполох. Зараз повно всіляких енциклопедій для дітей, які можна читати з 6 років.

І якщо дитина сміється і жартує на цю тему, говорить, що це нецікаво - це нормально. Але якщо дитина агресивно на це реагує, опускає очі, намагається піти - треба залучати фахівців, оскільки це ненормальна реакція.

Як діють педофіли

Педофіл може почати дію тільки в тому випадку, якщо дитина піде на контакт. А контакт вони вибудовують - для цього є навіть методички, в яких покроково розповідається про входження в довіру до дитини.

Все починається з того, що педофілу потрібно частіше з'являтися перед дитиною. Випадково зустріти її на вулиці. Потім можна почати невеликі бесіди, ніби як привітатися або передати привіт мамі. Тому варто придивитися до оточення дитини, і до людей, які часто з'являються поруч з вашою родиною.

"Педофіл завжди діє дуже обережно. Йому важливо, щоб об'єкт жадання перебував у полі зору. Кілька днів він може стежити за дитячим садком, потім зайнятися маструбацією, не випускаючи з поля зору дитини. При цьому він буде намагатися, щоб дитина це побачила.

Якщо не відбулося нічого, дитина не здійняла крику або не втекла, а просто застигла і дивиться, значить, вона вже на гачку. Педофіл може проробляти дії з маструбацією кілька разів, поки дитина не звикне до цього видовища. На 5 або 6 раз педофіл вже наважиться на контакт з дитиною", - говорить психолог Скринник.

Найскладніше спокушати дітей, які соціалізовані і живуть в повних сім'ях. У таких дітей є захист - вони починають привертати увагу дорослих. У них починається паніка і страх.

А якщо говорити про дітей, які живуть в інтернатах або з неповних сімей - то в їхньому житті немає дорослих, на яких вони можуть розраховувати і увагу яких вони можуть залучити, в разі небезпеки.

Наприклад, інтернати для розумово відсталих дітей, які стають найдоступнішими жертвами. Охорона в таких інтернатах посилена. За словами Скринник, працівники інтернату борються саме з такими збоченцями. Вони просто приходять і починають маструбувати на очах у дітей.

Якщо педофіл є членом або другом сім'ї, то спокусити дитину йому буде ще легше. Тут дитина вже його знає і звикла. А далі в ігровій формі педофіл йде з дитиною на більш тісний контакт.

Як захистити дитину

Оскільки педофіли дуже обережні, вичислити їх украй складно. Не буває типажу особи, національності або кольору волосся, який найчастіше мають педофіли. Згідно зі звітом Національного агенства зі злочинності (NCA) за 2014 рік, 750 тисяч британців хотіли б вступити в сексуальний контакт з дітьми, з яких 250 тисяч чоловік привертають діти до 12 років.

Провівши дослідження NCA, припустили, що один чоловік з 35 - потенційний педофіл. Але точну статистику отримати складно - хто погодиться зізнаватися в нахилах, що кримінально переслідуються.

Найчастіше у них немає дружин, дорослих подружок. Вони з легкістю знаходять спільну мову з дітьми, адже у них є безліч дитячих хобі та захоплень. Варто звернути увагу, якщо дорослий "бореться" за довіру дитини.

Також деякі батьки самі наражають на небезпеку своїх дітей. Вони знімають і викладають фотографії своїх дітей в соціальні мережі. Мами фарбують вії, губи, роблять зачіски своїм дочкам. Таким чином дитина перетворюється на ляльку, об'єкт залучення уваги. Більшість педофілів колекціонує фотографії та відео з дітьми саме з соціальних мереж.

Також деякі діти або їхні батьки відзначають геолокацію, за якою їх може вистежити педофіл.

На форумі один із користувачів поділився, як він через соціальну мережу спілкувався з дитиною, вистежив, де вона живе.

Потім він знайшов знайомих поблизу дівчинки, щоб його поїздки до неї не виглядали підозріло. І поступово почав "показуватися" дитині.

Постарайтеся відстежувати нових друзів своїх дітей у соціальних мережах, і чим дитина займається в інтернеті. Поясніть їй, що якщо дитина не знає людини в реальному житті, то не варто їй довіряти.

"Або ці дитячі Youtube-канали. Коли канал стає популярним, йому пропонують рекламу-плейсмент - коли в кадр потрапляє рекламований продукт. Найчастіше це солодощі. Все, що стосується орального контакту дитини з предметами - це привертає увагу збоченців.

Пиття води, відкушування "кіндера" - все це збудливий чинник для педофіла. Педофілам не завжди потрібно порно, їх навіть більше привернуть ці дитячі Youtube-канали ", - вважає психолог Скринник.

Тож краще не викладайте фотографії своєї дитини в соціальні мережі, або хоча б робіть профіль закритим. А також проводьте з дітьми якомога більше часу, тоді у них не буде бажання шукати цю увагу в іншому місці.

Введіть слово, щоб почати