Капітуляція замість супербою. Як Ломаченко примусив тремтіти Рігондо


фото: toprank
Українець Василь Ломаченко переміг кубинця Гільєрмо Рігондо у поєдинку дворазових олімпійських чемпіонів

Чому бій потрапив до історії

Бій між Василем Ломаченком та Гільєрмо Рігондо був одним з найочікуваніших у 2017 році. Вперше в історії професійного боксу зустрічалися дворазові олімпійські чемпіони. Українець вигравав золото Ігор у 2008 та 2012 роках, кубинець - у 2000 та 2004-му.

Задля цього бою Рігондо довелося підніматися одразу на дві вагові категорії – він виступає у меншій – другій найлегшій вазі (до 55,2 кг) та є чемпіоном світу за версією Всесвітньої боксерської асоціації (WBA). Тому на кону у Нью-Йорку був титул Ломаченка – чемпіона світу Всесвітньої боксерської організації (WBO) у другій напівлегкій категорії (до 59 кг).

Читайте також: Бій Ломаченко - Рігондо. Все про мегафайт олімпійських чемпіонів

Рігондо намагався хоч якось нівелювати різницю у вазі. Тому на вимогу його команди перед боєм замість одного традиційного зважування було проведено одразу два. У день поєдинку боксери мали вкластися у ліміт 62,6 кг. Ломаченко, дійсно, виявився помітно важчим суперника – він потягнув на 62,3 кг, проти 58, 9 кг у кубинця. У такій вазі перевага у 3 кг – це істотно.

Як розгорталися події

Ломаченко розпочав бій обережно. Він "подарував" центр рингу супернику та працював переважно з дальньої дистанції. Рігондо, який зазвичай робить ставку на свою наднадійну оборону, також не поспішав йти в атаку.

У другому раунді українець розпочав "розривати" дистанцію, але кубинець всіляко заважав йому це робити. Він добре хитав корпусом та ухилявся від ударів, а коли це не допомагало, різко "пірнав" від суперника. Влучити у нього, дійсно, було дуже важко.

Коли ж Ломаченко все ж проривався у ближній бій, Рігондо не соромився хапати українця за руки. При цьому він при нагоді ще й штурхався ліктями.

Ломаченко спочатку не реагував на брудні прийоми суперника, потім почав апелювати до рефері. Врешті терпець українця увірвався і він після завершення п’ятого раунду вдарив суперника після гонгу.

На це моментально відреагував тренер та батько нашого боксера Анатолій Ломаченко, закликавши Василя не нервувати. Адже саме вивести суперника з рівноваги й прагнув Рігондо, який шукав шансу у своїх фірмових контратаках. Проти Ломаченка кубинець їх провів вкрай мало і все чого досягнув – кілька разів дістав "Хай-тека" джебом.

Чим все завершилося

Український боксер активізувався у третьому раунді. Він викидав все більше ударів та збільшував темп. Ломаченко кружляв навколо суперника, який продовжував стояти на місці та отримувати серії різноманітних ударів по корпусу та в голову.

Достойних аргументів у відповідь Рігондо не пропонував. Здається, він остаточно усвідомив свій жалюгідний стан у шостому раунді. Впродовж нього кубинець займався лише тим, що хапав українця за руки та клінчував. Врешті це помітив й рефері, який зняв з Рігондо за порушення правил одне очко.

Побиття несподівано завершилося після шостого раунду, коли кубинець у перерві відмовився від подальшого продовження бою. "Я отримав у другому раунді травму руки, через яку мені нічого не вдавалося зробити у атаці", - виправдовувався Рігондо.

Ломаченко на чергову перемогу технічним нокаутом відреагував стримано та відзначив, що для нього це не велике досягнення. "Рігондо – топ-боксер, але він король своєї категорії. Це не його вага. Це не велика перемога для мене, адже він з іншої вагової категорії", - сказав Ломаченко.

Що далі робити Ломаченку

Слід зазначити, що це вже четвертий поспіль бій, у якому суперники відмовляються від подальшого продовження бою з Ломаченком. Раніше перед українцем аналогічним чином капітулювали ямаєць Ніколас Волтерс, американець Джейсон Соса та колумбієць Мігель Маррьяга.

Читайте також: Перемоги над слабаками ламають кар'єру Ломаченка. Що робити боксеру

Відтак, черговий бій Василя Ломаченка завершився розчаруванням. І винен у цьому не український боксер, а його суперники. Промоутери Ломаченка спробували знайти зіркового суперника для українця у іншій вазі, але навіть зірковий Рігондо виявився не тим боксером, який створив "Хай-теку" проблеми. Голова промоутерської компанії Ломаченка Top Rank Боб Арум, помилився, організувавши цей бій. У топ поєдинків 2017 року він точно не потрапить.

Очевидно, що у другій напівлегкій вазі українцеві більше робити нічого. Менеджер Ломаченка Егіс Клімас ще перед боєм з кубинцем заявив, що наш боксер планує переходити у наступну – легку вагу (до 61,2 кг). Можливо там дворазовий олімпійський чемпіон нарешті найде достойних конкурентів - зірок дивізіону американця Майкі Грасія та венесуельця Хорхе Лінареса.

 

новини партнерів

22 січня, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати