live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Портников Віталій 15 лютого, 2018 четвер

Віталій Портников: під маскою "Вагнера" ховається Путін

Приватні військові компанії для того і вигадані в Москві, щоб вище російське керівництво - політичне і військове - не було відповідальним за авантюри своїх підлеглих

Повідомлення про масову загибель російських "найманців" в Сирії зробили приватну військову компанію "Вагнер" однією з головних тем світових новин. Вважається, що велика частина загиблих - найманці саме цієї компанії, колишні російські військовослужбовці або просто "добровольці".

Але сприймати таким чином солдат "Вагнера" - потрапляти до чергової пастки Кремля.

Приватні військові компанії для того і вигадані в Москві, щоб вище російське керівництво - політичне і військове - не було відповідальним за авантюри своїх підлеглих. Насправді ці компанії - звичайні підрозділи Збройних Сил Російської Федерації. Так, військовослужбовці, які там знаходяться, можуть бути попередньо звільнені з лав "справжніх" Збройних Сил. Ну так і розвідникам-нелегалам створюють різноманітні легенди.

Ви ж не будете сприймати якогось скромного банківського клерка або не дуже скромного депутата, українського або західного, як клерка або депутата якщо насправді він - полковник Служби зовнішньої розвідки Росії? Навіть якщо за документами він з цієї служби звільнений або ніколи в ній не служив? Таких клерків і депутатів, я думаю, у світі не менше, ніж солдат "Вагнера".

Читайте також: Дейр-аз-Зор: як російська концепція "зелених чоловічків" повернулася в Сирії проти РФ

У серпні минулого року петербурзька інтернет-газета "Фонтанка" опублікувала фотографію, на якій президент Росії Володимир Путін позує поруч з представниками компанії "Вагнер". У тому числі і з самим "Вагнером" - підполковником запасу Дмитром Уткіним. І з соратниками "Вагнера" - у них теж колоритні позивні і теж всі груди в орденах.

Так, на фотографії - герої Росії і чотирикратні кавалери ордена "Мужності". Це - вищі бойові нагороди Росії. І за участь у приватних операціях їх не дають.

Про діяльність «Вагнера» журналісти говорили не лише в зв'язку з Сирією. Стверджувалося, що бійці були активними учасниками окупації Криму, а потім перемістилися на Донбас. Зараз це знаходить підтвердження у висловлюваннях родичів і друзів вбитих в Сирії "найманців". Практично всі вони пройшли через війну з Україною, а потім були спрямовані на Близький Схід. Зрозуміло, за інтерпретацією родичів - самі поїхали.

І в цьому - суть російської вигадки. Солдати приватних військових компаній нікуди не їздять самі. Вони виконують накази російського командування.

Але при цьому саме командування ніякої відповідальності за виконання цих наказів не несе. Тому і домовитися з ним абсолютно неможливо.

Простіше кажучи, можна домовлятися з Володимиром Путіним про врегулювання на Донбасі. Можна навіть отримати у нього згоду на заміну "шахтарів-ополченців" якимись там миротворцями. Як Путін може віддавати накази "ополченцям", теж неясно - але давайте припустимо, що він використовує свій вплив на "керівництво народних республік", як це було під час досягнення домовленостей в Мінську.

Однак наказів приватним компаніям Путін не віддає. "Ополченці" підуть і здадуть зброю - а "Вагнер" залишиться. І буде, як і раніше контролювати окуповані території не гірше регулярної армії. Тому що "Вагнер" - це регулярна армія і є, тільки ще й підготовлена ​​для диверсій і терору.

Тому що під маскою "Вагнера" ховається Путін.

Введіть слово, щоб почати