//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: під маскою "Вагнера" ховається Путін


фото: Twitter
Приватні військові компанії для того і вигадані в Москві, щоб вище російське керівництво - політичне і військове - не було відповідальним за авантюри своїх підлеглих

Повідомлення про масову загибель російських "найманців" в Сирії зробили приватну військову компанію "Вагнер" однією з головних тем світових новин. Вважається, що велика частина загиблих - найманці саме цієї компанії, колишні російські військовослужбовці або просто "добровольці".

Але сприймати таким чином солдат "Вагнера" - потрапляти до чергової пастки Кремля.

Приватні військові компанії для того і вигадані в Москві, щоб вище російське керівництво - політичне і військове - не було відповідальним за авантюри своїх підлеглих. Насправді ці компанії - звичайні підрозділи Збройних Сил Російської Федерації. Так, військовослужбовці, які там знаходяться, можуть бути попередньо звільнені з лав "справжніх" Збройних Сил. Ну так і розвідникам-нелегалам створюють різноманітні легенди.

Ви ж не будете сприймати якогось скромного банківського клерка або не дуже скромного депутата, українського або західного, як клерка або депутата якщо насправді він - полковник Служби зовнішньої розвідки Росії? Навіть якщо за документами він з цієї служби звільнений або ніколи в ній не служив? Таких клерків і депутатів, я думаю, у світі не менше, ніж солдат "Вагнера".

Читайте також: Дейр-аз-Зор: як російська концепція "зелених чоловічків" повернулася в Сирії проти РФ

У серпні минулого року петербурзька інтернет-газета "Фонтанка" опублікувала фотографію, на якій президент Росії Володимир Путін позує поруч з представниками компанії "Вагнер". У тому числі і з самим "Вагнером" - підполковником запасу Дмитром Уткіним. І з соратниками "Вагнера" - у них теж колоритні позивні і теж всі груди в орденах.

Так, на фотографії - герої Росії і чотирикратні кавалери ордена "Мужності". Це - вищі бойові нагороди Росії. І за участь у приватних операціях їх не дають.

Про діяльність «Вагнера» журналісти говорили не лише в зв'язку з Сирією. Стверджувалося, що бійці були активними учасниками окупації Криму, а потім перемістилися на Донбас. Зараз це знаходить підтвердження у висловлюваннях родичів і друзів вбитих в Сирії "найманців". Практично всі вони пройшли через війну з Україною, а потім були спрямовані на Близький Схід. Зрозуміло, за інтерпретацією родичів - самі поїхали.

І в цьому - суть російської вигадки. Солдати приватних військових компаній нікуди не їздять самі. Вони виконують накази російського командування.

Але при цьому саме командування ніякої відповідальності за виконання цих наказів не несе. Тому і домовитися з ним абсолютно неможливо.

Простіше кажучи, можна домовлятися з Володимиром Путіним про врегулювання на Донбасі. Можна навіть отримати у нього згоду на заміну "шахтарів-ополченців" якимись там миротворцями. Як Путін може віддавати накази "ополченцям", теж неясно - але давайте припустимо, що він використовує свій вплив на "керівництво народних республік", як це було під час досягнення домовленостей в Мінську.

Однак наказів приватним компаніям Путін не віддає. "Ополченці" підуть і здадуть зброю - а "Вагнер" залишиться. І буде, як і раніше контролювати окуповані території не гірше регулярної армії. Тому що "Вагнер" - це регулярна армія і є, тільки ще й підготовлена ​​для диверсій і терору.

Тому що під маскою "Вагнера" ховається Путін.

новини партнерів

‡агрузка...

18 серпня, 2019 неділя

17 серпня, 2019 субота

18 серпня, 2019 неділя

17 серпня, 2019 субота

16 серпня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати