Віталій Портников: Медведчук прикриється Рабиновичем

Чому фаворита Путіна в українській політиці зацікавила "За життя"

Рішення колишнього голови адміністрації президента України Віктора Медведчука приєднатися до партії "За життя" бізнесмена Вадима Рабиновича - не просто пошук союзників і попутників на політичній сцені. Це добре продуманий план, свідками втілення якого у життя ми стаємо.

Рабинович займався відмежуванням від Опозиційного блоку - простіше кажучи, від Партії Регіонів, від минулого, від асоціацій з Януковичем - всі останні роки. За цей час він перетворився на класичного політика-популіста, викриття і обіцянки якого отримали власного глядача і можуть отримати власного виборця. Але що є найголовнішим, Рабинович, незважаючи на свій очевидний зв'язок з минулим і можливі тісні контакти з Москвою не сприймається цим виборцем як частина ландшафту часів Януковича.

Це - нове блюдо, альтернатива. І навіть якщо поруч з такою "альтернативою" з'явиться Медведчук, це навряд чи змусить виборця Рабиновича змінити свої симпатії. А сам Медведчук разом зі своєю командою отримує можливість формування у Верховній Раді власної парламентської фракції, куди більш орієнтованої на Кремль, ніж "егоїсти" з Опоблоку.

Але і це ще не все. Ця фракція,  як і раніше, не буде сприйматися виборцем і громадською думкою як частина минулого, як спадщина Януковича, як рука Кремля - ​​принаймні, таким є розрахунок її ляльководів. Тому, коли після парламентських виборів переможець - якась партія чи блок умовної патріотичної спрямованості - формуватиме коаліцію, не виникне серйозних проблем для запрошення до неї партії "За життя". Тим більше, якщо ця партія піде на вибори разом з кількома дрібними проектами і блок буде називатися якось інакше - блок Рабиновича, наприклад.

До чого тут Медведчук? Коаліція з Рабиновичем, без нього ніяк не виходить, він за Україну. Не з Опоблоком домовляємося!

Коаліція буде з Рабиновичем, а посаду отримає Медведчук.

Першого віце-прем'єра, наприклад. Або спікера парламенту. Це і є блакитна мрія Володимира Путіна - щоб після 2019 року, після того як чесний український виборець відкине корумповану владу і проголосує за все хороше, Медведчук зайняв одну з провідних посад в країні і почав процес повернення України до російської гавані.

Часу у нього не так багато - до закінчення нинішнього терміну повноважень Путіна Україну потрібно буде повернути. Саме її приборкання має стати головним досягненням цього путінського терміну.

Я не стверджую, що план Путіна і Медведчука буде втілений у життя. Я просто намагаюся пояснити, чому фаворита Путіна в українській політиці зацікавила "За життя".

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати