//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: ворог демократії не Трамп, а Путін


фото: REUTERS
Підсумки проміжних виборів до конгресу Сполучених Штатів прогнозувалися задовго до дня голосування.

Велика частина опитувань свідчила, що демократам вдасться домогтися більшості у Палаті Представників, але вони не зможуть взяти під контроль Сенат. Так і сталося. В іншій політичній ситуації такий результат голосування міг би здаватися прекрасним для президента Дональда Трампа і його адміністрації. Власне, Трамп і зараз говорить про успіх і свою власну "магію". Тому що для партії чинного президента зберегти більшість хоча б в Сенаті - це дійсно велике, історичне досягнення.

Однак потрібно враховувати не тільки статистику, але і градус протистояння. І особисту антипатію до Дональда Трампа, яку відчувають і конгресмені-демократи, і їхні виборці. Цю антипатію важко порівняти зі ставленням до інших політиків-республіканців. Так, власне, для демократів Трамп - не політик і не республіканець. Для демократів Трамп - це Трамп. Людина, ворожа всім цінностям сучасної Америки і намагається їх знищити. Людина, яку потрібно зупинити.

Саме цим - і нічим іншим - буде займатися тепер Палата Представників. Політичним знищенням Дональда Трампа і його оточення. Якщо демократи дозволять собі зайнятися чимось іншим, їхні виборці цього не зрозуміють і не пробачать. І жодного шансу для перемоги на президентських виборах 2020 року у демократичного кандидата просто не буде.

З іншого боку, для республіканців з їхнім старіючим консервативним електоратом Трамп - останній шанс на перемогу. Традиційні республіканські кандидати із великими труднощами пробивають собі дорогу на американському узбережжі, а в глибинці мешкає недостатня для успіху кількість виборців. Тому республіканці будуть до останнього триматися за епатажного будівельного магната.

Америка входить у роки запеклого протистояння. Президента і Палати Представників, Палати Представників і Сенату, адміністрації і конгресменів. Ціна цього протистояння є високою - зупинити Трампа, не дати йому можливості балотуватися на другий термін або хоча б перемогти його на виборах президента США. І це повинна бути не просто перемога над Трампом, це повинна бути перемога над "трампізмом". А шанувальники Трампа будуть щосили намагатися продовжити перебування свого екзальтованого кумира у Білому домі.

Однак головний ворог американської демократії і цивілізованого світу в цілому - зовсім не Трамп. Головний ворог американської демократії - Путін. Підсумки проміжних виборів у США свідчить, що "угоду" із цим ворогом буде укласти все важче, а боротьба з ним стане доказом відсутності втручання Росії у президентські вибори на боці штабу Трампа.

Той, хто хоче перемогти 2020 року, повинен зробити максимальний внесок у послаблення Росії, прискорення демонтажу її режиму, відновлення міжнародного права. Для Трампа це стане закінченням розмов про втручання, для демократів - демонстрацією того, що за втручання карають. Саме в цьому буде один з важливих елементів успіху.

Тому це чудові вибори.

новини партнерів

‡агрузка...

20 травня, 2019 понеділок

20 травня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати