//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Американці попереджають про санкції


фото: nord-stream2
Американський посол у Німеччині Річард Гренелл попередив, що німецькі компанії, які беруть участь в реалізації проекту "Північний потік-2", можуть стати фігурантами нових американських санкцій

Дипломат зробив це попередження у спеціальних листах, повний текст яких опубліковано на сторінках впливової економічної газети Handelsblatt. Поки що адресатами листів стали фірми Wintershall і Uniper, але у них можуть з'явитися і нові адресати.

У Німеччині, зрозуміло, сприймають листи американського посла як загрози і відмову від звичного дипломатичного формату. Але у американському посольстві стверджують, що дипломат нікому не загрожує, а просто попереджає про ризики, які створюються для самих компаній, що беруть участь в реалізації проекту. Прес-секретар посла назвав його листи "недвозначним посланням американської політики" і німецьким бізнесменам - як би захищав їхні інтереси власний уряд - доведеться це враховувати.

Для нас важливо те, що у своїх листах Гренелл підкреслює, що "Північний потік-2" і "Турецький потік" позбавляють сенсу транспортування газу через територію України, що може призвести до втрати цією країною ваги у питаннях політики і безпеки та зробить сам Європейський Союз більш залежним від російських енергоносіїв.

Це вже не вперше, коли інтереси України логічно збігаються з інтересами поточної американської політики. Можна, звичайно, стверджувати, що президент Дональд Трамп уникає зустрічей зі своїм російським колегою не через інцидент у Керченській протоці, а тому що Володимир Путін став для нього "токсичним" співрозмовником. Але тим не менш, пояснення відмови Трампа - Керч, а не "токсичність" Путіна. Можна говорити, що американці думають не про Україну, а про власні поставки газу до Європи. Але кажуть вони про захист українського маршруту. Це і є збіг інтересів.

Збіг тим більш переконливіший, що Сполучені Штати дійсно захищають безпеку Європейського союзу і України. Чим менше російського газу буде постачатися на континент, чим менше у Путіна і його оточення буде можливостей використовувати сировину як політичну зброю, тим більшим є рівень безпеки цивілізованого світу.

Навіть якщо за газ доведеться платити вищу ціну.

новини партнерів

‡агрузка...

20 квітня, 2019 субота

19 квітня, 2019 п'ятниця

20 квітня, 2019 субота

19 квітня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати