live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Портников Віталій 14 січня, 2019 понеділок

Віталій Портников: Американці попереджають про санкції

Американський посол у Німеччині Річард Гренелл попередив, що німецькі компанії, які беруть участь в реалізації проекту "Північний потік-2", можуть стати фігурантами нових американських санкцій

Дипломат зробив це попередження у спеціальних листах, повний текст яких опубліковано на сторінках впливової економічної газети Handelsblatt. Поки що адресатами листів стали фірми Wintershall і Uniper, але у них можуть з'явитися і нові адресати.

У Німеччині, зрозуміло, сприймають листи американського посла як загрози і відмову від звичного дипломатичного формату. Але у американському посольстві стверджують, що дипломат нікому не загрожує, а просто попереджає про ризики, які створюються для самих компаній, що беруть участь в реалізації проекту. Прес-секретар посла назвав його листи "недвозначним посланням американської політики" і німецьким бізнесменам - як би захищав їхні інтереси власний уряд - доведеться це враховувати.

Для нас важливо те, що у своїх листах Гренелл підкреслює, що "Північний потік-2" і "Турецький потік" позбавляють сенсу транспортування газу через територію України, що може призвести до втрати цією країною ваги у питаннях політики і безпеки та зробить сам Європейський Союз більш залежним від російських енергоносіїв.

Це вже не вперше, коли інтереси України логічно збігаються з інтересами поточної американської політики. Можна, звичайно, стверджувати, що президент Дональд Трамп уникає зустрічей зі своїм російським колегою не через інцидент у Керченській протоці, а тому що Володимир Путін став для нього "токсичним" співрозмовником. Але тим не менш, пояснення відмови Трампа - Керч, а не "токсичність" Путіна. Можна говорити, що американці думають не про Україну, а про власні поставки газу до Європи. Але кажуть вони про захист українського маршруту. Це і є збіг інтересів.

Збіг тим більш переконливіший, що Сполучені Штати дійсно захищають безпеку Європейського союзу і України. Чим менше російського газу буде постачатися на континент, чим менше у Путіна і його оточення буде можливостей використовувати сировину як політичну зброю, тим більшим є рівень безпеки цивілізованого світу.

Навіть якщо за газ доведеться платити вищу ціну.

Введіть слово, щоб почати