Казахстан не транспортуватиме нафту Чорним морем через загрозу атак, — ЗМІ

21 липня, 2026 вiвторок
20:09

Казахстан припиняє транспортування нафти до свого головного експортного термінала на Чорному морі, бо атаки на танкери загрожують експорту

Зміст

Про це повідомляє Bloomberg.

Термінал Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) поблизу російського порту Новоросійськ мав припинити приймати нафту трубопроводами, бо танкерні компанії надто ризикують, відправляючи свої судна на об'єкт, — повідомили виданню два джерела, обізнані з цим питанням. 

У зв'язку з цим компанії, які займаються видобутком нафти в Казахстані, також будуть змушені зменшити обсяги виробництва, якщо зупинка трубопровідних постачань до КТК триватиме до кінця цього тижня.

КТК є найбільшим терміналом для експорту нафти з Казахстану, на який припадає близько 80% потоків сирої нафти з країни, переважно у партнерстві з такими міжнародними нафтовими гігантами, як Chevron Corp., ExxonMobil Holdings Corp. та Shell Plc. Казахстан є другим за величиною постачальником нафти до Європи, і скорочення його потоків зашкодить регіональним нафтопереробним заводам у той час, коли вони прагнуть замінити постачання з Перської затоки.

Bloomberg зауважує, що збої відбуваються на тлі майже повної зупинки постачання сирої нафти через Ормузьку протоку на тлі поновлення воєнних дій між США та Іраном, тоді як єменські хусити загрожують саудівському експорту з Червоного моря.

Видання пише, що Україна не взяла на себе прямої відповідальності за удари по танкерах. Однак українське військове керівництво повідомило про кілька нападів на неназвані нафтові танкери в Чорному морі останніми днями. Хоча термінал КТК розташований у Росії, експорт з цього об'єкта не потрапив під західні санкції.

  • 18 липня Командувач Сил безпілотних систем Роберт "Мадяр" Бровді заявив, що зусилля СБС будуть спрямовані більше на удари по суднах Росії у Чорному та Азовському морях. Операція СБС "МоЛоЧКа" змінює пріоритети ворога з фронту на море, — написав Мадяр. Причиною, за словами командувача СБС, стало те, що Росія вирішила передислокувати з лінії боєзіткнення приблизно дві сотні розрахунків системи ППО "Рубікон" для захисту свого тіньового флоту, тобто по одному на кожне живе судно.
  • Під час операції "МоЛоЧКа" українські Сили безпілотних систем (СБС) уразили 183 судна російського "тіньового флоту". Ці дані були озвучені командувачем СБС Робертом Бровді ("Мадяром") станом на 20 липня 2026 року. 
Теги:
Читайте також:
Київ
+14.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
21 липня
23:39
Огляд
Михайло Драпатий буде головнокомандувачем ЗСУ: чи стане 43-річний головком новим Залужним для українців
23:31
Михайло Федоров
Зеленський запропонував Федорову "достойну позицію у владі". Федоров привітав Драпатого й подякував Сирському
23:03
Роберт "Мадяр" Бровді
Мадяр розповів, як дрони можуть змінити підхід до деокупації Криму: ключові елементи стратегії
22:48
Цифровий нашийник: мігрантів у Росії зобов’яжуть купувати мобільні телефони з електронним профілем
22:40
Карта бойових дій за 4-11 липня
У Криму назріває щось "недобре": російські z-блогери панікують
22:13
Оновлено
дрон-перехоплювач P1-Sun
SkyFall представила новий дрон-перехоплювач P1-SUN Jetkiller, ССО проводять операцію "Кондуктор", а на фронті від початку доби було понад 188 боїв
22:07
росгвардія омон
У Росії почали готувати Росгвардію до мобілізації та воєнного стану
22:05
Василе Тофан
У Молдові новий уряд. Парламент схвалив кандидатуру Василе Тофана і висловив довіру його команді
21:53
рубль вогонь
Збитки від пожежі на складах Wildberries перевищили річні бюджети 53 регіонів Росії
21:45
В Україні шостий день тривають протести проти відставки Михайла Федорова
21:45
Гвідо Крозетто
"Україна вже виграла війну", - міністр оборони Італії
21:38
Олександр Лукашенко
"Всі, хто не вміє працювати, - в армію, на південний кордон": Лукашенко заявив про розгортання білоруських ССО на кордоні з Україною
21:14
Ексклюзив
Енді Бернем
Україна, Європа і Трамп: журналіст Хотин про те, як новий прем'єр Великої Британії розставить пріоритети
21:14
зерно
Через блокаду Азовського моря російський експорт пшениці впаде на третину, — ЗМІ
20:54
удар РФ по складах ЮНІСЕФ
РФ знищила гуманітарний склад ЮНІСЕФ: втрачено допомогу для дітей на $3,9 млн
20:37
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: Відставка Федорова, з точки зору політтехнологій, - це помилка
20:34
Ексклюзив
Мій командир отримав догану від Сирського: колишній бойовий медик Козятинський, який бере участь у протестах на підтримку Федорова
20:27
у Києві відзначили 120 років від дня народження Олени Теліги
"Теліга стала символом": у Києві вшанували 120-річчя поетеси та діячки ОУН
20:16
Ексклюзив
Олександр Сирський у командному пункті поблизу Покровська (2 серпня 2025 року)
Пехньо: Уникнути змін у керівництві ЗСУ не вдасться, питання - коли
20:02
OPINION
Питання не зводиться до Федорова чи Сирського
19:12
Оновлено
Росіяни атакували Запоріжжя КАБами 21 липня 2026
Росія обстріляла Харків, Чернігів, Херсон, Запоріжжя, Донеччину та Дніпровщину: є загиблі та руйнування. На Сумщині атаковано рятувальників
19:02
Рух "Кримська солідарність" оголосив про припинення роботи через тиск окупантів
18:56
Ексклюзив
У чому криється непорозуміння між Федоровим та Сирським: прокоментував нардеп Веніславський
18:50
пальне росія
Росія забирає пальне зі Сибіру, аби врятувати Москву від дефіциту, - Reuters
18:30
Затримання одного з підозрюваних у побитті поляка, який захищав українця у Познані
Затримали двох підозрюваних у побитті поляка, який заступився за українця у Познані
18:23
На фото: Павільйон Росії на Венеційській бієнале в 2022 році
ЄС позбавив гранту Венеційську бієнале через відновлення роботи російського павільйону
18:12
тюрма
Агент, який "зливав" ворогу військові локації та дані про ДніпроГЕС, сидітиме 15 років, — рішення Верховного Суду
18:06
ЛЕП на окупованих територіях
РФ будує лінію електропередачі вздовж "Дороги смерті", аби з’єднати ЗАЕС з окупованими територіями, – Greenpeacе
17:58
НАБУ
НАБУ викрило схему заволодіння понад 150 млн грн у Нацгвардії
17:48
українська мова
У Києві оштрафували вчительку, яка увімкнула першокласникам мультфільм російською мовою
17:47
Зустріч Володимира Зеленського з Віктором Ніколюком
Зеленський зустрівся з командувачем оперативно-тактичного угруповання "Схід" Віктором Ніколюком
17:23
Євген Бушмакін
На війні загинув актор Євген Бушмакін, відомий за фільмом "Герой мого часу"
17:23
на фото: Ільхам Алієв
Алієв заявив про таємну зустріч експосадовців Німеччини та Росії в Азербайджані. Говорили про Україну
17:19
Ужгород
Через постійні обстріли люди готові продати житло в Києва, Дніпрі чи Запоріжжі, аби купити у безпечнішому місці, – експертка з інвестицій у нерухомість Маріанна Бігунець
17:06
Анонс
Фестиваль ТуСтань 2026
Франківський Драмтеатр, реконструктори, музичні гурти та літературні зустрічі: що підготували на фестивалі "Ту Стань. Шлях Героя"
17:02
OPINION
Микола Бєлєсков
Хто і як може вести дискусію про військових
16:44
Віктор Орбан
В Угорщині провели обшуки в офісі партії Орбана
16:42
Оновлено
Румунія, прапор Румунії
Біля Румунії уражено танкер Gas Lisbon, який прямував до України. Сибіга заявив про загрозу всьому Чорноморському регіону
16:25
Те, що відбувається в Україні, може статися і в США, – впливова блогерка Лумер із MAGA середовища Трампа після прогулянки Києвом
16:17
Сторожовий корабель Балтійського флоту Росії "Неустрашимый" (СКР 772)
Російський корабель провів стрільби біля Великої Британії: за ним стежили флот і авіація НАТО
Більше новин