live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Путін зневажає прохачів


фото: REUTERS
Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер висловився на підтримку прямих контактів президентів Росії і України

На думку дипломата, обрання нового українського президента може створити нові можливості для такого діалогу. Важливо тільки зрозуміти - які?

Прямі переговори президентів відбувалися і раніше - як у багатосторонньому форматі, так і по телефону у критичних випадках. Вони були перервані російською стороною саме тому, що стало ясно: від Петра Порошенка не вдасться домогтися згоди з тим, що російською стороною представляється як компроміс, а для української виглядає як капітуляція. 

Саме тому Кремль може бути готовий відновити контакт з новим українським президентом - але зовсім не для того, щоб дійти до компромісу, а як раз для того, щоб чергового разу продиктувати умови капітуляції нашої країни. Тому що якщо не погодився той, то, може, погодиться цей?

Інше питання - навіщо такого роду спілкування Володимиру Зеленському та чи розуміє обраний президент його наслідки. Адже якщо погодитися з російськими умовами "миру", це може викликати серйозну внутрішньополітичну кризу в самій Україні. А якщо відмовити Путіну, тиск на Україну тільки збільшиться - причому як економічний, так і військовий.

Тому для Зеленського очевидно те, що підходить і для керівників інших цивілізованих країн. Немає ніякого сенсу для спілкування з Путіним, якщо це спілкування не призводить ні до якого конкретного результату, а тільки  до розмови заради розмови. Не потрібно давати російському президенту можливості навіть припускати, що на його умови можна погодитися, що його ізоляція може бути перервана без звільнення Криму і Донбасу.  Москва сльозам не вірить, а Путін зневажає прохачів. Він поважає тільки силу. І тому новий український президент повинен бути не просто готовий до переговорів з російським колегою.

У нього повинна бути сильна позиція на цих перемовинах.

новини партнерів

15 грудня, 2019 неділя

14 грудня, 2019 субота

15 грудня, 2019 неділя

14 грудня, 2019 субота

13 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати