live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Україні знову потрібні адвокати

Станіслав Карчевський
фото: Телеканал 24
Маршал польського Сенату Станіслав Карчевський, який побачився із представниками Литви, Латвії, Естонії, Грузії, України і Словаччини на церемонії святкування 450-річчя підписання Люблінської унії, пообіцяв уже незабаром провести зустріч представників цих країн для того, щоб обговорити їхню загальну реакцію на відновлення повноважень російської делегації в ПАРЄ

Ця готовність до спільних дій ще раз демонструє, що проти колаборації "колективного Заходу" можна і потрібно боротися. І що стверджувати з приводу тих чи інших намірів колективного Заходу "все було вирішено", як це недавно зробив, коли коментував повернення Росії в ПАРЄ, президент України Володимир Зеленський - щонайменше, політична короткозорість.

Сили, які хочуть нормалізації відносин з Росією за рахунок України і міжнародного права, намагаються домогтися цього вже не перший рік. І дуже часто їхні зусилля - і їх попередні рішення - зупинялися саме гласністю, широким міжнародним висвітленням того, що може відбуватися, безкомпромісною характеристикою намірів західних політиків. І солідарністю країн центральної та східної Європи, які добре розуміють, що це таке - російська загроза.

Після Майдану я не раз говорив своїм польським і балтійським колегам, що Україна більше не потребує адвокатів, а потребує партнерів по протистоянню агресії. Схоже, я погарячкував. Політична недосвідченість нового українського президента, відсутність в його команді справжнього інтересу до зовнішньої політики та ірраціональний переляк перед Кремлем, який, схоже, відчувають нові мешканці Банкової, вимагає необхідності саме адвокатури. Необхідності грамотного захисту інтересів України на міжнародній арені в ситуації, коли її власна влада поки що просто не здатна з цим впоратися.

У цьому сенсі заява спікера сенату Польщі, як і загальна реакція центральноєвропейських країн на ганьбу у ПАРЄ - це дуже хороший сигнал. 

У часи Януковича я писав, що тодішній президент Польщі Броніслав Коморовський куди більш ефективно захищає інтереси України, ніж сам Янукович, якого взагалі інтереси нашої країни не турбували.
У нинішній ситуації президенти Польщі або Литви теж могли б ефективно захищати інтереси України перед Заходом - принаймні, доки новий президент України не усвідомить важливість такого захисту і не навчиться це ефективно робити.

Без адвокатів нашій країні просто не обійтися.

 

новини партнерів

5 липня, 2020 неділя

5 липня, 2020 неділя

4 липня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати