Новий голова Офісу президента Зеленського. 10 фактів із життя Андрія Єрмака

Дмитро Добрий
12 лютого, 2020 середа
17:52

Останні місяці Андрій Борисович Єрмак все частіше з'являвся поряд з Володимиром Зеленським під час поїздок президента як в Україні, так і за кордоном. Розпочавши помічником глави держави міжнародних питань, він поступово відтіснив Андрія Богдана. 11 лютого 2020 року Андрія Єрмака було призначно головою Офісу прехидента

Ми підготували підбірку з 10 основних моментів життя і діяльності новопризначеного шефа президентської канцелярії

1. Кіноадвокат і кінопродюсер

Зеленський та Єрмак познайомилися ще за часів роботи в індустрії кіно. Попри диплом юриста від Київського національного університету ім. Тараса Шевченка й успішну адвокатську практику Андрій Борисович у 2000-их зайнявся створенням художніх фільмів. Для себе, для душі. Ім'я у світі кіно він здобув собі не за рахунок стрічок власного виробництва, а захищаючи інтереси відомих представників галузі. 

"Міжнародна юридична компанія" Єрмака 16 років надає послуги в сфері захисту прав інтелектуальної власності та авторського права. Ця компанія однією з перших почала юридично супроводжувати телеканали і медійні групи. Серед клієнтів - Інтер Медіа Груп, Disney, Pixar, Universal", - пише Liga.net про головну його фірму. 

Серед провідних клієнтів нового шефа ОПУ був і "Квартал-95" Зеленського.

З касової точки ж зору доля продюсованих Єрмаком стрічок "Сквот32", "Правило бою", українсько-словацької "Межі" склалася не просто. Скажімо, приязно прийнята на фестивалях у Карлових Варах та в Чикаго "Межа" заробила на іноземному ринку $2 млн, а в Україні лише $46 тис.

2. Працював з "регіоналом" Тедеєвим

Як і інші найбільш яскраві представники близького оточення президента Зеленського, свою кар'єру у великій політиці Єрмак починав з Партією регіонів. Згідно з базою даних "Посіпаки", людина саме з такими даними значилася помічником народного депутата Ельбруса Сослановича Тедеєва на громадських засадах упроовж цілих трьох парламентських скликань (V, VI, VII), а це не багато, не мало 8 з половиною років - з травня 2006-го по листопад 2014-го. Тобто, під час Революції Гідності й на початку російського збройного вторгнення він теж співпрацював з ПР.

Колаж "Новинарні". Зауважте - Тедеєв з георгіївською стрічкою

Слід пам'ятати і те, що осетин Тедеєв у фракції "регіоналів" виконував досить специфічну роль, а саме як  заслужений майстер спорту з боротьби, котрого свого часу запросив до України земляк Борис Савлохов (він же кримінальний авторитет "Солоха"), допомагав блокувати чи навпаки розблокувати трибуну ВР. Законодавчою діяльністю особливо не займався. За Харківські угоди, "диктаторські закони" і т.п., звісно ж, голосував. 

3. "Загиблий" на фронті брат. Скандал з Держдепом

Восени Конгрес США оприлюднив подробиці спілкування Єрмака та радника президента, футуролога Ігоря Новікова з колишнім спецпредставником Держдепу Куртом Волкером та тимчасовим повіреним у справах США в Україні Вільямом Тейлором. Вони бачилися 14 вересня. За словами Тейлора, а це він є першоджерелом даної заяви, Єрмак і Новіков назвали особисто Петра Порошенка винним у загибелі та пораненні їхніх братів у війні на сході:

" ...І пан Єрмак, і пан Новіков вийняли свої мобільні телефони та показали фотографії родичів. Один був братом, і один був двоюрідним братом, якого вбили або поранили на сході. І вони показали це Курту і мені. І вони сказали: "Порошенко відповідає за це".

У відповідь Єрмак звинуватив зовнішньополітичне відомство Сполучених Штатів в поширенні недостовірної інформації.

Однак, скандал на тому не закінчився. Під час брифінгу у Верховній Раді, що відбувся 13 листопада, лейтенант запасу ЗСУ Орест Каракевич заявив що обидва згаданих брати живі.

"Ми провели своє розслідування по заявах пана Єрмака і Новікова, що їхні рідні брати були вбиті на Донбасі внаслідок війни. Я одразу зайшов на сторінку до Дениса Єрмака і виявив, що він живий. Зокрема, 1 листопада цього року запостив фото "Айдару". Ми з ним перетинались у 2015 році, у батальйоні "Айдар". Він там не служив, служив в іншому підрозділі. Патріотично налаштований, до нього немає претензій. Факт - він живий", - заявив Каракевич (цитата за "Еспресо").

"Факт в тому, що в обох брати цілі й неушкоджені. Виявляється, що вони збрехали представникам США на цю тему", - наголосив військовий.

Пізніше Новіков особисто підтвердив у соцмережах: брат не загинув, сталася помилка і попросив "Не шукати зради там, де її немає".

Разом з тим, якби не розслідування, американські дипломати так би й вважали "мертвим" і "пораненим" близьких родичів нового українського керівництва, що звинувачували в тому персонально Порошенка.

"Пан Єрмак вводить в оману наших міжнародних партнерів, розповідаючи, що в Україні відбувається громадянський конфлікт. Поважні дипломати посольства США Тейлор і Волкер під присягою в Конгресі дають свідчення, що радник президента України сповідує ідею, що це Україна розв'язала війну", - прокоментувала ситуацію екс-міністерка у справах ветеранів Ірина Фріз.

Своєю чергою політичний аналітик Андрій Піонтковський (Вашингтон) прямо звинував Єрмака у поширенні тез російської пропаганди.

4. Бізнес-зв'язки з елітою РФ: однокурсники та друзі дитинства Путіна

Намагаючись розібратися, чому це раптом фахівець з медіа-права, хай навіть і зі світовім ім'ям, та кінопродюсер став займатися врегулюванням російсько-українського збройного конфлікту і, що при цьому найголовніше, чому на це погодилася "та сторона", як її називає президент, журналісти-розслідувачі з проекту "Схеми" вийшли на доволі цікаві матеріали. Як з'ясувалося, партнером Андрія Єрмака в українському бізнесі є Рахамім Емануїлов. Відповідно до даних системи YouControl, кілька років тому вони були бенефіціарами "Медійної групи європейського партнерства", яка спеціалізується на виробництві фільмів.

Окрім того, Єрмак та Емануїлов залишаються бізнес-партнерами в ЗАТ "Інтерпромфінанс Україна", яка займається комерційним консультуванням, та ТОВ "М.Є.П". Одна з них вже заробила 40 млн грн.

Своєю чергою, Рахамім Емануїлов є співвласником компанії "Інтерпромторг". Ця компанія є засновником "Інтерпромбанку", найбільший акціонер якого - член Ради федерації Федеральних зборів РФ від Камчатського краю Валерій Пономарьов. Серед акціонерів згаданого російського банку - Іван Садчіков, якого називають зятем першого заступника керівника апарату уряду РФ Сергія Приходька.

Через акціонерів "Інтерпромбанку" він також дотичний до однокурсників Володимира Путіна - Ільгама Рагімова та Ніколая Єгорова. 

Водночас Єрмак не заперечує факт знайомства з Емануїловим. Й наполягає, що "господарською діяльністю" він з ним не займався і не займається і, вазагалі, каже він, востаннє контактував з цією людиною 10 років тому та й то телефоном.

"Рахамім Емануїлов - старий знайомий мого батька. Вони познайомилися, коли мій батько працював в Афганістані. Батько працював у посольстві СРСР в Афганістані: поїхав туди очолювати команду радянських фахівців із профтехосвіти. 20 років тому, в 1999 році, Рахамім Емануїлов попросив мене допомогти йому зареєструвати компанію на території України, оскільки планував займатися консультаційною діяльністю з питань торгівлі. Я допоміг йому як юрист. Ніяка господарська діяльність через цю компанію в результаті не велася. В останній раз ми спілкувалися близько десяти років тому - я вітав його по телефону з днем народження", - пояснює посадовець.  

5. Партнер Ротенберга? 

Телевізійний канал "Прямий" побачив ще одне свідчення присутності клана Путіна у ділових справах Єрмака. 

" ...Єрмак через власну компанію "Інтерпромфінанс-безпека" має спільний бізнес із компанією "Сарич".

Раніше це була українська компанія, яка володіла землею в бухті Ласпі, але вона переєструвалася в Росії за тамтешніми законами і змінила власників. Рік тому її новими господарями стали люди, наближені до Аркадія Ротенберга - друга Путіна, будівника Кримського мосту і найтоксичнішого з російських олігархів", - читаємо ми на сайті каналу.

Так, мова про тих самих братів Ротенбергів, з якими нинішній незмінний правитель РФ замолоду займався самбо і влаштовував бешкети, а зараз спільно "розпилює" державний бюджет.

Володимир Путін та Аркадій Ротенберг

Єрмак із закидами щодо Ротенбергів теж не згоден.

"Ще задовго до початку війни, я не мав жодних відносин з ТОВ "Сарич", як не маю і зараз, і не несу жодної відповідальності за діяльність цієї юридичної особи чи її бенефіціарів. Більше того, в мене немає зв‘язку з ними, і через це я весь цей час не мав змоги закрити ТОВ "Інтерпромфінанс-безпека", - каже він.

6. Новий головний переговорник української влади з Росією

В статусі президентського помічника (з 21 травня 2019 року) Єрмак займався підготовкою двох визначальних як для Зеленського, так і для України закордонних зустрічей глави держави - з Дональдом Трампом та з Володимиром Путіним, Емманюелем Макроном, Ангелою Меркель під егідою "Нормандського формату" в Парижі. Експерти обережно висловлюються про підсумки кожного з цих візитів, позаяк нічого суттєвого Україні вони поки що не принесли. Принаймні успішними їх назвати аж ніяк не можна, оскільки у Сполучених Штатах наша нова влада опинилася в епіцентрі розслідувань навколо імпічменту Трампа, а у столиці Франції український президент хоча ніби то й не перейшов "червоних ліній" (якщо відштовхуватися від спільного брифінгу), однак отримав на квітень "домашнє завдання" у вигляді підготовки до розведення сил по усій лінії фронту, закріплення "особливого статусу" ОРДЛО у Конституції та підготовки до місцевих виборів на окупованих територіях.

Єдиний прорив у стосунках з Росією стався поки що в площині обміну заручниками. Останні два великі обміни - літній та осінній - мали місце за безпосередньої участі Єрмака. Щоправда Україна втратила особливо цінних свідків та обвинувачених в знакових злочинах: Цемаха та екс-бійців "Беркуту". 

7. Консультації з Сурковим, Козаком та "багатьма в Адміністрації Путіна"

Також Єрмак погодився на таємні перемовини з росіянами, спражній зміст яких ми, певно, не дізнаємося ніколи. Як і усіх їхніх учасників.

"Якщо аналізувати цю особу, то він достатньо серйозно інтегрований в російський істеблішмент і він спілкується не тільки із Козаком. Він спілкується з Сурковим, він спілкується з оточенням Суркова дуже тісно. Він спілкується з багатьма в Адміністрації Путіна", - повідомив 16 листопада український політик та дипломат Роман Безсмертний в ефірі Еспресо.TV.

Тоді ще Суркова не відправили у відставку і він був фігурою №1 на "українському напрямку" Москви. Й на координуванні терористичних організацій "ДНР"-"ЛНР" - також.

При цьому гість студії зазначив, що в даному випадку йдеться не про особисту позицію Єрмака, а про виконанння ним "доручень Зеленського". Українські спецслужби зі змістом цих "доручень" цілком і повністю обізнані, додав політик.

"Треба розуміти - те, що говорить і озвучує Єрмак, це те, що думає, і те, що робить, президент Зеленський. Не розділяйте ці речі", - наголосив Безсмертний.

Ця ж інформацію підтвердив і київський політолог Юрій Романенко.

Зі згаданих вище кола осіб Єрмак підтвердив лише зустрічі з Козаком.

8. Супроводжував Зеленського в Омані

5 січня 2020 року президента України Володимира Зеленського помітили на узбережжі Індійського океану в Омані. Кілька електронних видань розмістили світлини з його сімейного відпочинку.

Не минуло й кількох годин як Офіс президента підтвердив, що Зеленський дійсно перебуває в Омані. Начебто для проведення "зустрічей на найвищому рівні". А потім широкому загалові було продемонстровано фото президента з виконавчим президентом Державного генерального резервного фонду Султанату Оман Абдулсаламом аль-Муршиді та міністром, відповідальним за закордонні справи Султанату Оман, Юсуфом бін Аляві бін Абдаллою. В супроводі Єрмака.

Опальний російський політолог, звільнений за нелояльність з Московського державного інституту міжнародних відносин (рос. МГИМО) професор Валерій Соловей, з посиланням на власні поінформовані джерела у Кремлі заявив, що насправді зустріч була не лише з чиновниками Султанату Оман, а насамперед з людьми Путіна, що, власне, і пояснює присутність там Єрмака. І не одна зустріч, а кілька. При цьому Зеленський був "чемний" (рос. "обходителен"), додав Соловей.

"Ні, ми зустрічалися публічно тільки з тими, кого ви могли бачити на офіційних джерелах Офісу президента", - повідомив натомість Єрмак.

9. "Закрита" сім'я

Про дружину й дітей чиновника наразі нічого не відомо. 

Із зазначеного ним у соцмережах можна дізнатися лишень про його маму, Любов Єрмак (проживає в Брюсселі, Бельгія), й сестру Анастасію.

Він є хресним батьком старшого сина нардепа й ресторатора Миколи Тищенка, Данила.

10. Не здав податкової декларації

Перед призначенням на посаду Єрмак не подав декларацію про доходи та майно.

Станом на 17:00 середи, 12 лютого, в Єдиному держреєстрі все ще немає декларації Єрмака Андрія Борисовича.

Народний депутат від фракції “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко кваліфікує дану обставину не інакше як порушення антикорупційного законодавства. 

“Такі дії Єрмака підпадають під статтю 366 Кримінального кодексу України та можуть каратися позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років”, - зазначив депутат у себе в Facebook.

Читайте також:
Київ
+15°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 33.54
  Купівля 33.54
  Продаж 35.41
 • EUR
  Купівля 35.01
  Продаж 37.31
 • Актуальне
 • Важливе
2022, понедiлок
23 травня
13:58
Зеленський запросив іноземний бізнес переходити з РФ до України і закликав долучатися до відбудови міст і галузей
13:38
Зеленський
Від російського авіаудару по Десні загинуло 87 людей, - Зеленський
13:13
кадирівці
У Маріуполі кадировці патрулюють вулиці, затримують і катують людей, - радник мера
13:10
засудив російського військовослужбовця Вадима Шишимаріна до довічного ув'язнення
Російського військового Шишимаріна засудили до довічного ув'язнення за вбивство мирного жителя
13:04
Паспортний сервіс
Українці можуть одночасно оформити ІD-картку та закордонний паспорт: куди звертатися
12:59
окупанти
Оприлюднено імена 166 російських командирів, які віддають злочинні накази в Україні
12:49
Ексклюзив
окупанти
Хлопчики, які їдуть вбивати
12:47
Офіс генпрокурора
Передавав РФ дані про ЗСУ, Нацгвардію і наслідки обстрілів: у Бахмуті викрили спільника окупантів
12:43
Ексклюзив
Байден і Сі Цзіньпін
Заявою щодо Тайваню Байден попереджує не тільки Китай, а й Путіна, - Огризко
12:39
Ексклюзив
Сергій Згурець
Росія використовує білоруські летовища для завдання ракетних ударів по Україні, - військовий експерт Згурець
12:39
Зеленський
Зеленський підписав закон про конфіскацію активів осіб, які підтримують агресію РФ
12:35
Денис Пушилін
Пушилін заявив про намір влаштувати у "ДНР" "міжнародний трибунал" над захисниками Азовсталі
12:34
Буковинець налагодив схему переправляння чоловіків призовного віку за кордон за 10 тис. євро
12:21
путін
На карнавалі в Болгарії Путіна показали в гамівній сорочці та з ядерними ракетами
12:05
США та Китай
Китай відреагував на слова Байдена про готовність застосувати військову силу на Тайвані
11:59
потяги Укрзалізниці
Укрзалізниця змінює розклад руху низки пасажирських потягів
11:57
На Луганщині окупанти пошкодили газопровід, Донеччина може залишитися без газу, - Гайдай
11:36
російські війська окупанти
Окупанти обстріляли з мінометів прикордоння Чернігівщини
11:19
Окупанти обстріляли Миколаївщину: 11 людей зазнали поранень
11:02
Газпром
Польща достроково розірвала угоду на постачання газу з Росії, яка діяла з 1993 року
10:57
Окупанти обстрілюють Авдіївку
Поранили трьох цивільних, пошкодили 20 будинків і дитсадок: окупанти обстріляли Авдіївку з артилерії та авіації
10:39
"На їх руках тисячі вбитих": мерія Маріуполя назвала колаборантів із ОПЗЖ, які коригували обстріли міста
10:21
Джо Байден
Байден заявив, що США застосують військову силу в разі вторгнення Китаю до Тайваню
10:18
Запоріжжя
Окупанти обстріляли Новояковлівку на Запоріжжі: пошкоджено десятки будинків й дитсадок
10:00
У Маріуполі РФ видає кадри знищення своєї армії за власні "досягнення"
09:54
Посольство США в Україні
США планують відправити до України спецпризначенців для охорони посольства у Києві, - WSJ
09:46
трамвай
У Києві відновили рух трамваїв до Пущі-Водиці та тролейбусів до Майдану Незалежності
09:40
втрати окупантів
Протягом трьох місяців РФ, імовірно, зазнала таких самих втрат, як і СРСР у Афганістані за 9 років, - британська розвідка
09:29
обстріл
Окупанти цілу ніч гатили ракетами й із артустановок обстрілювали околиці Сумщини з території РФ, пошкоджено житлові будинки
09:27
Ексклюзив
голова Луганської ОВА Сергій Гайдай
Луганщина - це форпост, який стримує навалу російської армії, - Гайдай
09:11
втрати окупантів
Близько 29,2 тис. окупантів, 1293 танки й 476 безпілотників: Генштаб ЗСУ назвав втрати РФ за час повномасштабного вторгнення в Україну
09:01
Мілан - чемпіон Італії 2021/22
"Мілан" після тривалої перерви повернув собі титул чемпіона Італії
08:50
вбивство діти війна
Вторгнення РФ в Україну: кількість поранених дітей зросла до 431
08:42
Андрій Ярмоленко
Ярмоленко зіграв останній матч з "Вест Гем"
08:39
крейсер "Адмірал Макаров"
В акваторію Чорного моря увійшов російський фрегат "Адмірал Макаров"
08:31
голова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко
Окупанти двічі обстріляли Дніпропетровщину з "ураганів"
08:25
Олександр Зінченко
Зінченко вчетверте став чемпіоном Англії та не стримав сліз після нагородження
08:19
На Луганщині окупанти обстріляли понад 70 будинків за добу: одна людина загинула, ще одна зазнала поранень
08:09
Маріуполь
Маріуполю конче потрібна нова хвиля евакуації, загроза епідемії перетворюється на реальність, - радник мера
07:53
авіаудар житомирщина
На Житомирщині зняли документальний фільм про окуповані росіянами села
Більше новин