Економіка на карантині, боротьба з коронавірусом та безпорадність влади

Чи готова українська влада до пандемії коронавірусу та економічної кризи? Чи виправдане введення надзвичайного стану в країні? Чи будуть підписані нові “мінські угоди” та чи спровокують вони суспільство до вуличних протестів під час карантину?

Чи виправданими є ті жорсткі обмеження, які зараз хоче вводити українська влада? Я маю на увазі надзвичайний стан та багато інших обмежень. З одного боку – нібито так. Тому що ми справді знаходимося перед дуже великою загрозою, загрозою, з якою людство ще не вигадало способів боротьби. Чому саме ця загроза виникла зараз? Тому що українська держава, на відміну від багатьох інших, взагалі не готова до того, щоб цю загрозу долати. Інші теж не готові. Ми бачимо, що відбувається в багатьох європейських країнах, але принаймні їхня медицина якось може допомагати людям, хоч і не всім, дуже багато людей помирають.

Де успішно боролися з коронавірусом? Є кілька таких країн. Одна з них, наприклад, Ізраїль. А ще Тайвань, Південна Корея, Сінгапур. Що робили ці країни? Вони почали дуже жорстко контролювати всіх, хто в країну приїжджає, оскільки від початку вірусу в цих країнах не було. Це означає, що всіх, хто приїжджає, треба обов’язково тестувати. Керівник ВООЗ каже: тестування, тестування, тестування, це єдиний порятунок.

Лише за кілька останніх днів до України приїхали десятки тисяч наших співгромадян, які жили у країнах Європи. Значна частина з них, на жаль, є носіями вірусу. Чи є в нас обладнання для тестування цих громадян? Ні, звичайно. Саме тому загроза вірусу в нас як ніде велика. Чи є обладнання в наших лікарнях? Теж ні. Може так статися, що навіть у найкращих київських чи львівських лікарнях, де є апарати штучної вентиляції легень, лікарю доведеться обирати кого рятувати, надавши апарат, а кого – ні, не надавши такої можливості. Тому що цих апаратів обмаль і замовити їх зараз вже майже неможливо: термін їх виробництва довгий, а попит зараз великий.

Вже коли ми знали все, що відбувається в Європі, і уявляли собі, який це жах, Україна все одно продавала маски та інші медичні товари за кордон: ви бачили відео з іспанського телеканалу, де українські маски розвантажують ящиками. Виявилося, що ці маски продали вже після 8 березня, вже тоді, коли ми чудово знали і уявляли, що відбувається. Влада каже: а тоді ще не було заборони. А що хорошого в тому, що тоді ще не було заборони? Адже вже тоді було зрозуміло, до чого все йде.

Тож проблем дуже багато. І, звичайно, єдиний наш спосіб протидії вірусу – сидіти вдома і не спілкуватися. Хоч би для того, щоб зменшити кількість хворих. Бо, як я вже говорив, тестів українська влада не закупила, жодних інших забезпечувальних матеріалів для медицини не закупила, і тих людей, які зараз приїжджають з різних країн, по-справжньому ніхто не перевіряє. Ми напередодні дуже серйозної катастрофи. Дай Бог, щоб пронесло.

Ще одна катастрофа, яка нас очікує – економічна. Так, це станеться. Так, треба розуміти, що всі ми дуже сильно збідніємо, опинимося в рецесії гіршій, ніж після Другої світової війни. Про це говорила і Ангела Меркель, і багато інших політиків. Треба  розуміти, що це – даність. Даність, яка має навчити мудро діяти в майбутньому.

Чи зробила українська влада висновки з тих своїх прорахунків, які вона мала в останні кілька днів, коли фактично не готувалася до коронавірусу, до приходу цієї жахливої хвороби? Мені здається, що ні. Тому що сподіватися на те, що потім якось воно буде, можна, але цього замало. Треба терміново змінювати бюджет. Треба терміново сказати собі, що жодних рішень, які можуть спровокувати суспільство на те, щоб у цих умовах жахливої пандемії виходити на вулиці, влада приймати не буде. Як от відмовилися від дурного закону про землю. Зараз усі чекають 25 березня підписання чергових мінських домовленостей. У якій вже формі, я не знаю. Через Інтернет, мабуть, електронним підписом, бо це спілкування відбудеться у вигляді інтернет-конференції. Аля яким би не було це спілкування, жодних рішень приймати не можна. Тому що українські громадяни все одно ніколи не пробачать зраду.

Ми просто чітко повинні розуміти в якій країні ми живемо. Чітко розуміти, які виклики зараз перед нами стоять. Яка відповідальність є на кожному з нас. І за сьогоднішній день, і за завтрашній, щоб ми нікого не заразили, і за післязавтрашній, щоб ніколи більше ми не обирали владу, керуючись примітивними і дешевими піарними гаслами. А обирали справді сильних і відповідальних людей, які здатні передбачати, здатні приймати рішення, здатні бути мудрими. Які люблять Україну та українців.


Перевірена інформація про коронавірус в Україні! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/coronavirus_in_ukraine

новини партнерів

26 січня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати