Новий керівник МОЗ: 10 фактів про Степанова, який замінив Ємця
30 березня Верховна Рада з другої спроби призначила Максима Степанова міністром охорони здоров’я України
Еспресо.TV пропонує ознайомитися з головними фактами з біографії Степанова, якому тепер доведеться продовжувати медичну реформу та керувати боротьбою проти поширення коронавірусу.
1. Йому 44 роки. Степанов народився у серпні 1975 року у Сковородіному Амурської області Росії.
Його батько працював головним лікарем центральної міської лікарні Слов’янська Донецької області, був депутатом міської ради Слов'янська.
Батько потрапив на сайт "Миротворець" за те, що нібито допомагав окупантам Гіркіна. На сесії міськради 28 квітня 2014 року Володимир Степанов голосував за створення "Слов'янської народної дружини". Бойовики цієї так званої дружини провели потім референдум про створення "ДНР".
2. У 1993-1998 роках Максим Степанов вчився у Донецькому медичному університеті ім. Горького. Після завершення вишу Степанов отримав спеціальність "акушер-гінеколог".
Другий диплом за спеціальністю "Міжнародна економіка" він отримав в 2004 році в Київському національному університеті економіки.
3. Після завершення навчання Степанов працював не за спеціальністю. У 1999-2001 роках він був заступником гендиректора "Торговий дім „Газ України“» НАК "Нафтогаз України2.
У 2003-2004 роках Степанов працював заступником голови Державної податкової адміністрації України. Цю структуру в той період очолював колишній міністр внутрішніх справ генерал Юрій Кравченко.
4. У 2008-2010 роках Степанов був на посаді першого заступника голови Одеської обласної адміністрації Миколи Сердюка. Після приходу до влади президента Віктора Януковича, Степанов був звільнений разом з Сердюком.
5. З 2011 по 2016 роки Степанов очолював "Поліграфкомбінат "Україна", який виготовляє бланки офіційних документів (паспорти, трудові та медичні книжки, посвідчення, документи про освіту, ліцензії, страхові поліси). Степанов залишився на цій посаді після Революції Гідності, очолюючи поліграфкомбінат як за часів Януковича, так і у період Порошенка.
У 2012 році поліграфкомбінат "Україна" потрапив у поле зору слідчих. ГУ МВС у Києві відкривало кримінальне провадження щодо нібито друку на комбінаті незаконних акцизних марок.
6. 12 січня 2017 року Степанов замінив Міхеїла Саакашвілі на посаді очільника Одеської облдержадміністрації. Між першим та другим туром президентських виборів у квітні 2019 року Степанов був звільнений.
Тоді сталася конфліктна ситуація, бо Степанов відмовився залишати посаду очільника області, порушивши указ Порошенка. Очільник ОДА заявив, що указ президента незаконний, оскільки не було згоди Кабінету міністрів. Після цієї заяви Порошенко домігся схвалення Кабінету міністрів на звільнення Степанова з посади.
Степанов також заявив, що його відсторонення було нібито пов’язано з результатами першого туру президентських виборів в області.
У відповідь на це Порошенко заявив, що відставка Степанова викликана неефективністю використання коштів, бо на область йшло пріоритетне фінансування.
Степанов заявляв, що на посаді очільника ОДА відкрив найбільший в Україні центр нефрології; запустив дистанційне навчання для школярів із віддалених сіл та займався будівництвом траси Одеса-Рені.
7. Cтепанов під час перебування на посаді очільника ОДА також запам’ятався тим, що вніс заставу за місцевого активіста Сергія Стерненка.
18 листопада 2017 року Стерненко був одним з учасників акції проти забудови частини території Міського саду Одеси — Літнього театру. Після цього він став підозрюваним в організації масових заворушень під час акції проти забудови. 24 листопада одеський Приморський райсуд обрав активісту запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб із альтернативою внесення застави у розмірі 600 тис. грн. Заставу вніс Степанов.
8. 30 березня 2020 року Верховна Рада затвердила Степанова на посаді міністра лише з другої спроби. Перше голосування, яке відбулося вдень 30 березня, було невдалим для Степанова. Його підтримали лише 217 народних депутатів. Ситуація змінилася після приїзду до Ради президента Володимира Зеленського. Під час другого голосування на третьому в цей день позачерговому засіданні Ради Степанова підтримали вже 246 народних депутатів.
За Степанова проголосували частина слуг народу (195), фракція ОПЗЖ (21) і представники депутатських груп Довіра (13) і За майбутнє (8). Також його кандидатуру підтримали 9 позафракційних.
9. Степанов очолив МОЗ у непростий для цього відомства період. Крім боротьбою з пандемією коронавірусу йому доведеться продовжити медичну реформу, яка викликає гострі суперечки у суспільстві.
Уляна Супрун розпочала медичну реформу, але три роки працювала у статусі в.о. міністра. Після Супрун МОЗ очолила Зоряна Скалецька, яку звільнили разом з урядом Олексія Гончарука. Скалецька була на посаді міністра півроку. Попередник Степанова Ілля Ємець поставив антирекорд, перебуваючи на посаді міністра менше чотирьох тижнів.
Читайте також: Хто є хто в уряді Дениса Шмигаля
Степанов таким чином стає вже четвертим міністром охорони здоров’я за останні сім місяців.
Читайте також: РНБО створила карту поширення COVID-19
10. Дружина нового міністра Наталя Степанова — лікар-нефролог. Вона викладає в Київському медичному університеті ім. Богомольця, де обіймає професорську посаду і має вчений ступінь доктора медичних наук.
- Актуальне
- Важливе