live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Перші найбільші вогнища коронавірусу в Україні. ІНФОГРАФІКА


фото: Національна поліція
Окремих місць, де більш ніж 10 хворих, не так вже й багато. Це міста: Київ, Вінниця, Івано-Франківськ, Черкаси. Райони - майже уся Буковина, Монастириський і Заліщицький на Тернопільщині, Надвірнянський і Тисменецький на Франківщині, Кам’янський на Черкащині

Як і в інших країнах Covid-19 у нас розповсюджується не рівномірно. Десь ще немає жодного випадку, а десь щодоби додаються десятки й десятки нових повідомлень про позитивний ПРЛ-тест.

Міністерство охорони здоров’я доповідає загальну епідеміологічну картину по областях, одначе вірус поширюється крок за кроком - від людини до людини, від населеного пункту до населеного пункту. Обмежена певною територією окрема узята група населення утворює епіцентр захворюваності, а з ними вже боротися значно складніше, ніж із поодинокими випадками.

Якщо співставити сьогоднішні дані від МОЗ із повідомленнями від місцевих обласних і міських державних адміністрацій, а також із тим, що їхні керівники заявляють на брифінгах та у себе на сторінках, можна виділити кілька найбільших вогнищ коронавірусу в Україні. Ситуація в них зараз лише погіршується, серед інфікованих є медики, правоохоронцями там встановлено блок-пости, а роботу лікувальних закладів переведено у посилений режим.

Отже, подивимося на вже існуючі вогнища й на те, як формуються нові.

За основу візьмемо осередки з більше ніж десятьма випадками захворювання в одному місті чи районі.

Натисніть щоб збільшити

Київ і Київщина

Почнемо зі столиці, куди після відпочинку та ділових поїздок за кордон (а саме ці шляхи розповсюдження коронавірусу у випадку Києва називаються спеціалістами) кияни "привезли" із собою хворобу. Загальна чисельність хворих у місті від першого встановленого випадку становить 161 особу.

По районам міста Києва статистика розподілена наступним чином:

 • Печерський - 34;
 • Солом’янський - 26;
 • Дарницький - 23;
 • Голосіївський - 18;
 • Шевченківський - 17;
 • Оболонський - 13;
 • Подільський, Деснянський, Святошинський - по 8.

Розмір районів міста Києва зовсім різний. Теж саме, безумовно, стосується щільності заселення й соціального статусу жителів тих чи інших куточків української столиці.

Як ми бачимо, в достатньо малонаселеному історичному центрі, а це Печерський, Шевченківський і Подільський райони, зосереджено 59 хворих, тобто більше третини. Така ж закономірність з прив’язкою до статусу мешканців спостерігається і в Київський області, де показники переважно "робить" Обухівський район.

"(В області - ред.) офіційно підтверджено 64  випадки захворювання на коронавірус. З них: 27  – в Обухівському р-ні: смт Козин, с. Романків, м. Українка, м. Обухів ( в т.ч. 3 дитини)", - зазначається у пресрелізі КОДА.

Селище Козин в народі більше відоме як елітна місцевість Конча-Заспа. В розташованих у ньому котеджах, садибах і палацах мешкають найвідоміші представники бізнесу й політикуму. Вартість одного квадратного метру нерухомості там найвища в країні. І ось туди, у ці VIP-апартаменти, дехто й прибув зараженим з Європи. Чиїсь прізвища ми знаємо, чиїсь - ні. Проте факт лишається фактом.

Сусіднє з Козином село Романків серед інших київських околиць теж не найбідніше.

Буковина

Після Києва найгірше становище має місце у найменшій за площею Чернівецькій області.

Із самого початку потрапляння коронавірусу до України епідемія лютує там неймовірно сильно.

Заражено 143 буковинці. Потерпають практично усі райони, як у низинній, так і в гірській частині регіону, за винятком Путильського - на заході та Кельменецького і Сокирянського - на сході. Водночас, власне у Чернівцях нараховується тільки 16 хворих.

Ввечері 1 квітня у медичних закладах області перебувало 80 пацієнтів хворих на коронавірус або ж із підозрою на нього. Найбільша кількість - в обласній клінічній лікарні, обласній дитячій лікарні, Чернівецькій міській лікарні №1, Глибоцькій та Хотинській ЦРЛ.

При цьому п’ятеро осіб знаходилися на неінвазивній вентиляції легень. Троє із них із підтвердженим коронавірусом - у обласній клінічній лікарні, ще двоє недужих - у райцентрі Глибока.

У п’яти селах Чернівецької області встановлено обмеження на в’їзд та виїзд. На тимчасових блок-постах чергують правоохоронці.

Йдеться про:

 • Колінківці - 13 хворих;
 • Брусницю - 13;
 • Чагор - 7;
 • Великий Кучурів - 7;
 • Лужани - 5.

Внутрішня напруга у них, насамперед психологічна, доходить до різних форм. Абсолютно не бажаних, хоча й цілком очікуваних за подібних обставин.

Не дивлячись на лікарську таємницю, місцеві жителі призначили "винною" у зараженні відразу кількох сіл жінку на ім’я Єлизавету, яка нещодавно повернулася з Італії, однак не дотримувалася режиму самоізоляції. Ця літня пані записала й розмістила у соцмережах (більше схоже на крик відчаю) емоційне відеозвернення до земляків. Стоячи навколішки жіночка просить вибачити її, коли в чому винна, й не чіпати дітей і онуків, бо ж, за її словами, такі погрози нібито надходять.

"Кожну ніч мої діти, як зайченята, не сплять зі страхом, як тільки чують шарудіння у дворі. …Залиште мого Максимчика і Сашка, залиште мою Катюшу, Наталку... Я вас прошу, хочете розправитися - викличте мене в село, убийте, що хочете, те і зробіть, тільки залиште моїх дітей. Повірте, що жодна мама і бабуся не могла принести своїм дітям і онукам такої страшної біди. І вам не хотіла, вибачте мене", - голосить жінка.

Тернопільщина

На Тернопіллі з її 106-ма зареєстрованими хворими стан справ схожий з сусідньою Чернівеччиною. В обласному центрі пацієнтів обмаль (лише три випадки), чого не можна сказати про окремі райони.

Cтаном на вечір 1 квітня керівництво Тернопільської області детально інформувало:

 • Монастириський район - 77;
 • Заліщицький - 14;
 • Козівський - 7;
 • Кременецький - 2;
 • Бучацький, Тернопільський та Бережанський - по 1.

У суботу, 28 березня, відомий український співак, соліст гурту Kozak System Іван Леньо, те, що коїлося у той день в рідній йому Монастириській описував словом "середньовіччя":

"Через відсутність роз’яснювальних заходів, належної культури поведінки та дотримання норм карантину, байдужість влади та інших чинників, ситуація зайшла в глухий кут. Лікарня в жахливому стані, апаратів ШВЛ немає, а бідні лікарі вже на межі своїх сил. Буквально ризикують життям. Їх взагалі з лікарні не випускають. Якесь середньовіччя. Я прошу усіх причетних до влади в Тернопільській області, зробити все можливе, щоб зупинити пандемію, будь-якими методами ізолювати хворих та полегшити працю лікарям. А ті активісти на місцях, які обирали "зелену" владу, бийте в набат і примушуйте її до реальних дій. Лікарям - низький уклін, ви справжні герої".

Прикарпаття

Кількість хворих на Covid-19 продовжує стрімко зростати й на Франківщині.

Ще ранком 30 березня там був тільки 41 продіагностований випадок, а сьогодні, 2 квітня, їх є 74.

На превеликий жаль, не усі з десятків тисяч заробітчан - а за словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, котрий при цьому посилається на цифри від одного з операторів мобільного зв’язку, з-за кордону повернулися 50 тис. осіб - дотримуються узятого при перетині державного кордону зобов’язання з перебування на самоізоляції протягом перших 14 днів. І це не може не даватися взнаки.

У Франківську зафіксовано 22 випадки.

Решта припадає на наступні райони:

 • Надвірнянський - 13;
 • Тисменецький - 12;
 • Снятинський, Калуський - по 8;
 • Косівський, Тлумацький - по 2;
 • Коломийський, місто Бурштин - по 1;
 • Рожнятівський - 3;
 • Болехів - 2.

Черкащина

Ще вранці 28 березня МОЗ доповідав про 3 хворих на коронавірус в Черкаській області, але вже 29 березня кількість таких осіб різко збільшилася до 46. Стрибок відбувся завдяки спалаху захворюваності у райцентрі Кам’янка і прилеглому до нього районі. ЗМІ кажуть, що чоловік з позитивним результатом тестування до того як пройти діагностику працював водієм автобусу.

На сьогодні ж з 54 зареєстрованих в області хворих переважна більшість припадає на два населених пункти:

 • Кам’янка - 28;
 • Черкаси - 13.

При цьому однозначний припис не проводити громадських заходів порушують церкви.

За останніми даними від мера Черкас Анатолія Бондаренка, наразі в міській інфекційній лікарні у важкому стані знаходиться 48-річний священнослужитель.

Слід наголосити, що під час похоронної процесії за участю представників церкви отримав зараження Covid-19 68-річний Павло Бондарчук з села Ковалівка Монастириського району Тернопільщини. Воно стало для нього летальним. Його випадок став першим смертельним у тій області.

Вінничина

У Вінницькій області ж картина пряма протилежна тому, що ми спостерігаємо на Буковині чи в згаданих вище двох галицьких областях. Там, як і в Києві, коронавірус шириться перш за все в обласному центрі, а вже потім фіксується в районах і містечках по сусідству, та й то в порівняно невеликих обсягах.

Як доповідає Вінницька ОДА, з 54 хворих з позитивним тестом (МОЗ, щоправда, каже про 51) безпосередньо у Вінниці - 42.

Замість висновку

Інші великі міста, а то й цілі області, поки що тримаються.

Однак все може враз змінитися.

Усім без винятку слід діяти відповідально і рішуче.

До відмітки у 10 хворих вже наблизилися Запоріжжя (9) і Мелітополь (10).

Продовжує погіршуватися й ситуація на прикордонній Сумщині, де у Конотопському районі - 9 випадків (2 летальних), в Кролевецькому - 8 випадків.

В зоні підвищеного ризику - Одещина, Львівщина, Рівненщина та Волинь.

новини партнерів

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

25 вересня, 2020 п'ятниця

24 вересня, 2020 четвер

23 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати