Аналітика

Бахмут виконує свою головну місію. ЗСУ вичерпали всі радянські танки з Європи. Колонка Сергія Згурця

Сергій Згурець
24 грудня, 2022 субота
00:46

Бахмут на Донеччині виконує головну місію - знищення особового складу противника, сковування його сил. ЗСУ при можливості утримують позиції та відійшли від стратегії, коли брали час в обмін на територію

Зміст

Росія стала рідше використовувати артилерію під Бахмутом

За цей тиждень ворог намагався просунутися в Бахмут зі сходу. Наші військові зупинили росіян. Ворог так само намагався вийти на околиці в забудові перед річкою Бахмутка і так само його було вибито. Зараз противник намагається перегрупуватися та просуватися вглиб міста. Права частина міста вздовж річки є вищою і будь-які спроби ворога прорватися в забудову будуть пов’язані зі значними втратами. 

Якщо ми говоримо всю лінію фронту тут — це 55 км, де ворог намагається проводити наступальні дії, промацуючи нашу лінію оборони. Під контролем росіян Яковлівка, з якої вони намагаються розвивати наступ. Це ні до чого не призводить. Важкі бойові дії у передмісті Соледара. Ворог на півдні цього фронту намагається протискатися в бік Кліщіївки. ЗСУ вибили противника в зоні Кордюмівки. Вся ця ділянка фронту залишається надзвичайно напруженою і ворог намагається пробиватися у напрямку Часового Яру, аби перетнути лінію забезпечення військових у Бахмуті із Заходу. 

Використання артилерії останнім часом зменшились — були завдані удари по місцях зберігання російських боєприпасів. Це вплинуло на інтенсивність роботи артилерії, навіть по ділянці Бахмута. Динаміка напружена, але дозволяє впевнено утримувати місто.

Питання полишення міста не є критичним з точки зору оперативних вимог. Ми просто відійшли від стратегії, коли ми брали час в обмін на території. Зараз, якщо ми можемо — ми утримуємо позиції. Бахмут виконує головну місію — знищення особового складу противника, сковування його сил і думаю, що це триватиме певний проміжок часу.

Окупанти намагаються оточити Авдіївку

Авдіївку ворог напряму взяти не може і проводить обхідні маневри у напрямку Красногорівки та Кам’янки, намагаючись з півночі обійти місто. Так і з півдня - у напрямку Первомайського і Невельського. Вони намагаються оточити Авдіївку. В Опитному зараз тривають важкі бойові дії з використанням танків. Наміри щодо охоплення Авдіївки будуть тривати й далі. 

У Мар’їнці йдуть бої в центрі міста. Там є будинках, де на окремих поверхах є і наші війська, і російські. Мар’їнка,  Бахмут і Авдіївка є ознакою того, що ця ділянка фронту лишається найбільш складною. Там потрібне й підкріплення, й більше артилерії.

Охоплення Кремінної ЗСУ є передумовою перерізання траси до Сватового

Ми намагаємось протиснути ворога по всій лінії Сватове-Кремінна і північніше Сватового, де ворог намагався проводити контратаки. Ситуація у Сватовому дещо зацементувалась, бо противник перекинув значну кількість резервів і вплинула погода. Коли були більш-менш прийнятні умови, ми забезпечили просування в напрямку міста.
Але воно менше того, що відбувається довкола Кремінної й поблизу Червонопопівки. 

Наші війська просуваються на відстань до 5 км до Кремінної. Ворог намагається контратакувати в зоні Діброви та Білогорівки, але це дії, щоб зменшити наш потенціал руху на Кремінну. Кремінна - досить укріплений населений пункт, вона перебуває на височині та ділиться навпіл річкою Красна. Охоплення Кремінної є передумовою та базою перерізання траси Сватове-Кремінна. Траса під вогневим контролем, а інформація про наші війська є перебільшенням. Бойові дії навколо Червонопопівки та Площанки свідчать про те, що ми перебуваємо впритул до цієї траси та забезпечуємо неможливість використання її росіянами. 

Південь: На Кінбурнській косі продовжуються бої

Коштом активності нашої ствольної й реактивної артилерії — ми створюємо передумови формування поля бою. Ця історія нагадує те, що було на правому березі Дніпра. Удари далекобійними засобами чітко мають на меті:  знищення логістики, командних пунктів, запаси боєприпасів і ускладнення перекидання особового складу. Це етап формування поля бою для звільнення Півдня. Він має бути пов’язаний з перерізанням можливостей перекидання сил і засобів з Криму. За логікою — треба перерізати перешийки в Криму, потім забезпечити знищення сил противника і потім проводити контрнаступальні дії з використанням танків. 

На Кінбурнській косі далі відбувається протистояння. Тут росіяни перекинули 700 кубанських козаків, які забезпечують патрулювання коси. Вони здійснюють обстріли через Дніпро. Вони намагаються якимось чином впливати на безпеку морських проток.

З українського боку — там діють сили спецоперацій. Йдуть артобстріли, щоб потіснити ворога. Там були відео випробування наших коптерів з термобаричними боєприпасами, які мають достатньо гарний практичний ефект. Думаю, що перші кроки практичного використання можуть бути і на Кінбурнській косі.

ЗСУ вичерпали всі танки часів СРСР з Європи

Всі радянські танки ми з Європи вичерпали. Ми очікуємо 90 танків, які будуть модернізовані за американські кошти в Чехії. Далі починається вибір між американськими танками Abrams і німецькими танками. Проблема з останніми, крім політичної складової —  їх, чесно кажучи, немає. Їх треба або виготовляти нові, або брати в інших держав. Нові — це 2-3 роки очікування. Якщо ми говоримо про наступальну операцію через 2-3 місяці з огляду на політичні передумови для неї, то ми скоріше можемо сподіватися на американські танки. Там проблема з логістикою — легше воювати на німецьких танках, вони простіше за потребами європейського театру бойових дій. Питання з танками стоїть на першому плані, але ми не знаємо, як воно буде вирішене.

Біля кордону з Україною стоїть 5 батальйонно-тактичних груп Білорусі

З точки зору ландшафту і передумов для наступу є лише 5 переходів на ділянці кордону з Білоруссю. Всі ці 5 ділянок транспортних коридорів перебувають під нашим контролем з точки зору підготовки. З іншого боку, в зоні кордону розміщено 5 БТГр білорусів і група спецназу, яка дійсно може проводити провокаційні дії. Передумов для проведення наступальних операцій немає — угруповання не сформоване.  У будь-якому випадку. увага всіх розвідслужб прикута до цієї ділянки фронту. Думаю, жодних несподіванок не станеться. Потенціал інший, ефекту несподіванки не буде. Якщо вони сунуться на нашу територію — це буде гарною передумовою для знищення об’єктів, які нам тривалий час загрожують — і аеродроми, і літаки РФ та Білорусі, які використовуються для ударів по нашій території. 

Теги:
Читайте також:
Київ
+22.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
7 червня
13:11
Оновлено
Росія вдарила по ядерній інфраструктурі України: дрон частково зруйнував сховище відпрацьованого палива
Дрон РФ влучив у сховище відпрацьованого палива на Київщині, до ЧАЕС - 15 км, - Генштаб
12:27
Франція
Військовий парад у Франції буде присвячений Україні, - Le Figaro
12:05
астероїд , космос
Наступного тижня поблизу Землі пролетить "потенційно небезпечний" астероїд
11:32
Оновлено
На фото: пожежа в районі окупованого населеного пункту Чистякове на Донеччині після удару Сил оборони України
Сили оборони вдарили по Чонгарі, нафтобазі в Криму і Зуївській ТЕС
11:01
OPINION
Як нам стати енергостійкою країною
10:13
Джо Байден
"Найбільш корумпований президент в історії": Байден розкритикував Трампа на партійному заході
10:00
Ексклюзив
росія проти НАТО
Співпраця Північної Європи, Балтії та Центральної Європи формує новий центр НАТО, - Міхта
09:56
На фото: важкий відновлювальний залізничний кран серії ЄДК-300 на залізничних коліях
Партизани "Атеш" провели диверсію на залізниці у Воронежі та знищили рідкісний відновлювальний кран
09:30
Оновлено
За добу на фронті відбулося 223 бої, Сили оборони ліквідували 1350 окупантів
09:15
Китай розгорнув морську операцію біля Тайваню у відповідь на японсько-філіппінські переговори
09:09
Ексклюзив
Віталій Портников
Путін вже не вміє тримати удар: Портников про реакцію кремлівського очільника на лист Зеленського
08:35
Оновлено
Атака РФ по Запоріжжю 07.06.2026
Дрони РФ атакували кілька регіонів України: загиблий у Запоріжжі, поранені у Херсоні та Одесі
08:00
OPINION
"Перемога" - це слово час уже повернути у наш лексикон
07:31
Ексклюзив
Як виглядало життя в Херсоні понад 100 років тому: десятки архівних фото "ожили" завдяки ШІ
2026, субота
6 червня
22:08
Ексклюзив
Каховське водосховище
Величезна екосистема площею понад 200 000 га миттєво загинула: науковець розповів, як зараз виглядає дно Каховського водосховища
21:55
Росія атакувала катери української Морської пошуково-рятувальної служби, які виконували гуманітарну місію, — Кулеба
21:31
Ексклюзив
Керченський міст може перетворитися для росіян на дорогу в пекло, - Коваленко
21:28
ЗРК Панцир на даху житлового будинку у Москві
На даху багатоповерхівки у Москві встановили ЗРК Панцир, — ЗМІ
20:59
ЗАЕС
Після 15-годинного блекауту на ЗАЕС відновили зовнішнє електропостачання, - МАГАТЕ
20:41
Олександр Лукашенко
"Ми що, хочемо бути м'ясним фаршем?" Лукашенко висловився проти участі Білорусі у війні з Україною
20:22
Аналітика
Вірменія
Пашинян переможе, але Путін не здасться: чого чекати від виборів у Вірменії. Пояснюємо
20:15
Ексклюзив
москва, кремль
Міхта: Кремль вважає, що Захід не готовий до рішучої відповіді на провокації Росії
20:12
Міжнародний союз велосипедистів повністю скасував санкції проти Білорусі
20:01
OPINION
Про Булгакова. Нам не треба "кенсилити" російських класиків, нам потрібно зняти їх з п'єдесталів
19:59
Оновлено
Григорій Глушич
У резонансній ДТП в Києві загинув 12-річний син військового Григорій Глушич
19:36
Петер Мадяр
Уряд Мадяра призупиняє видачу робочих віз для громадян низки країн, а також обіцяє "перезавантаження" державних ЗМІ Угорщини
19:33
Ексклюзив
ЗРК SAMP/T NG
Європейська ППО SAMP/T має низку переваг над Patriot, - авіаексперт Романенко
19:19
fpv-дрон, фпв, ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
Від початку доби росіяни штурмували позиції Сил оборони 64 рази, найгарячіше — на Покровському напрямку, — Генштаб
18:34
Ексклюзив
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Повний провал: Коваленко про весняно-літній наступ армії РФ
18:16
дорога з антидроновим захистом
У травні в Україні облаштували понад 211 км антидронового захисту прифронтової логістики, – Федоров
17:48
Будівля Центральної виборчої комісії Вірменії в Єревані
ЦВК Вірменії відмовилася знімати з виборів блок "Сильна Вірменія" - опонентів Пашиняна
17:40
Зеленський Трамп
Лист Зеленського до Путіна насправді адресувався Трампу, - дипломат Міл-Ман
17:08
Ормузька протока
ЄС збільшив імпорт російського газу на 25% на тлі війни з Іраном, — американські аналітики
17:02
OPINION
Простий і жорстокий парадокс цієї війни. Колонка Віталія Портникова
16:42
удар по Запоріжжю 6 червня 2026 року
Росія атакувала Запоріжжя: серед поранених – 10-річний хлопчик, пошкоджені будинки
16:25
Сі Цзіньпін літак
Сі Цзіньпін уперше за сім років відвідає КНДР
16:24
Папа Лев XIV прибув з візитом до Іспанії
15:46
Олександр Лукашенко
Лукашенко запевнив, що Білорусь не є співагресором і закликав Захід до "цивілізованого діалогу"
15:25
Через війну РФ Чорне море втрачає дельфінів: 22 тіла за один день викинуло на узбережжя нацпарку "Тузлівські лимани"
15:24
Водію, який вчинив ДТП з чотирма загиблими в Києві, повідомили про підозру, він перебуває під охороною в лікарні
Більше новин