ПАРЄ в середу може схвалити резолюцію про визнання Путіна диктатором

Депутати ПАРЄ підготували резолюцію, згідно з якою президента РФ Путіна можуть офіційно визнати диктатором, а російський режим - диктатурою

Про це розповіла Тетяна Висоцька, кореспондентка телеканалу "Еспресо".

Сьогодні у французькому Страсбурзі розпочалася осіння сесія Парламентської Асамблеї Європи й попри те, що сесія триває трохи більше за годину - вже є новина для України. 

"Депутати ПАРЄ проголосували за внесення за термінової процедури до порядку денної сесії дебатів та резолюцій на українську тему - це забезпечення чесного миру в Україні та тривалої безпеки в Європі. Документ резолюції на цю тему буде підготовлений політичним комітетом ПАРЄ протягом наступних кількох днів і на голосування резолюція буде виставлена у четвер у другій половині дня", - зазначила вона. 

Висоцька зауважила, що також є ще одна цікава резолюція, яка для України є важливою - це резолюція на тему "Продовження повноважень Путіна, вивчення легітимності та законності, відмова від обмеження термінів повноважень президента Російської Федерації". 

"Я вже бачила чернетку резолюції, яка буде поставлена на голосування ввечері в середу і, якщо все буде добре й ні за які підступні поправки не проголосують, то Путіна офіційно визнають диктатором, а російським режим визнають диктатурою", - наголосила кореспондентка. 

Що відомо про резолюцію ПАРЄ щодо визнання Путіна диктатором

У січні повідомлялося, що Кремль розпочав підготовку до виборів 2024 року за участі Путіна.

У серпні "Медуза" назвала кандидатів, яких Кремль хоче бачити "конкурентами" Путіна на прийдешніх виборах у 2024 році. Головним критерієм є вік – не молодше 50 років. Також бажано, аби кандидат був мало впізнаваним і позбавленим харизми.

12 вересня комітет ПАРЄ з юридичних питань і прав людини висловив стурбованість поправками до конституції РФ, які забезпечують безстрокове президентство Володимира Путіна. Там нагадали, що внесені у липні 2020 року поправки, зокрема скасування обмежень на президентські терміни, дозволили Путіну залишатися на посаді до 2036 року, допоки йому виповниться 83 роки.

Комітет одноголосно схвалив проєкт резолюції на основі звіту, підготовленого Пітером Омцігтом (Нідерланди, ЄНП/ХД), й зазначив, що звільнення від обмеження терміну дії для чинного президента порушує міжнародне право.

Російська агресія проти України та її наслідки демонструють, що диктатури "становлять загрозу міжнародному миру та безпеці, а також територіальній цілісності та політичній незалежності сусідів", тому важливим є відновлення демократії, зазначили в комітеті.