В Україну з полону РФ повернулиcя ще 22 захисники. У ГУР розповіли деталі

У понеділок, 7 серпня, з російського полону додому повернули ще 22 бійці Збройних Сил України. У Головному управлінні розвідки розповіли деталі обміну

Про це розповів представник ГУР Андрій Юсов в етері телемарафону.

Він уточнив, що медична допомога пораненим у Росії не на належному рівні. Так можуть надавати базову меддопомогу, але в багатьох випадках українські лікарі вимушені виправляти багато речей через невчасність наданої допомоги.

"У багатьох випадках українські лікарі змушені виправляти багато речей і констатувати те, що якби медична допомога була надана правильно і вчасно, то роботи українським медикам було б значно менше", - сказав він.

Юсов додав, що цей обмін, як і попередні, був непростим. Він зазначив, що Україна наразі вимушена взаємодіяти із країною, яка часто довільно трактує Женевські конвенції та міжнародне право. Так, за його словами, міжнародні структури зараз не мають інструментів впливу на РФ щодо захисту прав військовополонених.

"Тому фактично самотужки у двосторонньому форматі Україна продовжує повертати наших захисників і захисниць, а також незаконно утримуваних цивільних осіб із рашистської неволі. І буде далі це робити", - підсумував представник ГУР.

Раніше про повернення військовополонених повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

"Сьогодні повернули додому з полону ще 22 українських воїнів. Вони брали участь у боях на різних напрямках, серед звільнених є поранені", – йдеться в заяві.

Повідомляється, що Україна повернула два полонені офіцери, а також військовослужбовці рядового та сержантського складу.

Фото: Андрій Єрмак

Це бійці Збройних Сил України. Найстаршому виповнилося 54 роки, а наймолодшому – 23 роки.

Читайте також: Представник ГУР Юсов: про умовного Путіна, загрозу з Білорусі (нині її немає) та 47 обмінів полоненими. Перша частина

"Усі визволені пройдуть курс фізичної та психологічної реабілітації, реінтеграції та отримають необхідне лікування за підтримки фахівців-медиків", - написав Єрмак.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець уточнює, що станом на 7 серпня додому загалом повернулося вже 2598 українців.

"Це 48-й обмін, який вдалося провести", - заявив омбудсмен.