ISW пояснив, для чого Кремль створює умови для провокацій на кордоні Чернігівщини та в Молдові

24 лютого, 2023 п'ятниця
06:19

Американські аналітики припускають, що Кремль створює умови для проведення операцій під чужими прапорами на міжнародному кордоні Чернігівської області та в Молдові

Зміст

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

"Схоже, що Кремль створює умови для проведення операцій під чужими прапорами на міжнародному кордоні Чернігівської області та в Молдові напередодні річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну", - йдеться в повідомленні.

23 лютого Оперативне командування "Північ" поінформувало, що розвідка вже зафіксувала, як колони з військовою технікою без розпізнавальних знаків і особовим складом, одягненим у форму, схожу на українську, просуваються до районів кордону Чернігівської області.

В ОК "Північ" пояснили, що метою цих операцій під фальшивим прапором є спроба звинуватити війська України в порушенні територіальної цілісності невизначеної країни, маючи на увазі, швидше за все, Білорусь, кажуть аналітики.

"Можливо, Кремль готує атаки під фальшивим прапором, щоб втягнути Білорусь у війну (нагадаємо заяву Лукашенка від 16 лютого про те, що Білорусь вступить у війну лише в разі нападу з боку України). Міністерство оборони Білорусі також заявило 21 лютого, що білоруські війська спостерігали за вирощуванням українських сил біля своїх кордонів", - кажуть в Інституті.

ISW продовжує вважати, що білоруський або російський напад на північні регіони України є малоймовірним, але Росія прагне змусити Лукашенка або звинуватити Україну в розширенні війни, щоб підірвати підтримку Києва.

"Така операція під чужим прапором може також мати на меті зафіксувати українські сили на північному кордоні, щоб послабити українську оборону на сході України та підготовку до контрнаступальних операцій", - вважають експерти.

ISW стверджує, що Москва також створює інформаційні умови для проведення операції під фальшивим прапором в окупованому Придністров’ї.

Нагадується, що 23 лютого міноборони РФ поширило заяву про те, що українські війська найближчим часом нібито планують здійснити збройну провокацію проти Придністров'я. У Росії переконували, що українські сили переодягнуться як російські військові та влаштують нібито наступ на Придністров’ї. Своєю чергою уряд Молдови спростував звинувачення.

"Міністерство оборони РФ, ймовірно, прагнуло підняти цей неправдивий наратив, щоб перекрутити попередження президента України Володимира Зеленського президенту Молдови про те, що Кремль готує провокації в Молдові, і його пропозицію допомогти Молдові, якщо російські сили в Придністров'ї загрожуватимуть територіальній цілісності України", - додали аналітики.

Теги:
Читайте також:
Київ
+12.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
22 липня
22:58
Ексклюзив
Олег Рибачук
Рибачук: Зеленський призначив Драпатого головкомом під тиском, тому не може мати з ним довірливих стосунків, як із Сирським
22:56
прапор, Євросоюз
ЄС поки не зміг досягти згоди щодо запровадження 21-го пакета санкцій проти РФ
22:51
Рада безпеки ООН
Україна скликає Радбез ООН через російські атаки на цивільні судна, — Сибіга
22:24
Оновлено
Війна з Росією
Швидкий "ХОТ ДОГ": новий перехоплювач вже збив 300 ворожих цілей. На фронті 211 боїв
22:16
Міненерго
Тарифи на енергетичні послуги залишаться замороженими до кінця воєнного стану, — Міненерго
22:15
Ексклюзив
Михайло Драпатий
Драпатий знає, що таке солдатське життя і як зберегти людей, - полковник Вдовиченко
22:07
Держдума Росії
Держдума Росії дозволила бандитам та учасникам злочинних угруповань укладати контракти на війну з Україною
21:47
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: Оцінити роботу Драпатого можна буде через 4-6 місяців
21:42
Консульство України у Познані
У Познані відкриють нове Консульство України
21:25
Ліндсі Грем під час останнього візиту до Києва
Зеленський планує поїздку до США на похорон Ліндсі Грема, — ЗМІ
21:02
Затримання російського судна з тіньового флоту
ЄС посилює тиск на російський тіньовий флот, — Каллас
20:52
Володимир Зеленський
Нове військове командування готує модернізацію Сил оборони України — Зеленський
20:45
Ексклюзив
У США назвали призначення Драпатого "монументальним тестом" для командування ЗСУ, - американіст Довгополий
20:39
Попри звільнення Сирського, мітинги у Києві та Львові тривають: учасники вимагають повернути Федорова
20:34
Зустріч Володимира Зеленського зі Стівом Віткоффом та Джаредом Кушнером
"Мир потрібен – мир з гідністю". Зеленський у Києві зустрівся з представниками Трампа Віткоффом та Кушнером
20:15
Ексклюзив
Михайло Драпатий
Європейські партнери не розуміють причин зміни уряду та керівництва ЗСУ, - журналістка Висоцька
20:10
Мадяр повідомив про ураження 13 енергооб'єктів у Криму та на ТОТ
20:01
OPINION
Чому Росія поквапливо продає своє золото
19:53
Габор Балінт Надь
Справа Ощадбанку. Генеральний прокурор Угорщини подав у відставку
19:52
Ексклюзив
Новий головком має прискорити технологічну трансформацію ЗСУ, - генерал-майор запасу Гаврилов
19:39
PR
Віталій Кіро
Віталій Кіро: Ера "живого" пошуку: як штучний інтелект перебудовує ринок нерухомості для кожного з нас
19:34
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Угорщина заблокувала затвердження переговорних кластерів для України та Молдови
19:17
НАБУ
Розкрадання 102 млн грн на захисті для танків. НАБУ та САП завершили розслідування гучної справи
18:59
кримінал
У Польщі судитимуть жінку за напад на українських підлітків біля басейну
18:53
Володимир Зеленський та Метью Вітакер
Зеленський зустрівся із Послом США при НАТО Метью Вітакером
18:52
Джеффрі Епштейн
У Франції знайшли мертвим пособника Епштейна, який вербував жінок
18:37
Трамп Інфантіно
Трамп хоче зробити голову ФІФА Інфантіно Генеральним секретарем ООН
18:17
США - Іран
США пообіцяли відповісти на атаки Ірану в Ормузькій протоці
17:58
Огляд
Володимир Зеленський призначив Олександра Поклада т.в.о. голови СБУ
Хто такий новий керівник СБУ Олександр Поклад і які ризики містить його призначення
17:52
Аналітика
Національний банк України
Під підозрою навіть фірми з надто молодими керівниками: банки отримали від НБУ нові критерії ризиків для фінмоніторингу бізнес-клієнтів
17:43
МВФ
В Україні можуть почати підвищувати тарифи на світло і газ уже з 2027 року, - МВФ
17:40
Оновлено
Атаки РФ 22 липня: на Одещині загинула жінка, на Київщині, у Харкові та Запоріжжі є поранені, на Чернігівщині знеструмлення
17:05
OPINION
блог Тарас Шамайда
Чи поверне Зеленський Федорова у Міноборони
16:53
У Києві прощаються з журналістом "Українського радіо" Олександром Куцаком
16:35
Михайло Драпатий
Найближчим часом новий головнокомандувач розпочне кадрові зміни, - військовий аналітик Гетьман
16:30
Балістична ракета FP-7
Біля берегів Норвегії знайшли ймовірні уламки російської ракети
16:12
Новини компаній
blago стала генеральним партнером Lviv Fashion Wee
blago стала генеральним партнером Lviv Fashion Week: компанія підтримуватиме розвиток української модної індустрії
15:26
новини Закарпаття
У Києві оголосили підозру директору товариства через привласнення коштів на захист енергооб'єкта
15:13
Зеленський
Офіційно: Зеленський звільнив Сирського, Драпатого і Гнатова та призначив на нові посади Драпатого і Скибюка 
14:57
Віктор Орбан
Орбан оголосив боротьбу з "автократичним режимом" партії прем'єра Угорщини
Більше новин