Італійську картину, викрадену нацистською Німеччиною в 1940 році, знайшли в Японії

1 липня, 2023 субота
07:39

Цінну картину, яку викрала нацистська Німеччина у польського аристократа в 1940 році, знайшли в Японії й повернули до Польщі

Зміст

Про це повідомляє видання Kyodo News із посиланням на посольство Польщі в Японії й компанію, що базується в Токіо, яка займається аукціонним продажем творів мистецтва.

Видання зазначає, що невідомо, як картина "Мадонна з немовлям" італійського художника епохи бароко Алессандро Турчі опинилася у володінні її колишнього японського власника, наприкінці травня вона була передана польському посольству в Токіо безкоштовно для Польщі.

За словами посольства, це перший випадок, коли твір мистецтва, вивезений з Польщі під час нацистської окупації, був знайдений на Далекому Сході.

Додається, що за даними Міністерства культури і національної спадщини Польщі, картина вважалася зниклою з 1990-х років після того, як була виставлена на аукціон у Нью-Йорку.

Токійський аукціон Mainichi Auction Inc. повідомив, що отримав запит від колишнього власника картини про продаж її на аукціоні восени 2021 року, і розмістив її фотографію на своєму сайті, оцінивши твір мистецтва приблизно в 3 мільйони єн (21 000 доларів США).

Польське міністерство зв'язалося з компанією напередодні аукціону, який був запланований на кінець січня 2022 року.

Польська влада спочатку заявила, що деякі деталі картини не збігаються з тими, що зображені на старій фотографії викраденого твору мистецтва, зробленій, як вважають у компанії, у 1939 або 1940 році.

Проте, пізніше польська команда експертів відвідала Японію, щоб підтвердити, що картина є автентичною і що вона була розграбована під час нацистської окупації. Ультрафіолетове сканування показало, що частина оригіналу була зафарбована.

"Польські громадяни, які найвище цінують "Мадонну з немовлям", знову стали її власниками, - сказав Йошіакі Онояма, представник аукціону Mainichi Auction, який вів переговори з колишнім японським власником щодо повернення картини.

"У нас не було жодних фінансових стимулів, але я вважаю, що ми виконали свою роботу", - додав він. 

  • У п'ятницю, 30 червня, найстарша щоденна газета Європи Wiener Zeitung ("Віденська газета"), яка виходила друком 320 років, видала останній паперовий примірник перед остаточним переходом в онлайн-формат.
Теги:
Читайте також:
Київ
+29.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
27 червня
18:24
Огляд
Книжковий огляд 27.06.2026
Український Геракл, рок-вірші та уламки свободи – 5 книг, де історії надають людського обличчя
18:11
Нафта
Дешева нафта після відкриття Ормузу завдає Росії більше шкоди, ніж українські дрони, — DW
17:55
Ексклюзив
Український Крим під російською окупацією
Захищати Крим простіше, ніж на нього наступати, - військовий історик Жирохов
17:39
Юлія Свириденко
Понад 100 млн євро і п'ять країн-партнерів: Україна запустила міжнародний напрям оборонних інновацій Brave1
17:19
OPINION
Якщо Науседі вдасться виступити в ролі посередника між Навроцьким та Зеленським, це буде іронією долі
17:06
Бундесвер
Добровольців не вистачає, Росія загрожує НАТО: Німеччина може повернути обов'язковий призов
16:50
криптовалюта
В Україні арештовані криптоактиви хакерів вперше передали державі
16:45
Ліонель Мессі, ЧС-2026
Роналду грає за перемогу в групі, а Мессі йде за новими рекордами: розклад заключних матчів 3-го туру ЧС-2026
16:44
Дрон "Лелека"
Українські дрони "Лелека" і "Булава" отримали дистанційне керування, а на фронті відбулося 57 боїв
16:28
Дональд Трамп і Джон Болтон
Кримінальні справи проти опонентів Трампа: ексрадник президента США Болтон визнав провину
16:03
В Україну повернулися семеро цивільних, яких Росія незаконно утримувала з 2022 року
В Україну повернулися семеро цивільних, яких Росія незаконно утримувала з 2022 року
15:46
Літак врізався в найвищу будівлю Пекіна: деталі інциденту
15:41
Інфографіка
Чемпіонат світу 2026 з футболу, ЧС-2026 з футболу
Визначилися 28 учасників плейоф ЧС-2026: Який вигляд мають підсумкові таблиці після 3-го туру
15:36
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
Третина поляків вважає, що рішення Навроцького забрати орден у Зеленського зміцнило позицію Польщі, — опитування
15:14
Канада
Канада вперше в історії отримала право приєднатися до Євробачення
15:00
Усман Дембеле, Норвегія - Франція, ЧС-2026
Франція із хет-триком Дембеле розтрощила Норвегію, а Кабо-Вербе увірвалося до плейоф: результати матчів 3-го туру ЧС-2026
14:45
Кароль Навроцький
Погрожував Навроцькому смертю в мережі: у Польщі затримали громадянина України
14:33
світ Південна Корея США КНДР військові новини
З десяток літаків Росії та Китаю були зафіксовані у зоні ППО Південної Кореї
14:27
Анонс
Фестиваль Ту Стань
Ту Стань. Шлях Героя: у серпні на Львівщині відбудеться фестиваль середньовічної культури
14:23
Литва Латвія Естонія
Ормуз відкрито, аргументів більше немає: Балтія вимагає від ЄС заборонити нафту з Росії, — FT
14:19
Ердоган переговори
Туреччина заявила, що готова прийняти переговори між Україною та Росією, бо "дипломатію треба пожвавити"
14:19
Огляд
Від Мессі до Кабо-Верде: ЧС-2026 вже увійшов в історію, встановивши низку рекордів – і продовжує їх переписувати
14:09
літак МІГ-29
На Полтавщині втрачено винищувач МіГ-29, - Повітряні Сили ЗСУ
14:04
OPINION
Перевернутий монетарний дизайн: про що говорить монетарна політика НБУ
13:58
Радослав Сікорський
Росія виснажена Україною, але саме тому готує провокацію проти НАТО, — Сікорський
13:52
Дмитро Лубінець
Україна та РФ обмінялися списками зниклих безвісти військових
13:29
Оновлено
Олександр Усик
Усик відмовився від усіх чемпіонських титулів. Президент WBC зазначив, що "гроші змінюють все, але він особливий"
13:20
Дрони СБУ уразили АТ Петербурзький нафтовий термінал
Українські дрони перевантажують російську ППО, - WSJ
12:50
OPINION
Чому формула Івана Павла ІІ "Прощаємо і просимо прощення" є єдино правильною для Києва та Варшави
12:18
безпілотник, дрон, шахед
Росія атакувала АЗС у Запоріжжі та на Харківщині та об'єкти "Нафтогазу" на Полтавщині
12:13
Оновлено
Випробування крилатої ракети "Фламінго"
Ракети "Фламінго" уразили завод артсистем у Волгограді, а СБУ вдарила по станції, яка забезпечує пальним Москву
11:54
OPINION
Битва за Лиман: чому заяви окупантів про захоплення міста є черговим фейком
11:15
Пентагон
Пентагон не встиг закупити зброю для України на майже мільярд доларів
10:35
Віктор Орбан
Адвокат затриманих українських інкасаторів просить арештувати Орбана, - ЗМІ
10:00
OPINION
В Україні є і знання, і воля
09:37
OPINION
"Історичні землі" Путіна: чому цей аргумент не має жодної сили в міжнародному праві
09:23
Фінляндія
Фінляндія дозволила транзит ядерної зброї своєю територією
09:16
Ексклюзив
Роман Безсмертний
Є моменти, які потребують віртуозної роботи: Безсмертний щодо ймовірних ударів по двох білоруських НПЗ
08:50
Оновлено
Російські військові
РФ кинула проти України 721 тис. солдатів, на фронті — 205 боїв та мінус 1 350 окупантів. Підсумки роботи СОУ за добу 26 червня
08:14
Аналітика
Карта бойових дій за 20-27 червня
Карта бойових дій 20-27 червня: є загроза втратити Костянтинівку, а в ЗСУ з'явились нові вибухові аргументи
Більше новин