
Карта бойових дій за період 1-8 березня: загроза ліквідації Курського плацдарму, на решті фронту росіяни стагнують
Попри те, що найбільше бойових дій у перший тиждень весни відбувалося на Курщині, біля Покровська й у Торецьку, загалом варто відзначити продовження тенденції зменшення кількості боєзіткнень. Хоча ситуація на Курщині є загрозливою для ЗСУ, на всіх інших ділянках фронту наступ окупантів і далі буксує
Курський фронт
Росіяни провели низку атак, які дозволили їм ще більше вклинитися в нашу оборону, зокрема на схід і на захід від логістичної артерії, яка веде від Сумщини до Суджі. Після захоплення Свердликова зс РФ продовжили наступ на західному фланзі й відбили майже всю Лебедівку, а також відкинули наших військових до села Локня. Водночас ворог продовжив атаки на прикордонні села на Сумщині, загрожуючи вийти нам у тил, щоб перерізати логістику до Суджі ще на території України. Якщо в районі Журавки Силам оборони вдалося відбити ці наступи, то біля Новенького ворог і далі накопичує малі загони, аби прорватися до Басівки. Від цього села до траси Суми – Суджа менш ніж 3 км.
Натомість більш загрозливим став удар росіян зі східного флангу, де їм вдалося прорвати українську оборону біля села Курилівка та просунутися тут аж на 7 км на захід від річки Псел. При цьому наші війська в районі села Гуєво опинилися відрізаними від логістики. Наразі тут відбуваються стабілізаційні дії, щоб не дозволити ворогу продовжити наступ і прорватися до траси на Суджу, яка й так уже тривалий час перебуває під вогневим контролем.
Карта бойових дій за 1-8 березня, Фото: Еспресо
На півночі рашисти зуміли повністю зайняти Погребки. Наші ж військові продовжили відступ у напрямку до Малої Локні, на раніше підготовлені захисні позиції. Між Погребками й Малою Локнею утворилася трикілометрова сіра, ніким не контрольована зона. У східному напрямку ця зона поширюється аж на 7 км. Користуючись цим, ЗСУ поліпшили своє становище та зайняли Черкаське Порічне.
На тлі просування росіян на Курщині знову почалися розмови про доцільність утримувати Курський плацдарм. Від початку Курської операції минуло 7 місяців. На її піку ЗСУ контролювали понад тисячу км², а зараз усе ще повністю утримують 351 км², і є ще 178 км² сірої зони, тобто росіяни не контролюють понад 500 км².
Карта бойових дій за 1-8 березня, Фото: Еспресо
Зустрічні бої під Куп’янськом
Сили оборони провели кілька контратак на Куп’янському фронті. Результатом однієї з них стало відкидання ворога на кілька кілометрів від північних околиць Куп’янська в районі Синьківки. На правобережжі Осколу росіяни продовжують розширювати свій плацдарм. Зокрема на його північному краї вони збільшили зону контролю між річкою та селом Фиголівка.
Натомість ЗСУ вдалося вибити рашистів з лісу, що на околицях села Западне. Ворог усе ще не зміг окупувати повністю селище Дворічна, однак намагається рухатися уздовж річки в напрямку на Куп’янськ, вбиваючи клин між нашою обороною в Кіндрашівці та Голубівці.
Карта бойових дій за 1-8 березня, Фото: Еспресо
ЗСУ витискають із Луганщини на Борівському фронті
Окупанти зуміли продавити нашу оборону, яка багато місяців трималась у Загризовому. Завдяки цьому вони просунулися на 1,5 км вздовж річки Оскіл у напрямку на Борову. В самому Загризовому все ще тривають бої, хоча ворог намагається обійти українські позиції з двох боків.
На трасі Борова – Сватове, рашисти витіснили Сили оборони з Надії – одного з небагатьох луганських сіл, яке ще перебувало під нашим контролем. Тут ворог пробує обійти наших оборонців із флангу, адже багато місяців не може пробитися на захід у районі села Степи.
Карта бойових дій за 1-8 березня, Фото: Еспресо
Часів Яр тримає удар
Цими днями зс РФ здійснили один із вирішальних наступів на оборону Часового Яру, залучивши кілька десятків одиниць бронетехніки. Ймовірно, таким чином ворог сподівався остаточно закрити питання повної окупації міста. Втім Силам оборони вдалося загнати бронетехніку в пастку та повністю її знищити. Єдиним успіхом армії РФ стало розширення сірої зони на північних околицях міста, в районі цвинтаря.
Карта бойових дій за 1-8 березня, Фото: Еспресо
Кинджальні удари ЗСУ під Покровськом
Уже майже місяць рашисти не можуть похвалитися жодними досягненнями на Покровському напрямку. Кількість їхніх штурмів різко скоротилася. Днями тут зафіксували новий антирекорд – тільки 17 атак за добу. Наступ РФ на цій ділянці фронту практично зупинився, а ЗСУ натомість продовжують проводити локальні контратаки.
Зокрема, нам вдалося ще більше відкинути ворога з Успенівки й Удачного. В Піщаному росіяни спробували провести свій контрнаступ у південній частині села, в районі промзони, але Сили оборони не тільки втримали удар, а й завдали у відповідь, завдяки чому просунулися на південно-східні околиці села. Втім найбільшим успіхом невдовзі може стати повернення Шевченка. Днями наші військові атакували це селище з боку Звірового та відкинули окупантів із його північної частини.
Карта бойових дій за 1-8 березня, Фото: Еспресо
Новопавлівський фронт став
Попри те, що днями зс РФ радісно повідомляли про повну окупацію села Андріївка, однак ця інформація не відповідає дійсності. Окрім того, на всьому Новопавлівському фронті за тиждень окупантам не вдалося захопити жодного кілометра української землі. Вони не змогли просунутися й на 500 метрів. ЗСУ стабілізували ситуацію не тільки в Костянтинополі, а й практично на всіх інших гарячих ділянках.
Тільки на фронті біля Великої Новосілки ворог зайняв частину сірої зони між Бурлацьким і Привільним. Однак далі вони вперлися в нашу оборону.
Цілком імовірно, що зс РФ взяли паузу для перегрупування та накопичення ресурсів. Однак наші військові впевнені, що зниження інтенсивності атак ворога на багатьох ділянках фронту напряму повʼязане з їхніми величезними втратами в піхоті й техніці.
Карти створено на основі інформації, отриманої від Генерального штабу Збройних Сил України, а також з інших відкритих та перевірених джерел. Водночас карти не є максимально точними та лише умовно відображають тенденції в зоні бойових дій.
- Актуальне
- Важливе









