ООН заявила про готовність відвідати лівобережжя Херсонщини, але Росія не надає гарантій безпеки

Місія ООН готова вирушити на окуповані території Херсонщини для допомоги постраждалим унаслідок підриву Каховської ГЕС. Однак РФ не надає гарантій безпеки

Про це йдеться у заяві гуманітарної координаторки ООН в Україні Деніз Браун.

"З операційної точки зору, наші човни, співробітники та матеріали готові до відправлення. Проте Російська Федерація ще не надала гарантій безпеки, необхідних для переправи на лівий берег р. Дніпро, у тому числі до м. Олешки", - заявила Браун.

"Ці гарантії потрібні для безпеки нашої команди та для запобігання додатковим ризикам для людей, яким ми хочемо допомогти", - додала вона.

За її словами, ООН продовжить надавати необхідну допомогу в районах під контролем уряду України та докладати всіх можливих зусиль, аби потрапити до людей, які постраждали від затоплення і потребують допомоги.

12 червня в ефірі телемарафону "Єдині новини" міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що ООН сформувала місію для відправки на лівобережжя Херсонщини.

"ООН пообіцяла підготувати місії, готові вирушити на лівий берег Дніпра, щоб допомогти, полегшити гуманітарні наслідки катастрофи для населення на цих територіях. Місію сформовано. ООН скерувала запит на гарантії безпеки Україні та Росії – як окупанту. Україна такі гарантії миттєво надала. Ми зробили все, щоб ООН могла дістатися на лівий берег до наших громадян і допомогти їм. Натомість Росія на цей момент відповіді не надала", – сказав Кулеба.

Щодо Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), то Дмитро Кулеба зазначив, що запиту на отримання гарантій для роботи на тимчасово окупованій території від цієї організації не було. Водночас МКЧХ почав працювати на правому березі – надає гуманітарну допомогу постраждалим.

Загалом, як зазначив очільник МЗС, майже за тиждень, який минув від дня підриву Каховської ГЕС, 19 країн виділили гуманітарну допомогу Україні. З 12 країн вона вже прибула. Зокрема, Україна отримала понад 150 генераторів, більш ніж 120 надувних човнів, 400 помп і насосів, щоб відкачувати воду, пів мільйона таблеток для очищення води, а також питну воду, харчі тощо.