
Грецький депутат напав на "богохульські" картини в національній галереї Греції, його затримала поліція
Роботи художника Христофороса Кацадіотіса стали жертвами вандалізму, вчиненого членом грецького парламенту Ніколасом Пападопулосом, який кинув їх на підлогу
Про це пише The Art Newspaper.
На початку цього тижня чотири роботи художника Христофороса Кацадіотіса "Ікона 1", "Ікона 16", "Ікона 17" і "Святий Христофор" стали жертвами вандалізму в Національній галереї – музеї Александроса Суцоса в Афінах. Член грецького парламенту Ніколаос Пападопулос назвав сучасні роботи "блюзнірськими" для християнства. За допомогою іншої людини він нібито розбив скляні вітрини з роботами, кинувши їх на підлогу.
Представник музею підтвердив, що напади на картини, включені до виставки The Allure of the Bizarre, дійсно сталися. Він наголосив, що Пападопулос і ще одна особа справді відповідальні за ці дії.
Як повідомляє Associated Press, поліція затримала Пападопулоса, члена правої ультрарелігійної партії "Нікі". Його протримали протягом кількох годин, а потім відпустили. Пападопулос раніше в парламенті заявив, що одна з грецьких картин є образливою для православного християнства. Йому висунули звинувачення у "проступку з незначною шкодою майну".
Минулого тижня Пападопулос написав відкритого листа до директора Національної галереї – музею Александроса Суцоса Сіраго Ціари.
"Роботи", представлені на вашій періодичній виставці, особливо ікона Діви Марії, що обіймає Христа, і вульгарна фальсифікація Святого Георгія, не є мистецтвом. Вони є прямим нападом на нашу віру, на нашу культурну ідентичність, на коріння нашої нації", - наголосив політик.
Після інциденту Пападопулос написав в X, що його прохання до Ціари та міністра культури Греції Ліни Мендоні вилучити експонати було проігноровано.
"Я відвідав виставку, щоб побачити, чи, попри сподівання, "мистецькі злодіяння" прибрали, адже виставку щодня відвідують чутливі школярі", – уточнив він.
Після нападу рада директорів музею заявила, що Національна галерея – музей Александроса Суцоса інституційно зобов’язана збирати, зберігати, популяризувати та документувати мистецькі твори.
"Глибоко поважаючи мистецьку свободу, рада директорів підтверджує свою довіру до адміністрації музею та повністю підтримує його затверджену мистецьку програму, сприяючи діалогу між різними мистецькими рухами, стилями та перспективами. Ми однозначно засуджуємо всі акти вандалізму та насильства, а також будь-які спроби цензури, які загрожують свободі художнього вираження, закріпленої в конституції Грецької Республіки", - додали вони в заяві.
Художник Кацадіотіс також виступив на захист свободи слова, сказавши, що митці "мають право висловлювати [свою] особисту точку зору, реагувати і, роблячи це, ставити питання, які вони хочуть поставити".
- Актуальне
- Важливе









