У Відні українців, загиблих у Другій світовій, позначають як "російських солдатів" – і це неправильно, – Олександр Алфьоров
Наші пращури досі залишаються для багатьох частиною russian army, тоді як ми виявляємося відірваними від історії Русі, бо нас сприймають лише як Україну без глибшого історичного контексту
Про це в інтерв’ю Еспресо розповів голова Українського інституту національної пам'яті Олександр Алфьоров.
"Коли, наприклад, говорять, що у Другій світовій війні воювала лише "руская" армія – russian army, то це викривлення реальності. Наші діди й прадіди поховані по всій Європі. Наприклад, у Відні українців позначають як "російських солдатів". І це неправильно. Про це теж потрібно говорити та пояснювати західній аудиторії, скільки насправді українців воювало у складі радянських військ, а не лише росіян. Зокрема, Український інститут національної пам’яті планує провести термінологічну конференцію для міжнародних партнерів. Ми хочемо говорити про те, що Україна й сьогодні значною мірою залишається в російській термінологічній пастці", - сказав Алфьоров.
Він також зауважив, що в Україну чекає велика робота, яка "ще попереду і яку ми повинні зробити":
"Наші діди й прадіди досі залишаються для багатьох частиною russian army, тоді як ми виявляємося відірваними від історії Русі, бо нас сприймають лише як Україну без глибшого історичного контексту. Усе це – велика робота, яка ще попереду і яку ми повинні зробити".
- Читайте повне інтерв’ю з головою Українського інституту національної пам'яті Олександром Алфьоровим на сайті Еспресо за посиланням.
- Актуальне
- Важливе