Майже 60% українців, які виїхали за кордон через війну, не планують повертатися ближчим часом

13 липня, 2022 середа
15:53

Близько двох третин українців, які з початком повномасштабної війни виїхали за кордон, поки не планують повертатися в Україну

Зміст

Про це свідчать результати опитування, проведеного Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців.

Опитування проводилося серед 4900 українців, які зараз проживають у Польщі, Чехії, Угорщині, Молдові, Румунії та Словаччині, у середині травня - середині червня. 

Більшість опитаних українців кажуть, що хочуть повернутися в Україну, коли з’явиться така можливість, але 65% поки планують залишатися у тій країні, де опинилися, і 9% - переїхати до іншої. Головним фактором, який спонукатиме їх повертатися, називають зниження інтенсивності бойових дій.

Крім того, 16% опитаних повідомили, що хочуть поїхати в Україну у найближчі два місяці, але майже всі - тимчасово, щоб побачитися з рідними й друзями або вирішити справи. 40% з тих, хто планує повертатися, збирались зробити це протягом наступного місяця, а решта - не впевнені, коли саме поїдуть. 

Плани людей суттєво різняться залежно від регіону проживання - так, готових повертатися набагато більше серед мешканців Києва і західних областей, ніж сходу та півночі.

Серед тих, хто поки планує залишатися у тій країні, що й зараз, більша за середню частка людей, які опікуються дітьми чи літніми родичами, разом з якими приїхали; тих, хто виїхав у перші дні повномасштабної війни й ті, хто проживає у наданому житлі або винаймає житло сам.

Серед тих, хто має наміри змінити країну перебування - помітно більше українців, які виїхали за кордон нещодавно і тих, які наразі проживають у центрах розміщення біженців. Найчастіше такі люди хочуть переїхати до Німеччини (33%), Чехії (7%) або Канади (5%).

Зазначається 77% біженців мають вищу або професійно-технічну освіту та досвід роботи.  

За даними УВКБ, зараз за межами України у Європі залишаються близько 5,6 млн українців з тих 8,8 млн, які перетинали кордон на виїзд після 24 лютого, а близько 3,3 млн вже повернулися. 

  • 13 липня місцева влада у Словаччині, яка впроваджує заходи для допомоги українським біженцям, повідомила, що ще не отримала жодних коштів із фондів ЄС, створених для підтримки країн-членів. Тому країна продовжує фінансувати свою діяльність коштом державних зборів, власного бюджету та ресурсів різних некомерційних організацій.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+22.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
12 липня
20:27
Оновлено
Ольга Стефанішина
Посол України в США Стефанішина попросила завершити дипломатичну службу. Ширяться чутки про підозру від НАБУ
20:01
OPINION
Між ритуалом і повчанням. Про що насправді розповідає легенда про леді Годіву
19:32
Інтерв’ю
Деокуповувати треба не лише українські землі, а й людську свідомість, — Мар'ян Пирожок
19:31
Місто Вишневе Бучанського району Київської області
Укроборонпром звільнив керівників двох підприємств за порушення зберігання боєприпасів у Вишневому
19:30
Огляд
Недопалки, як сувеніри, тролінг від Трампа та чутки про гостей на закритій церемонії: як США відсвяткувало весілля найпопулярнішої співачки Тейлор Свіфт
19:13
Оновлено
Ліндсі Грем
Помер прихильник України сенатор Ліндсі Грем. Говорять про можливу причетність Росії
19:10
Інтерв’ю
Аркадій Мільман
Мільман: Путін розуміє лише силу і єдиний, хто може її серйозно задіяти, - це Трамп
18:03
система ППО Patriot, встановлена на військовій базі в Польщі
Польща передала Україні 5 ракет Patriot, а за це отримає від НАТО і США 50 у разі загрози, — Defence24
17:41
Радослав Сікорський
Путіну бракує сил для нападу на Польщу, але він може вдатися до провокації, — Сікорський
17:10
FPV-дрони Shrike
Німеччина профінансувала замовлення на 50 тис. ударних дронів Shrike для України, — Reuters
17:02
OPINION
блог Тарас Шамайда
Відставка Свириденко. Зеленський вкотре порушує Конституцію
16:45
Підрозділ ППО 47-ї бригади "Маґура" збив рідкісний ударний дрон РФ "Оріон", а на фронті відбулося 69 боїв від початку доби
16:15
Сергій Корецький
Керівник Нафтогазу та ексдиректор мережі WOG Корецький може стати новим прем'єром України, — нардеп Железняк
15:56
Українська тенісистка Марія Кочерженко вийшла у фінал юнацького Вімблдону в категорії до 14 років
Українська тенісистка Марія Кочерженко вийшла у фінал юнацького Вімблдону в категорії до 14 років
15:43
безпілотник, дрон, шахед
Міноборони: Росія готується атакувати українські об'єкти на глибину до 100 км, цілі можуть бути будь-які
15:26
літо
Комфортне потепління без спеки: синоптикиня Діденко про погоду в Україні найближчими днями
14:54
Зеленський анонсував масштабні кадрові зміни в уряді, Свириденко йде з посади прем'єрки
Зеленський анонсував масштабні кадрові зміни в уряді, Свириденко йде з посади прем'єрки
14:54
обстріли рф
У Твері після удару по нафтобазі знищені три резервуари: ЗМІ показали наслідки
14:30
Єврокомісія
Єврокомісія рекомендує позбавити Венеційську бієнале гранту через павільйон Росії
14:01
OPINION
Останній яструб Америки. Колонка Віталія Портникова
13:55
Стрілянина в Осло
На вуличному фестивалі у канадському Торонто сталася стрілянина, є загиблі
13:20
У ПК "Захід" показали миті перед бойовим вильотом МіГ-29
Польща готова допомогти Україні з модернізацією МіГ-29, - Косіняк-Камиш
12:23
ІТ технології
Австралія випробовує дрон, створений на основі бойового досвіду України
11:27
комплекс С-400
У Конгресі США заявили, що проблемою продажу F-35 Туреччині досі залишається доля С-400
11:00
OPINION
Про кейси Fair Point, Вирію та Української бронетехніки
10:23
Оновлено
Атака РФ на Кропивницький
Удари РФ по Україні. Дрони атакували цивільних та інфраструктурні об'єкти у кількох областях: є загиблі та поранені
10:19
Гаррі Кейн, Нідерланди - Англія, Євро-2024
Англія та Аргентина перемогли суперників в 1/4 фіналу ЧС-2026 та вийшли у півфінал
10:14
Сизрань
Україна вдарила по Сизранському НПЗ у РФ, уразила 10 танкерів і 4 пороми в Азовському морі, - Генштаб
09:12
Ексклюзив
Володимир Путін
Морозов: До кінця 2026 року перед російськими елітами постане вибір — самогубство Росії або ліквідація Путіна
09:02
Ексклюзив
Віталій Портников
Всі бояться чомусь казати, що треба було знижувати призовний вік, а не підвищувати до 60 років, - Портников
08:55
Оновлено
Росія представила розвідувальний дрон "Сатурн"
Росія представила розвідувальний дрон "Сатурн", на фронті 215 боїв та мінус 1320 окупантів. Головне за добу війни 11 липня
08:54
Оновлено
Азовська Чорнобаївка
Азовська Чорнобаївка: уражено 35 суден тіньового флоту: за ніч ще 14. 7-й корпус ДШВ матиме ударні дрони FP-2
08:35
Оновлено
Ліонель Мессі, збірна Аргентини, ЧС-2022
Англія, Аргентина, Іспанія і Франція - відомі всі пари 1/2 фіналу ЧС-2026: результати усіх матчів 1/4 та сітка плейоф
08:03
OPINION
Як боротися з ухилянтами. Все придумали до нас
07:31
Ексклюзив
Якою була Полтава 100 років тому: 46 архівних фотографій у русі
2026, субота
11 липня
22:08
путін
Стратегічна позиція Росії погіршується, але Путін все одно не здається, — WSJ
22:01
Таємнича недуга дипломатів та шпигунів: США вперше виплатили $3 млн компенсацій за наслідки "Гаванського синдрому"
21:56
Пьотр Лукасевич
"Ми виправляємо історію, спокутуємо давні злочини, створюючи сучасні союзи", - посол Польщі в Україні
21:44
Володимир Зеленський
Керівники двох підприємств порушили закон і рішення Ставки, розмістивши склад зброї у Вишневому, — Зеленський
21:11
Лінда Носкова стала чемпіонкою Вімблдону-2026
Лінда Носкова, яка перемогла Марту Костюк у півфіналі, стала чемпіонкою Вімблдону-2026
Більше новин