НАЗК врахує інформацію з Pandora Papers при перевірці е-декларацій Зеленського і Баканова

4 жовтня, 2021 понедiлок
21:51

Нацагентство з питань запобігання корупції перевіряє декларації президента України Володимира Зеленського та голови СБУ Івана Баканова, враховуючи інформацію, яка з'явилась після розслідування Pandora Papers

Зміст

Про це Радіо НВ розповів голова НАЗК Олександр Новіков.

"Проводимо повну перевірку декларації президента. Під час перевірки використовуємо у тому числі дані ЗМІ, співпрацюємо з журналістами. Отже цю інформацію також буде враховано. Перший помічник президента на громадських засадах (Сергій Шефір, - ред.) - не є особою, яка подає декларацію, а отже ми не можемо перевірити декларацію. А декларацію голови СБУ ми перевіряємо", - зазначив Новіков.

Голова НАЗК додав, що перевірка декларацій Зеленського та Баканова відповідно до порядку черговості.

"Перша декларація, яка перевіряється в країні, - це декларація президента. Перевірка була розпочата ще в квітні і її результати будуть опубліковані до 18 жовтня", - повідомив Новіков.

Очільник НАЗК пояснив, чи можуть бути викладені у розслідуванні факти підставою для притягнення до відповідальності.

"Не відображення (у декларації) коштів на рахунках офшорних компаній — не є порушенням. Є порушенням невідображення самих компаній, якщо ці компанії належать суб'єктам. Самі по собі ці факти, які мали місце у 2012 році, не можуть бути підставою для відповідальності. Вони можуть бути підставою, якщо продовжили існувати на 31 грудня 2020 року і не були відображені в декларації. Існували вони чи не існували — це є предметом повної перевірки. Дії 2012 року в принципі не можуть бути кваліфіковані як порушення в рамках компетенції НАЗК", - сказав він.

  • Нагадаємо, Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів опублікував "Архів Пандори" із 12 млн документів про офшори світових лідерів та чиновників, серед яких опинився президент України Володимир Зеленський.
  • 3 жовтня відбулася прем'єра фільму-розслідування "Офшор 95" журналістів "Слідство.Інфо", в якому стверджується, що президент України Володимир Зеленський та його близькі соратники по "Кварталу 95" могли бути причетними до переказів $40 млн від структур, пов’язаних з олігархом Ігорем Коломойським. 
  • Згодом, генеральна прокурорка Ірина Венедіктова прокоментувала розслідування щодо можливих офшорів президента України Володимира Зеленського.
  • Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що у фільмі-розслідуванні "Слідство.інфо" про президента Володимира Зеленського та пов'язані з ним офшорні компанії "немає нічого компрометуючого".

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+30.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
2 липня
20:01
OPINION
Про місце президентів у Пантеоні
19:59
Оновлено
наслідки удару по Києву 2 липня 2026
РФ масовано вдарила по Україні: в Києві кількість загиблих зросла до 21, десятки постраждалих. ППО знищила понад 500 цілей
19:44
Володимир Зеленський
Путін і надалі збирається "перемагати" житлові будинки, — Зеленський
19:39
Ексклюзив
обстріл, ППО
Удар по Києву - "імпульс адреналіну мертвотному путінському режиму", - політолог Саакян
19:34
дефіцит бензину
Криза пального в РФ перекинулась на Центральну Азію, яка роками залежала від російського імпорту, — Bloomberg
19:16
Андрій Сибіга
Сікорський та Сибіга проведуть переговори у Варшаві
19:10
Ексклюзив
Балістика, ракета, шахед, дрон, атака
Росіяни потрохи "здуваються": авіаексперт Романенко про удари балістикою по Україні
19:07
Оновлено
війна з росією
СБС знеструмили 12 підстанцій на ТОТ. У ЗСУ з'являться роботи-гуманоїди, а Mission Control обробляє майже 50 тис. місій дронів щотижня. На фронті — 85 боїв
19:06
Огляд
Ворожіння, великі гроші і горе родин зниклих військових: чому поліція та БЕБ перевіряють "відьму" Тиху та "мага" Веліара
18:54
Володимир Зеленський
Путін фізично боїться переговорів, — Зеленський
18:49
У Кам'янському чоловік кинув гранату в поліцейського та військового ТЦК під час перевірки обліку
У Кам'янському чоловік кинув гранату в поліцейського та військового ТЦК під час перевірки обліку — поранено трьох
18:35
Проплачені РФ "протести" проти України у Варшаві та Вроцлаві: СБУ і Польща викрили 11 організаторів
18:20
Богдана
Переможна битва “Богдани” за острів Зміїний: як єдина українська гаубиця змінила хід війни
18:18
фейк, розсилка
"Спроби відвернути увагу світу від акту тероризму в Києві": Генштаб спростував фейк РФ про "удар ЗСУ по автобусу Мінськ-Анапа"
18:08
Оновлено
прапор Росії
Україна могла вперше використати власну балістичну ракету для удару по РФ, – Bloomberg
18:04
Франція оштрафувала власника танкера "тіньового флоту" РФ "Tagor" на €1 млн
Франція оштрафувала власника танкера "тіньового флоту" РФ "Tagor" на €1 млн, — Le Parisien
17:55
Чорноморський флот РФ
Через проблеми з безпекою у Санкт-Петербурзі можуть скасувати парад на День ВМФ РФ, - британська розвідка
17:50
обстріли України
Удар РФ знищив 800 тис. книг видавництва BookChef
17:40
Польські та румунські солдати поруч із військовою технікою та прапором НАТО
НАТО "проспав" 144 випадки шпигунства російських дронів за ядерними об'єктами Європи, — The Guardian
17:37
СБУ затримала доцента військової академії
СБУ затримала російського "крота" - доцента провідної академії Міноборони України
17:19
Дефіцит бензину в Росії
У 12 регіонах РФ бензин став дорожчим, ніж у США
17:07
Північний потік 2
Прокуратура Німеччини звинувачує владу України в організації планів підриву Північних потоків
17:00
OPINION
блог Тарас Шамайда
Україна-Польща. Згода на диктат сусідів у будь-яких питаннях лише загострить проблему
16:53
Дрон з вибухівкою розбився в Туреччині: за даними ЗМІ, він належав Україні
Дрон з вибухівкою розбився в Туреччині: за даними ЗМІ, він належав Україні
16:33
Ексклюзив
Конференція Гданськ
Відбудова з прицілом на ЄС та інвестиції в безпеку: експертка з євроінтеграції Болюбаш про підсумки форуму у Гданську
16:16
СБУ викрила іноземця, який 30 років жив у Херсоні під чужим ім'ям і коригував обстріли для ФСБ
СБУ викрила іноземця, який 30 років жив у Херсоні під чужим ім'ям і коригував обстріли для ФСБ
16:16
Оновлено
теракт в Монако
Версію про те, що Єрмолаєв готував антикорупційний виступ у Європарламенті, "закинув" французький шпигун, центр якого лобіює інтереси Кремля
15:52
Після відмови Усика від поясів WBA підвищила росіянина Гассієва до чемпіона
Після відмови Усика від поясів WBA підвищила росіянина Гассієва до чемпіона
15:31
Оновлено
Бронювання військовозобов'язаних працівників
Кожне п'яте підприємство ризикує втратити критичність через нові правила бронювання, — міністр економіки Соболев
15:29
Ка-52 Аллигатор
У Росії розбився бойовий гелікоптер Ка-52: льотчик загинув
15:25
Навроцький дарує Зеленському книги про Волинську трагедію
Навроцький "позичив" ідею у проросійських активістів, щоб позбавити Зеленського ордена Білого Орла: польське розслідування
14:48
Сибіга закликав партнерів до рішень у відповідь на атаку РФ. Кая Каллас анонсувала посилення санкцій ЄС, а Залужний вважає, що війна з Росією надовго
14:48
Кріштіану Роналду (в центрі), збірна Португалії, ЧС-2026
Португалія грає з Хорватією, а Іспанія - з Австрією: розклад матчів і трансляцій ЧС-2026 на 2-3 липня
14:36
Кароль Навроцький (праворуч) у Білому домі
У Навроцького після зустрічі з Трампом заявили про "зелене світло" щодо присутності військ США в Польщі
14:04
Швеція
Посольство РФ у Швеції пожалілося на атаку дрона з червоною фарбою
14:01
OPINION
Кейс "Скелі". Щомісяця в армійські трюми надходить вода. Коли її стане надто багато – корабель потоне
14:00
Людмила Оляновська
Українська легкоатлетка Оляновська побила світовий рекорд, який тримався 36 років
13:37
Оновлено
Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез
Сили оборони уразили один із найбільших НПЗ Росії у Кстово, залізничний міст і командний пункт окупантів
13:17
Дрони СБУ уразили АТ Петербурзький нафтовий термінал
"Більше не бензоколонка": Politico з'ясувало, що паливна криза охопила дві третини регіонів РФ
13:17
Польські солдати з прапором НАТО
У межах ініціативи PURL союзники внесли близько $6,3 млрд для України, – посолка в НАТО Гетьманчук
Більше новин