"Домовленості щодо територій немає": у ЗМІ з'явилися подробиці перемовин в Абу-Дабі

24 січня, 2026 субота
21:43

Переговори в Абу-Дабі між Україною, Росією та США завершились загалом конструктивно, але політична секція поки без значного прогресу

Зміст

Про це "РБК-Україна" повідомило поінформовано джерело, знайоме з деталями переговорів.

За даними співрозмовника, російська сторона на першому етапі (23 січня) діяла традиційно агресивно, проте на другому етапі (24 січня) переговори стали конструктивнішими.

"Вчора Ігор Костюков – голова російської делегації – почав розповідати лікбез про те, що в нас тут нацисти-фашисти по Києву ходять. Але сьогодні розмова була вже інакша", – розповів співрозмовник видання.

За словами поінформованого джерела, у політичній секції значного прогресу досягнуто не було.

"Україна продовжує наполягати на тому, що територіальні питання слід обговорювати, відштовхуючись від поточної лінії зіткнення, тоді як Росія продовжує вимагати виведення українських військ з неокупованої частини Донецької області", - пояснив він.

Водночас у військовій підгрупі домовленості були досягнуті. Обговорювали розведення сил, моніторинг припинення бойових дій, створення центру контролю та координації припинення вогню, а також країни, які можуть брати участь у цьому процесі.

Читайте також: Зеленський: в Абу-Дабі обговорювалися параметри закінчення війни та залучення США до контролю за цим процесом

"За тиждень до наступної зустрічі підгрупа має підготувати визначення термінів, що вважатиметься режимом припинення бойових дій та порушенням режиму припинення вогню. На наступній зустрічі сторони обміняються цими дефініціями", – додало джерело.

Співрозмовник також зазначив, що спершу Росія не хотіла залучати до моніторингу НАТО, ОБСЄ та європейські країни, які підтримують Україну, але після дискусії з американською та українською сторонами погодилась на їхню участь.

Своєю чергою радник Офісу президента Сергій Лещенко в етері телевізійного марафону "Єдині новини" прокоментував хід переговорів щодо завершення війни в Україні, зазначивши, що процес, на його думку, виходить на фінішну пряму.

"Треба розуміти, що з боку України закінчення війни - це була ціль №1 з моменту, як війна почалася. Але ми бачимо постійно, як Росія шукає будь-який привід, щоб продовжувати вбивати українців або штовхувати свої ультиматуми", - пояснив він. 

При цьому він додав, що Росія постійно намагається знайти привід для ескалації конфлікту та продовжує тиснути на Україну.

Теги:
Читайте також:
Київ
+17.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
11 липня
09:57
Греко-католицькі єпископи Польщі
Греко-католицькі єпископи Польщі закликали до примирення між українцями та поляками
09:50
Оновлено
Київ, 11 липня 2026
Атаки РФ на Київщину, столицю та Херсон 11 липня: є постраждалі
09:43
зерно
РФ призупинила судноплавство Азово-Донським каналом після атак дронів, – Reuters
09:34
США - Іран
Іран має публічно відмовитися від атак в Ормузькій протоці: новий дедлайн США
09:21
Греція
Україна повідомила Греції після інциденту з дроном, що надалі атакувати судна РФ у відкритому морі, – Euractiv
09:15
путін
Осінь для Путіна буде набагато складнішою і тривожнішою, ніж він розраховував, - Морозов
09:07
Дімітар Стоянов
Болгарія не блокуватиме 21-й санкційний пакет ЄС, попри застереження щодо патріарха Кирила
09:00
Ексклюзив
Економіка рф
"Усе тріщить по швах, але завтра не впаде": ізраїльський дипломат Мільман пояснив, чому криза в Росії не гарантує завершення війни
08:52
Дональд Трамп
"Розбомбити до небаченого раніше рівня": Трамп залишив інструкції на випадок його вбивства Іраном
08:47
Cистема ППО Patriot
Українські Patriot ймовірно вироблятимуть у Німеччині
08:25
Оновлено
війна з росією
Азовська Чорнобаївка: уночі СБС уразили ще 13 суден тіньового флоту. 7-й корпус ДШВ матиме ударні дрони FP-2. Сили оборони відмінусувати майже 1500 окупантів
08:01
OPINION
Напади на ТЦК: чому президент розродився десятком слів
07:45
Аналітика
Карта бойових дій за 4-11 липня
Карта бойових дій 4-11 липня: армія РФ сконцентрувала ресурси на захопленні Донеччини, але перестає контролювати Крим
07:30
Аналітика
Волинська трагедія, Польща
Від Катині до Волині: російський слід в еволюції польської історичної травми
07:25
Ексклюзив
азовка
Жертви екоциду: екологи фіксують різке зростання кількості загиблих дельфінів у Чорному морі за останні два місяці
00:25
Оновлено
Мікель Меріно
Визначився другий півфіналіст ЧС-2026: результати усіх матчів 1/4 фіналу та сітка плейоф
2026, п'ятниця
10 липня
23:59
Оновлено
Ламін Ямаль та Жеремі Доку (ліворуч), Іспанія - Бельгія, ЧС-2026
Іспанія перемогла Бельгію та вийшла до півфіналу ЧС-2026 з футболу
23:12
ЗРК SAMP-T
Італія спіймала на шпигунстві своїх ексрозвідників — вони зливали Росії секрети ППО для Києва
23:00
Ryanair
Розгерметизація на борту Ryanair: під час польоту пасажира ледь не висмоктало через ілюмінатор
22:58
Сенатор Грем у Києві
Трамп любить переможців. Сенатор Грем розповів, чому президент США став прихильнішим до України
22:47
хакер
Хакери Кремля стежили за перевезенням зброї в Україну через камери дверних дзвінків біля баз НАТО, — розвідка Нідерландів
22:40
Туреччина
Попит росіян на житло за кордоном зріс на 25% через очікування мобілізації після виборів у РФ
22:37
Оновлено
Наслідки атаки на Запоріжжя 10 липня
Ворожої атаки зазнало Запоріжжя - 29 поранених. Є загиблі та поранені на Харківщині й Донеччині. На Краматорськ скинули сім авіабомб.
22:15
Окупанти, кримінал, росіяни
Російські військові на островах у дельті Дніпра опинилися в пастці, - АТЕШ
22:05
Росія готує новий запуск супутників системи "Рассвет"
Росія, ймовірно, готує новий запуск супутників системи "Рассвет", яку сама називає альтернативою Starlink
21:50
Катував і принижував українських полонених: російському медику "Коновалу" з колонії Пакіно повідомили про підозру
21:46
метро
Проїзд у Києві подорожчає майже вчетверо: нові тарифи набувають чинності 15 липня
21:19
Ексклюзив
Поки Росія не може захистити експортні порти Азовського моря, цим треба скористатися, - Клименко
21:15
Дмитро Волошин
В Україні буде Командування далекобійного (глобального) впливу та Обʼєднані сили швидкого реагування
21:06
Пресреліз
Дні ідей у Чернівцях
Як зберігати єдність у час викликів: Дні Ідей у Чернівцях
20:55
Ексклюзив
Зеленський Трамп самміт НАТО 2026
Цим літом відбувся великий технологічний перелом на користь України, який змінив позицію США,- політексперт Морозов
20:52
Ексклюзив
Володимир Огризко
"Вікно" відкрилося для нас, а не для Путіна: Огризко про заяву президента Чехії щодо перспектив для України у найближчі місяці
20:46
Дональд Туск
Зеленський і Навроцький усвідомлюють, що криза зайшла надто далеко, — Туск
20:40
Ексклюзив
Четвертий за величиною НПЗ Росії у Нижньому Новгороді призупинив роботу через удар українських дронів
Мільман: Атаки Сил оборони на російські НПЗ - це дуже серйозна проблема для всієї РФ та особисто для Путіна
20:35
Жінки в ЗСУ
Форма і бронежилети: аналітикиня Мітєва розповіла про проблеми жінок в ЗСУ
20:29
Генпрокурор Руслан Кравченко
Замах на Єрмолаєва і вбивство Березовської: Кравченко поговорив з генпрокурором Монако
20:03
Світовий банк
Україна отримала $3,35 млрд від Світового банку, виконавши умови програми реформ
20:02
Партнерський матеріал
ПУМБ - проєкт адаптації ветеранів
Інсталяцію "Маніфест рівності різних", реалізовану в межах платформи інтеграції ветеранів і ветеранок "Жити назустріч" від банку ПУМБ, презентували у Львові
20:01
OPINION
Голос народу, мовчання популістів
19:52
Ліндсі Грем
Законопроєкт про санкції проти Росії стане законом, — сенатор Ліндсі Грем
Більше новин