Україна скликає засідання Ради безпеки ООН через масований удар РФ по Києву

14 травня, 2026 четвер
17:24

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що доручив скликати засідання Ради безпеки ООН та використати інші міжнародні майданчики для реагування на масований російський удар по Києву

Зміст

Про це глава МЗС заявив після чергової атаки РФ на українську столицю.

“Я доручив негайно ініціювати засідання Ради безпеки ООН та використовувати інші міжнародні платформи для реагування на вбивства Росією українських мирних жителів та напади на гуманітарний персонал", — наголосив Сибіга.

За його словами, внаслідок останнього російського удару по Києву загинули щонайменше вісім людей, серед яких — 12-річна дівчинка. Ще десятки людей отримали поранення.

Андрій Сибіга зазначив, що кількість жертв може зрости, оскільки близько двох десятків людей досі вважаються зниклими безвісти.

Сибіга повідомив, що з 18:00 попереднього дня до 08:00 ранку Росія випустила по Україні 675 безпілотників та 56 ракет, зокрема балістичних. Унаслідок атаки були пошкоджені 11 житлових будинків у Києві та понад 50 — в інших регіонах України.

"Такий масштаб російського терору вимагає рішучої міжнародної відповіді, і я прошу всі держави відреагувати", — заявив глава МЗС.

Також він повідомив, що доручив усім українським посольствам приспустити прапори та відкрити книги співчуття. Крім того, за словами Сибіги, до одного з місць удару 15 травня в Києві запросять іноземний дипломатичний корпус.

"Світ повинен побачити, що відповіддю Росії на всі наші конструктивні мирні пропозиції є ще більше терору та насильства, і діяти відповідно", — підкреслив міністр.

  • Нагадаємо, що в ніч на 14 травня російська окупаційна армія здійснила масовану комбіновану атаку на Україну. Основним напрямком удару став Київ. Також є руйнування в Київській області, на Одещині та Полтавщині. У Дарницькому районі столиці сталося влучання у багатоповерхівку. Там обвалилися конструкції, під завалами перебувають люди. На Київщині також є постраждалі.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що внаслідок нічної російської атаки на Україну було пошкоджено 180 об’єктів, із них понад 50 — житлові будинки. Глава держави наголосив, що "за всі ці удари буде справедлива відповідь".
Теги:
Читайте також:
Київ
+27.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
24 червня
16:29
ФІФА
Один жереб замість двох: ФІФА домагається зміни правил пенальті у плей-оф ЧС-2026
16:22
Окупанти вдарили по кінотеатру в центрі Конотопа: шестеро постраждалих
16:10
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
Не лише через УПА: Навроцький мав два приховані мотиви забираючи орден у Зеленського, — польські ЗМІ
15:57
Дальність польоту 150 км: в Україні випробовують новий розвідувальний дрон Sweetheart
15:24
Українські дрони вдруге за тиждень атакували НПЗ у Капотні поблизу Кремля
Московський НПЗ після ударів українських дронів запрацює не раніше 2027 року, — Reuters
15:13
доповідь ГУР Зеленському
РФ змушена знімати ППО з регіонів для прикриття Москви й Керченського моста. Зробимо висновки, – Зеленський
14:56
Вінісіус Жуніор та Ашраф Хакімі (ліворуч), Бразилія - Марокко, ЧС-2026
Бразилія, Шотландія та Марокко б'ються за плейоф: розклад матчів та трансляцій вирішального туру
14:40
фахівець з розмінування
На Херсонщині РФ убила 24-річного працівника міжнародної гуманітарної організації NPA
14:24
Оновлено
Конференція з відбудови України у Римі
Гданська конференція з відбудови України: які результати очікувати
14:22
ЗСУ
"Російські генерали посувають лінію фронту єдиним доступним їм способом –  клавіатурою": в ЗСУ заперечили брехню РФ про захоплення села на Сумщині
14:01
OPINION
Що не так з цінами в Україні? Популярно про інфляцію
14:00
Сергій Лавров
Лавров заявив, що Росія не зупинятиметься на лінії фронту заради переговорів з Україною
13:48
ДБР
​ДБР почало розслідування за фактами, оприлюдненими в резонансному розслідуванні про штурмовий полк "Скеля"
13:06
Оновлено
У Генштабі розповіли про наслідки удару по найбільшому в РФ центру космічного зв'язку під Москвою
12:55
Польща
За конструктивне вирішення історичних суперечок із Польщею виступають 90% українців, – опитування КМІС
12:41
Ексклюзив
Путін на зустрічі зі своїми силовиками (22.05.2026)
Якби не дурний Путін, не було б розмов про приєднання України до ЄС, - сейм Литви
12:29
Оренбурзький ГПЗ
Сили оборони вразили в Оренбурзі газопереробний завод та єдине у РФ виробництво гелію для ракет
12:26
Андреас Умланд
Європі варто готуватися до розпаду РФ, а не лише до зміни російського режиму – Андреас Умланд
11:55
Ексклюзив
Керченський міст
Кримський міст став одним із найбільших "бермудських трикутників" втрат російської системи ППО, - Долінце
11:39
Оновлено
головна електропідстанція Севастополя
СБС підтвердили удари по електропідстанції в Севастополі, а СБУ - по системах ППО й військових аеродромах у Криму
11:25
OPINION
Чи варто Зеленському було їхати в Гданськ?
11:24
долар євро валюта обмін
Курс валют на 24 червня: скільки коштує долар, євро та злотий
11:18
Оновлено
"Тільки в бак": щонайменше в 19 регіонах РФ влада ввела обмеження на продаж бензину
11:10
Ексклюзив
Микола Княжицький
Шкодую, що на конференції у Гданську немає президента України, - Княжицький
11:08
Піт Геґсет
Геґсет прибирає з посади командувача армії США в Європі, який відповідав за допомогу Україні, - FT
11:00
OPINION
Євроскептики поволі відхрещуються від проросійськості
10:36
Володимир Зеленський і Дональд Туск
Туск назвав відсутність Зеленського на конференції в Гданську жестом деескалації
10:19
Росія та Білорусь військові навчання
Як розгортатимуться події у Білорусі після ультиматуму Зеленського щодо ретрансляторів, - прогноз ISW
10:17
Ексклюзив
Зеленський та Путін
Новий раунд старих вимог: Золкіна пояснила, чому Кремль знову просуває 28 пунктів у переговорах
09:07
Інфографіка
Кубок світу, чемпіонат світу 2026, ЧС-2026
Мессі з Аргентиною та ще 6 збірних вже у плейоф: який вигляд мають турнірні таблиці ЧС-2026 після 2-го туру
09:05
Ексклюзив
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Щоб замаскувати свої злочини: Погомій про поширення росіянами сибірської виразки на ТОТ Херсонщини
09:00
Оновлено
Українські аси вперше показали, як нищать ворога КАБами власного виробництва, а на фронті відбувся 251 бій: підсумки роботи Сил оборони на ранок 24 червня
08:55
У Резерв+ з'явилися фото власників
У "Резерв+" тимчасово недоступні деякі сервіси
08:23
путін
У ISW пояснили, що стоїть за заявою Путіна про готовність РФ до переговорів з Україною "на базі стамбульських домовленостей"
08:17
Сенат США
Сенат схвалив резолюцію про припинення воєнних дій США проти Ірану. Трамп назвав невдахами республіканців, які її підтримали
08:04
Ексклюзив
Костянтинівка
Місто виглядає мертвим, ворог КАБами стирає Костянтинівку в попіл, - 44-та ОМБр
08:01
OPINION
Відкинути логіку "вижити сьогодні"
07:21
Оновлено
Гаррі Кейн (праворуч), Англія - Гана, ЧС-2026
Англія не впоралася з Ганою, Хорватія здолала Панаму, Португалія розбила Узбекистан, а Колумбія вийшла до плейоф: результати матчів ЧС-2026
2026, вiвторок
23 червня
22:53
Ексклюзив
У центрі Тернополя на кілька днів частково перекриють рух транспорту
Компанії великого будівничого картелю розібрали підряди на 11 млрд грн: Данилюк-Ярмолаєва про розслідування ГО "Наші гроші"
22:45
Дональд Трамп
Трамп вражений успіхами України щодо далекобійних ударів, - FT
Більше новин