На місці поваленого Леніна з'явиться пам'ятник менценатам Бродському і Терещенку
Навпроти столичного Бесарабського ринку може з'явитися пам'ятник меценатам, які розвивали Київ
Голосування щодо нового монументу на місці поваленого Леніна проходило в інтернеті з 27 грудня 2013 року по 31 січня, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Сегодня.
Виявилося, що більшість опитаних мешканців столиці (44%) віддали свої голоси за пам'ятник власникам цукрових заводів і меценатам Лазару Бродському та Миколі Терещенку. На другому місці, як не дивно, монумент тому ж таки Леніну (39,6%), на третьому - київському губернатору та громадському діячу ХІХ ст. Івану Фундуклею. 5,1% опитаних бажають бачити перед Бесарабським ринком фонтан, 2,8% - пам'ятник Івану Нечую-Левицькому, 1,4% - клумбу.
"У нас був момент, коли за одну ніч Ленін набрав більше тисячі голосів. Втім наші програмісти виявили, що голоси було відправлено з однгого комп'ютера. Взагалі, з тих 39%, які віддано за леніна, половину отримано нечесним шляхом", - повідомив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.
Він зазначив, що найближчим часом київські художники визначать вигляд пам'ятника, після чого питання про його встановлення буде винесено на розгляд Київради. Потім планується розпочати пошуки мецената.
Український підприємець єврейського походження, цукровий магнат, меценат і філантроп Лазар Бродський витрачав багато грошей на благодійність і будування. У Києві силами Бродського збудовано Бактеріоголічний інститут (нині Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. Громашевського), Протитуберкульозний санаторій у Пущі-Водиці та найбільшу в Києві хоральну синагогу.
Бродський також брав участь у зведенні Бесарабського ринку та Троїцького народного будинку (нині Театр оперети), сприяв побудові політехнічного інституту та розвитку трамвайного сполучення у місті. За високу якість заводів у 1900 році на Всесвітній виставці в Парижі був удостоєний ордену Почесного легіону.
Микола (Нікола) Терещенко, старший син засновника династії Терещенків, займався благодійністю та інвестуванням у будівництво громадських споруд у Києві. У 1881 році він відкрив єдине на той час у Російській імперії училище для сліпих, а також виділив 23 тисячі карбованців на будівництво Маріїнського дитячого притулку.
Він також був одним з фундаторів Київського та Глухівського музеїв, а мистецькі колекції терещенка стали основою майбутніх музеїв українського та російського мистецтва у Києві.
- Актуальне
- Важливе