Financial Times: Нацбанк готовий „злити” гривню
Financial Times констатує, що центробанк України готовий відмовитися від підтримки гривні, щоб зберегти свої виснажені борговими виплатами валютні резерви
Видання нагадує, що з часів девальвації 2009 року українські владі вдавалося тримати курс гривні по відношенню до долара стабільним.
Однак, за словами Financial Times, через погрози Росії затримати виплату фінансової допомоги доти, поки в країні не буде сформовано новий уряд, звична політика Національного банку України тріщить по швах.
З початку року, продовжує газета, падіння курсу гривні по відношенню до долара склало близько п'яти відсотків.
Тиждень тому, як з'ясувала Financial Times, центробанк продав ще 500 млн. доларів, щоб підтримати національну валюту.
З тих пір, за словами трейдерів, він не здійснював ніяких операцій на ринку. Валютні запаси країни, за інформацією Financial Times, стрімко вичерпуються.
" Курс валюти найвищою мірою залежить від того, чи продовжить Росія фінансування", - цитує видання економіста Morgan Stanley Аліну Слюсарчук.
За її оцінками, резерви Національного банку України на кінець січня нинішнього року імовірно становили від 1,3 до 2 млрд. доларів, тоді як ще в кінці минулого року вони перевищували 20 млрд. доларів.
На настільки швидке скорочення запасів вплинули недавні валютні інтервенції та боргові виплати - і це при тому, що Україна затримала платіж "Газпрому" в розмірі 2,7 млрд доларів, термін якого закінчився минулого тижня.
Тим часом "прибутковість по доларових суверенних облігаціях України, яка росла останні два тижні, стабілізувалася на тлі надій на отримання фінансової допомоги від ЄС".
"Однак будь-яка західна допомога новому уряду буде, ймовірно, ув'язана з проведенням реформ - в тому числі з реструктуризацією боргу, введенням більш гнучкого курсу гривні і ослабленням національної валюти", - вважає Financial Times.
- Актуальне
- Важливе