The Christian Science Monitor: Обійми Пекіна розкриті назустріч Москві
В тому, що анексія Криму стала доконаним фактом, китайці вбачають переваги для себе.
Про це пише у статті „Як тертя між Росією і США зміцнюють Пекін" оглядач The Christian Science Monitor Пітер Форд.
Після анексії Криму Китай опинився перед делікатною проблемою. З одного боку, Росія, з якою Китай хоче зберігати добрі стосунки, порушила головний принцип зовнішньої політики Пекіна - принцип невтручання у внутрішні справи інших держав. З іншого боку, китайські стратеги бачать потенційні плюси. „Якщо у відносинах Росії із Заходом настане заледеніння, президент Путін буде шукати друзів в інших місцях. А обійми Пекіна розкриті", - йдеться в статті.
Правда , Росія і Китай конкурують один з одним за вплив у Центральній Азії. Пекін також не може підтримати право Криму на самовизначення - тоді доведеться визнати це право і за Тайванем.
Але Китай не стане приєднуватися до західних санкцій. Навпаки, спробує витягти свою вигоду. Адже тепер Москва стане податливішою на переговорах про постачання газу (переговори вже 5 років буксують через суперечки про ціни). Китайці вважають, що Росія може стати союзником їхньої країни, більше підтримувати їх з міжнародних питань як у Східній Азії, так і на світовій арені. І кінець кінцем, за цієї підтримки Китай зможе стати глобальною державою.
- Актуальне
- Важливе