ЦВК Вірменії відмовилася знімати з виборів блок "Сильна Вірменія" - опонентів Пашиняна

6 червня, 2026 субота
17:48

Центральна виборча комісія Вірменії під час засідання в суботу, 6 червня, за день до парламентських виборів у країні, відмовилася знімати з виборів опонентів Пашиняна – блок "Сильна Вірменія"

Зміст

Про це повідомила Вірменська служба Радіо Свобода.

Зі зверненням до ЦВК зняти "Сильну Вірменію" з виборів напередодні звернулася права проєвропейська партія "Республіка". Своє прохання вона обґрунтувала висунутими звинуваченнями у підкупі виборців щодо низки кандидатів від цього блоку. 

Заяву в ЦВК подали після теледебатів за участю чинного прем'єр-міністра країни Нікола Пашиняна. Під час виступу він згадав про звинувачення на адресу "Сильної Вірменії". Пашинян додав, що його політична сила не звертатиметься до ЦВК, аби не створювати ґрунт для припущень, нібито вона хоче зняти опонентів з виборів через страх поразки. Прем'єр зазначив, що якщо звернення до ЦВК хоче подати "Республіка", то може це зробити.

Читайте також: Вірменські політичні сили змагаються за прихильність Путіна, - голова Європейської партії Вірменії Хзмалян

У суботу ж вранці стало відомо, що шістьох кандидатів у депутати від "Сильної Вірменії" за рішенням суду заарештували за звинуваченнями у відмиванні грошей та інших злочинах. Напередодні генпрокуратура Вірменії подала до ЦВК заяву про порушення кримінальної справи проти 6 кандидатів у парламент від партії "Сильна Вірменія" та отримання згоди на позбавлення їх волі. Ще рРаніше лідера списку "Сильної Вірменії" Нарека Карапетяна звинуватили у прихованні громадянства Росії та пошушили проти нього кримінальну справу.

Що відомо про загострення відносин між Єреваном та Москвою напередодні виборів у Вірменії

У Вірменії 7 червня відбудуться парламентські вибори. Згідно з опитуваннями, перемогу на них прогнозують чинному премʼєру Ніколу Пашиняну. На тлі підготовки до виборів загострилися відносини між Єреваном і Москвою. Росія звинувачує Пашиняна в прозахідному курсі й уже погрожувала Вірменії зростанням цін на газ через зближення з Євросоюзом. Окрім того, РФ запровадила низку обмежень на ввезення вірменської продукції. 4 червня Євросоюз оголосив, що у зв'язку з цим готує пакет економічної підтримки Вірменії на суму 50 мільйонів євро.  

Раніше повідомляли, що влада РФ планує таємно завезти на вибори у Вірменію майже 100 тисяч вірмен, які проживають у Росії, щоб вони голосували за опонентів Пашиняна. Уряд Вірменії пообіцяв відправити тих, хто приїде з Росії, на військові збори.

Росія та її союзники також вимагали від Вірменії провести референдум про вибір між Європейським та Євразійським союзами, на що влада країни відповіла, що для цього немає підстав.

Згідно з опитуваннями у Вірменії, лідером напередодні виборів є політична сила Пашиняна, а "Сильна Вірменія" може претендувати на друге місце.

Теги:
Читайте також:
Київ
+24.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
17 липня
12:56
Путін під час "прямої лінії" наприкінці 2025 року
У РФ на тлі паливної кризи фіксують рекордні темпи падіння рейтингу Путіна від початку війни 
12:55
Ексклюзив
Михайло Гончар, експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"
Удари по нафтовій логістиці даються взнаки: РФ почала зупиняти свердловини, - Гончар
12:32
"Атеш" викрив великий логістичний вузол Чорноморського флоту РФ у Криму
12:16
ФСБ
ФСБ провалила секретний ШІ-проєкт "Павук", який мав аналізувати ЗМІ, протести та збирати досьє на людей
12:15
на фото Тарас Качка
Ексвіцепремʼєр з питань євроінтеграції Качка стане постпредом при ЄС
12:02
Ексклюзив
Ірина Фріз
Президент з подачі Єрмака підтримав Сирського, який перебуває в орбіті колишнього голови Офісу, - Фріз
12:01
OPINION
Конституція на картонці: чому українці знову вийшли нагадувати владі її межі
11:58
"Яхта Путіна" вартістю $135 млн тікає від українських дронів у Мурманськ під охороною кораблів ВМФ РФ
Яхти Путіна та шістьох російських мільярдерів одночасно перебувають біля узбережжя турецького Бодрума
11:54
Оновлено
Атака РФ 17 липня: Суми зазнали ударів КАБами, у Херсоні померла літня жінка, в Миколаєві через удар по порту двоє загиблих
11:37
Український Крим під російською окупацією
У Криму окупанти змушують жителів ставати на військовий облік, щоб отримати компенсації за відсутність води та світла
11:25
НБУ
НБУ збільшив кількість способів верифікації клієнтів з метою інклюзії
11:17
Ексклюзив
Путін і Лукашенко
Черниш назвав три передумови для відновлення переговорів з РФ у Стамбулі
11:04
Дональд Трамп
Скандал у Білому домі: оператор телесуфлера Трампа, маючи тексти президентських промов, міг заробити на ставках понад $100 тис.
11:01
OPINION
Народження Самопомочі 3.0
10:57
Meta сповіщатиме батьків про розмови підлітків із чатботом-ШІ про самогубство
10:24
Ексклюзив
Піррова перемога Сирського: воєнний оглядач Пехньо прогнозує його швидке звільнення
10:12
Нафтовий танкер Eagle S "тіньового флоту" Росії
Операція "МоЛоЧКа": 17 липня СБС уразили 12 суден тіньового флоту РФ у Чорному морі
10:02
валюта
Курс валют на 17 липня: скільки коштують долар та євро
09:49
Олексій Сухачов
"Ініціатива 143": вісім медіа оприлюднили розслідування про брата директора ДБР, публікацію якого заборонив Печерський суд
09:48
Дональд Трамп
Трамп звинуватив Китай у масштабному втручанні у вибори у США 2020 року, а розвідку - в приховуванні цього
09:20
Ексклюзив
Карта бойових дій за 18-25 квітня
Росія не полишає планів повністю захопити Донеччину, але ЗСУ зривають її наступальні дії, – 152-га ОЄБр
08:56
Сенат США
У Сенаті США є достатньо голосів на підтримку закону Грема про "пекельні санкції" проти РФ, – Axios
08:49
Оновлено
Росія атакувала Одесу ракетами 16 липня: двоє загиблих, серед поранених діти
08:39
Ексклюзив
Карта бойових дій
Росія стирає міста Донеччини, - начальник відділу комунікації поліції області Дяченко
08:39
вибух, ракетна атака
Після атаки дронів у Керчі спалахнули пожежі на залізничній станції, біля Коктебеля - в районі електропідстанції
08:11
Оновлено
Ворожі дрони перехоплюватиме "Кібчик". На фронті - 249 боїв. Підсумки роботи Сил оборони за добу 16 липня
08:05
Дональд Трамп
Трамп заявив про "потужну перемогу" над Тегераном, яку здобувають США
08:04
OPINION
Зеленський, Федоров, Сирський і всі, всі, всі...
07:29
росія, санкції
"Не можна водночас і заробляти на РФ, і мати мир": прем'єр Латвії розкритикував країни, які блокують новий пакет санкцій проти Росії
2026, четвер
16 липня
23:19
Оновлено
Матвій Пономаренко (на передньому плані), Динамо - Університатя Клуж, Ліга Європи
"Динамо" по пенальті здолало "Університатю Клуж" у кваліфікації Ліги Європи
22:19
Оновлено
Тимур Ткаченко
Зеленський звільнив голову Київської МВА та очільників Київської і Миколаївської ОДА
22:13
Андрій Єрмак
Єрмак зустрічався з Сирським після відставки Федорова, – ЗМІ
22:05
Сергій Корецький провів перше засідання нового складу уряду
Корецький провів перше засідання нового складу уряду
21:29
Ексклюзив
Микола Княжицький
"Ми давно не вороги": Княжицький закликав Зеленського та владу до об'єднання з опозицією
21:13
Володимир Зеленський
Зеленський назвав головним завданням нового уряду проходження зими
21:01
Ексклюзив
Володимир Гаврилов
Передача Україні ліцензії на PAC-3 стане проривом: Гаврилов пояснив, як можна швидко налагодити виробництво ракет
20:38
Бронювання військовозобов'язаних працівників
В Україні запрацював Координаційний центр з організації бронювання військовозобов’язаних
20:34
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Не хотілося б втрачати цінний кадр: Данилюк-Ярмолаєва оцінила призначення Хмари
20:01
OPINION
Про шрифт на банкноті зі Стусом
20:01
Саміт НАТО-2026
Перед самітом НАТО в Анкарі оголошували повітряну тривогу через російську ракету, - Spiegel
Більше новин