За 40 років людство знищило половину диких тварин
Ситуація з масовим зникненням видів дикої фауни і флори в глобальних масштабах далеко гірша, ніж передбачалося
Про це йдеться в новому виданні доповіді Лондонського Зоологічного товариства під назвою "Індекс живої планети", повідомляє ВВС.
За даними доповіді, популяції видів, що перебувають під загрозою, скоротилися вдвічі за 40 років. Це стосується ссавців, птахів, рептилій, амфібій і рибам, середнє скорочення популяцій яких склало 52%.
Популяції видів, що мешкають в прісних водоймах, скоротилися ще більше - на 76%.
У новій доповіді застосована нова методологія, яка, за твердженням авторів, дає більш точну картину, ніж висновки попередньої доповіді, яка вийшла у світ два роки тому.
Тоді вчені прийшли до висновку, що скорочення диких видів склало всього 30%. Зараз отримані куди більш тривожні результати, які свідчать про неухильне зникнення багатьох біологічних видів внаслідок діяльності людства.
У доповіді говориться, що люди вирубують ліси швидше, ніж вони відновлюються, видобувають більше риби в морях і океанах, ніж ті здатні відтворювати, викачують з-під землі більше води, ніж поповнюється дощами, і викидають в атмосферу більше парникових газів, ніж здатні поглинути океани і ліси.
У доповіді простежується доля понад 10 тисяч видів хребетних за період з 1970 по 2010 роки
Доповідь наводить найбільш кричущі приклади екологічних катастроф - в Гані популяція левів в одному із заповідників скоротилася за 40 років на 90%.
У країнах Західної Африки вирубка лісів призвела до того, що лісові слони змушені мешкати на території, яка становить 6-7% від їх історичного ареалу.
У Непалі охота і втрата природного місця існування привели до скорочення поголів'я тигрів з 100 тисяч до всього 3 тисяч.
У доповіді простежується доля понад 10 тисяч видів хребетних за період з 1970 по 2010 роки.
Найбільшою загрозою біологічній різноманітності автори доповіді вважають втрату і деградацію природних середовищ існування різних видів, причину яких вони бачать в непомірному споживанні ресурсів планети людством.
- Актуальне
- Важливе