live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Єврокомісії вважають, що ідея "Турецького потоку" не працюватиме

У Єврокомісії сумніваються у доцільності запропонованого Росією проекту газопроводу "Турецький потік" в обхід України

Про це сказав віце-президент Єврокомісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович, передає Еспресо.TV з посиланням на "Укрінформ".

Зокрема, віце-президент Єврокомісії акцентував увагу на наявних довготривалих контрактних зобов'язаннях Росії перед європейськими партнерами із постачання газу через територію України. У цьому зв'язку він назвав новий проект "радикальною пропозицією" російської сторони та висловив здивування планами Москви із перенаправлення великих обсягів газу (понад 60 млрд кубометрів на рік), який нині йде до Європи через територію України, до Туреччини.

"Я також маю питання щодо економічної доцільності цього рішення. Туреччина потребує близько 15 млрд кубометрів на рік. Регіон Південно-Східної Європи - також близько 15 млрд кубометрів. Отже, чому потрібно туди постачати більше 60 мільярдів кубометрів газу? Тож, як я казав, це не працюватиме", - заявив віце-президент Єврокомісії.

Він також висловив здивування позицією ВАТ "Газпром", що "спілкується з клієнтами через прес-конференції" - саме так було оголошено про скасування проекту "Південний потік" та ініціювання "Турецького потоку".

Нагадаємо, на початку грудня 2014 року Росія запропонувала Туреччині проект газопроводу через Чорне море, так званий "Турецький потік", який би транспортував паливо територіями Туреччини та Греції до країн Південно-Східної Європи. Росія розглядає таку ініціативу в обхід України як заміну скасованому "Південному потоку". "Газпром" заявив, що побудує морську частину "Турецького потоку" самостійно.

 

 

новини партнерів

21 листопада, 2019 четвер

21 листопада, 2019 четвер

20 листопада, 2019 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати