У США готуються до пересадки чоловічого статевого органу
У 2016 році один американський військовослужбовець пройде процедуру трансплантації статевого органу, отриманого від померлого донора
Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на The New York Times.
Подібні операції ще жодного разу не проводилися в США. Фахівці з Медичної школи при університеті Джонса вважають, що вже через кілька місяців до пацієнта повернеться здатність до нормального сечовипускання, ерекції і еякуляції.
Понад 1300 військових отримали під час військових дій в Іраку і Афганістані в період з 2001 по 2013 роки урогенітальні травми. Більшість постраждалих - молоді чоловіки віком до 35 років. Про такі травми рідко говорять, проте вони приносять людям чимало страждань.
Наразі в світі проведено всього дві пересадки статевого органу. У 2006 році така операція була проведена в Китаї. Незважаючи на те що вона пройшла успішно, через кілька місяців після хірургічного втручання пересаджений орган довелося видалити. Основна причина - психологічні проблеми, що виникли у пацієнта і його дружини.
Про іншу трансплантацію повідомили південноафриканські лікарі в березні 2015 року. Чоловік, якому був пересаджений донорський орган, не тільки швидко відновився після операції, але і вже став батьком, що безсумнівно свідчить про успіх операції.
Фахівці з Університету Джонса Хопкінса вже отримали дозвіл на проведення 60 подібних пересадок. Вартість операції складає $200-400 тис, проте перші операції будуть оплачені з коштів самого університету.
Вчені планують відпрацювати техніку пересадки статевого члена і проводити такі операції надалі. Це дозволить людям, що отримали урогенітальні травми, поліпшити якість життя і поверне можливість мати дітей.
- Актуальне
- Важливе