live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Рада скасувала закон про реструктуризацію валютних кредитів


фото: 24.kz
Парламент не зміг подолати вето президента на прийнятий 2 липня 2015 року закон про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті

Депутати не подолали вето і не погодилися з пропозиціями президента, передає Еспресо.TV.

Після такого голосування закон вважається відхиленим.

Президент, не підписавши закон, виходив з того, що за чинними нормами законодавства безпосередньо кредитором і позичальником вирішуються питання щодо реструктуризації заборгованості за кредитними договорами.

"Запропоновані ж законом, що надійшов на підпис, заходи суттєво порушують баланс прав сторін кредитного договору в бік позичальників, покладаючи весь тягар збитків виключно на банківську систему", - вважає президент.

  • Як відомо, закон про реструктуризацію кредитів в іноземній валюті Верховна Рада ухвалила 2 липня, після чого кілька народних депутатів закликали президента застосувати до нього право вето.
  • У свою чергу, Нацбанк України 3 липня заявив, що ухвалення цього закону завдасть нищівної шкоди фінансовій і банківській системам України, поставить під загрозу добробут усіх громадян.
  • "Якщо всі кредити, надані фізичним особам-резидентам в іноземній валюті, конвертувати в гривню за курсом 5,05 грн/$1, то банківська система зазнає збитків в сумі близько 100 млрд грн", – зазначалося на сайті Центробанку.

новини партнерів

28 січня, 2020 вівторок

28 січня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати