live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Послід рятує Арктику від глобального потепління, - вчені

Вчені з'ясували, що пташиний послід може служити не тільки цінним добривом, але ще й засобом для зниження рівня глобального потепління

Про це йдеться у дослідженні, результати якого представлені в журналі Nature Communications.

Щорічно величезні зграї мігруючих морських птахів "забарвлюють" арктичні скелі у світлі тона.

Як відомо, в посліді птахів міститься велика кількість аміаку - так організм позбавляється від токсичної сполуки. Використовуючи комп'ютерне моделювання в поєднанні зі спостереженнями атмосфери в районі округу Нунавут, Канада, дослідники прийшли до висновку, що саме аміак з гуано пригнічує глобальне потепління в літній період.

Вчені пояснюють, що після того, як аміачні пари потрапляють в повітря, вони взаємодіють із сірчаною кислотою і водою, утворюючи частинки, навколо яких конденсується вода. Так утворюються низькі хмари, які завдяки наявності амонієвих солей досить ефективно відбивають сонячне світло і таким чином охолоджують регіон.

Проте автори даної роботи відзначають, що одних лише старань птахів недостатньо для того, щоб впоратися з глобальним потеплінням. Птахи відіграють важливу роль в охолодженні Арктики, але навіть якщо всі пернаті світу будуть випорожнюватися на арктичні скелі, це не вирішить існуючу проблему.

новини партнерів

19 листопада, 2019 вівторок

19 листопада, 2019 вівторок

18 листопада, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати