live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Будинок Гітлера перетворять на притулок для інвалідів

Національна рада (парламент) Австрії проголосувала за експропріацію будинку в містечку Браунау-на-Інні, де народився лідер Третього рейху Адольф Гітлер

Згідно з рішенням депутатів, будинок буде в примусовому порядку передано у власність республіки, повідомляє ТАСС.

Більшість народних обранців проголосували в середу ввечері за експропріацію, проти висловилися лише депутати партії "Команда Штронаха" і деякі представники партії "Нова Австрія".

Наразі уряд Австрії платить власниці будинку близько 5 тисяч євро на місяць за його оренду.

Відповідно до прийнятого законопроекту, нерухомість перейде у власність республіки після виплати суми відступних колишньому власнику. Її розмір має визначити Міністерство внутрішніх справ Австрії.

Про подальшу долю будівлі розповів глава уряду Верхньої Австрії Йозеф Пюрингер за підсумками консультацій з міністром внутрішніх справ Австрії Вольфгангом Соботкою і бургомістром Браунау-на-Інні Йоханнесом Вайдбахером. Повідомляється, що після реконструкції будівля перейде в оренду центру з догляду за інвалідами.

"За підсумками ґрунтовної дискусії ми ухвалили рішення не зносити будинок", - сказав Пюрингер.

"Використання будинку під соціальні потреби, як це було вже протягом багатьох років, служить життєстверджуючим знаком, пам'яттю про жертв націонал-соціалізму і чітким символом протистояння злочинам Гітлера", - додав він.

Денний пансіон для інвалідів вже розташовувався в цьому будинку, проте в 2011 році за наполяганням колишньої власниці будівлі змушений був переїхати.

Як зазначається, на початку 2017 року буде створена спеціальна робоча група з представників МВС, землі Верхня Австрія та міста Браунау-на-Інні, яка до середини року узгодить всі правові та організаційні питання. Такий підхід відповідає рекомендації експертної комісії, яка пропонувала реконструювати будівлю.

новини партнерів

2 липня, 2020 четвер

2 липня, 2020 четвер

1 липня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати