live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Екс-правління ПриватБанку звинуватило НБУ у знищенні банку

Екс-правління ПриватБанку вважає, що Нацбанк вів цілеспрямовану політику по знищенню фінустанови

Про це йдеться у матеріалі екс-правління фінустанови, який вони опублікували на сайті "Українська правда". Цю ж позицію опублікував у своєму Facebook колишній IT директор ПриватБанку Дмитро Дубілет.

Екс-керівники фінустанови вважають, що "дірка в 148 млрд грн" утворилася не в результаті виведення грошей, а різкої зміни правил гри від НБУ.

"Цей розрив утворився в результаті того, що НБУ різко і, як ми вважаємо, несправедливо змінив політику обліку заставного майна. В результаті цієї зміни (яке, до речі, вступає в силу лише 1 січня 2017 року) наш банк втратив право враховувати застави загальною вартістю 142.8 млрд грн. Причому ця вартість була підтверджена незалежними оцінювачами, уповноваженими НБУ", - йдеться в матеріалі.

Як пояснює екс-правління банку, НБУ дозволив вважати заставами тільки те майно, на яке можна оформити в іпотеку.

"Одним з наших позичальників було підприємство, яке за оцінкою незалежних оцінювачів, коштувало близько 6 млрд грн. Позичальнику належало 75% цього підприємства, 25% належало державі. Таким чином, вартість цієї застави становила 6 млрд * 75% = 4.5 млрд грн. Але після різких змін правил гри ця застава стала коштувати нуль", - зазначають вони.

За словами екс-керівництва, в Україні практично немає великих підприємств, які на 100% належали б одному власнику (а для укладення іпотеки потрібна згода всіх власників). "Можна сказати, що НБУ зробив неможливим враховувати абсолютну більшість об'єктів в нашій країні".

Також екс-власники Привату згадують ще один приклад з заставним майном.

"Одним з наших застав був стадіон Дніпро-Арена. Свого часу на його будівництво було витрачено понад 1 млрд грн, а незалежні оцінювачі оцінили його поточну вартість в 850 млн грн. Однак НБУ визнав вартість цієї застави також в нуль! Чому? А ви все одно не знайдете на нього зараз покупця!", - Каже регулятор.", - йдеться в тексті.

Також екс-правління "Привату" звинуватило НБУ в тому, що регуляор скасував міжнародні стандарти визначення пов'язаних осіб та почав відносити до пов'язаних осіб "всіх підряд".

"Наш банк регулярно проходив аудит міжнародних аудиторських компаній з великої четвірки. Відповідно до останнього звіту від PricewaterhouseCoopers, частка кредитного портфеля, який припадав в нашому банку на пов'язані особи, становила 17.7%. Але в якийсь момент НБУ знову вирішив кардинально змінити правила гри. Регулятор оголосив, що МСФЗ його не цікавить, він буде самостійно, "експертно" визначати, які особи називати пов'язаними", - зазначають колишні керівники фінустанови.

"Експерти" з НБУ почали відносити до пов'язаним підприємствам мало не всіх підряд, хто коли-небудь вечеряв з акціонерами банку. Наприклад, ніхто так і не зміг пояснити, чому в список інсайдерів потрапив футбольний клуб "Динамо Київ", - йдеться в тексті.

Ще одне звинувачення ПриватБанку - НБУ використовував рефінансування, видане Привату на покриття відтоку депозитів, як інструмент тиску.

"З початку кризи наш банк отримав рефінансування на суму 30,2 млрд грн. Коли Гонтарева очолила НБУ, вона підвищила кредитну ставку до 28-32% річних...Цинізм також полягав в тому, що для інших великих банків ставка рефінансування в 2016 році була знижена", - йдеться в тексті екс-правління банку.

Також в "Приваті" зазначають, що банк платив "величезні відсотки за кредит". На момент націоналізації банк виплатив в цілому на момент націоналізації 11,1 млрд грн тіла кредиту і 13,1 млрд відсотків грн.

Екс-правління "ПриватБанку" також звинуватило державу в тому, що вона ініціювала ряд інформаційних атак, які приводили до паніки серед клієнтів.

"Протягом двох останніх років наш банк пережив сім інформаційних атак на тему "ПриватБанк націоналізують"... Остання атака була спровокована Гонтаревою, коли вона зібрала на закриту нараду провідних банкірів і експертів і розповіла їм про те, що ПриватБанк можуть націоналізувати, пустивши, таким чином, чергову хвилю чуток, яку з задоволенням підхопили ЗМІ на чолі з "Інтером", - зазначають вони.

Підсумовуючи, екс-правління Привату звинуватило НБУ і персонально главу Нацбанку Валерію Гонтареву.

"З приходом до влади, Гонтарева вела цілеспрямовану політику знищення нашого банку...Звичайно, важливу роль зіграло особисте ставлення Гонтаревої до Ігоря Коломойського. По Києву ходять легенди про те, як сильно вона його ненавидить, і як вона давала зрозуміти, що готова на все, щоб зруйнувати його бізнес", - пише екс-правління "ПриватБанку".

Все по темі: Націоналізація ПриватБанку

новини партнерів

17 жовтня, 2017 вівторок

16 жовтня, 2017 понеділок

16 жовтня, 2017 понеділок

15 жовтня, 2017 неділя

14 жовтня, 2017 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати