live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Опубліковані схеми виводу грошей з ПриватБанку до його націоналізації


фото: politeka.net
Починаючи з січня 2014 року, за допомогою кредитних схем із ПриватБанку було виведено за кордон близько $4,27 млрд

Про це пише видання "Наші гроші".

За інформацією видання, найбільша сума в $1,82 млрд була видана у травні-серпні 2014 року в кредит 42 фірмам із "приватівським" корінням. Ті перераховували кошти в якості повної передоплати британській компанії за певний товар на рахунок у PrivatBank Cyprus branch. Лише після цього українська фірма укладала угоду з ПриватБанком про те, що заставою по раніше взятому кредиту є майнові права на ще непоставлений товар від британців.

Вже потім британська фірма повідомляла, що не може виконати поставку і розривала угоду з українською фірмою, не повертаючи отримані гроші. 

"Наші гроші" з посиланням на матеріал видання BNE зазначає, що ще $1,45 млрд було розміщено у січні 2014 року на кореспондентських рахунках у австрійському банку Winter ($0,95 млрд) та люксембурзькому банку East-West United ($0,50 млрд). У липні 2016 року коштів на рахунках вже не було.Схема виведення грошей з України така: власники українського банку отримують кредит з європейського банку під заставу депозитних коштів клієнтів. Після цього частину кредитів використовують для капіталізації свого банку, а іншу частину виводять в офшор. У разі втрати українським банком ліцензії кореспондентські рахунки автоматично переходять європейському банку для погашення кредиту. 

Також BNE повідомляє, що у 2015-2016 роках ПриватБанк позичив $1,00 млрд двом десяткам новостворених фірм з Харкова зі статутним капіталом 36 євро кожна. Ці компанії, більшість яких грала роль у паливному бізнесі Ігоря Коломойського, були оформлені на колишніх менеджерів зі структур власників "Привату".

Все по темі: Націоналізація ПриватБанку

новини партнерів

22 листопада, 2017 середа

22 листопада, 2017 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати