live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Радбез ООН засудив Ізраїль, США утримались

Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію з вимогою до Ізраїлю "негайно і повністю припинити будівництво єврейських поселень на окупованих палестинських територіях, включаючи Східний Єрусалим"

Про це пише DW.com.

Ухвалення цього документа стало можливим завдяки тому, що США, всупереч багаторічній практиці, несподівано відмовилися від права вето і лише утрималися при голосуванні.

Всі інші 14 членів Радбезу проголосували на підтримку резолюції. Документ був прийнятий під гучні оплески учасників засідання. Це перший випадок за майже вісім років, коли Радбез ООН приймає резолюцію щодо Ізраїлю і палестинців. У 2011 році США наклали вето на аналогічну резолюцію, пославшись на те, що вона зашкодить переговорам з близькосхідного врегулювання.

У прийнятій нині резолюції йдеться, що будівництво Ізраїлем єврейських поселень на палестинських територіях, окупованих з 1967 року, включаючи Східний Єрусалим, "не має юридичної сили" і є "кричущим порушенням міжнародного права".

Документ вимагає від Ізраїлю припинити цю практику, оскільки, як зазначається в резолюції, це "має істотне значення" для врегулювання конфлікту на основі принципу співіснування двох держав - ізраїльського і палестинського.

Проект резолюції із засудженням дій Ізраїлю був поставлений на голосування Новою Зеландією, Малайзією, Венесуелою і Сенегалом після того, як Єгипет - початковий ініціатор документа - зняв його з голосування під сильним тиском з боку Ізраїлю і обраного президента США Дональда Трампа.

Постійний представник Ізраїлю в ООН Данні Данон заявив, що його країна очікувала, що США накладуть вето на "цю ганебну резолюцію". Він також висловив упевненість в тому, що "нова адміністрація США і майбутній генеральний секретар ООН відкриють нову еру в плані відносин між ООН і Ізраїлем".

  • Нагадаємо, Єгипет відкликав проект резолюції ООН після критики Трампа.

новини партнерів

28 січня, 2020 вівторок

28 січня, 2020 вівторок

27 січня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати