live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені розказали, як зміна клімату вплине на Європу

Південні і південно-східні регіони Європи найбільше страждатимуть від несприятливих наслідків зміни клімату, зокрема, спека і посухи стануть більш інтенсивними

Про це йдеться у доповіді Європейського агентства з питань навколишнього середовища (ЕЕА).

За даними вчених, зміна клімату викликає більш часті й сильні повені, посухи, урагани та періоди аномальної спеки по всій Європі у зв'язку з глобальним підвищенням температури, яка б'є нові рекорди, підйомом рівня моря та таненням морського льоду в Арктиці.

"Характер опадів змінюється, як правило, роблячи вологі регіони Європи ще більш вологими, а в посушливих регіонах збільшуються періоди сильної спеки. Обсяг льодовиків і снігового покриву зменшується... Нові кліматичні прогнози дають додаткові докази того, що кліматичні крайності збільшаться в багатьох європейських регіонах", - йдеться у доповіді.

Південна і південно-східна Європа, за прогнозами, стикатиметься з найбільшим числом негативних наслідків. Цей регіон вже відчуває значне збільшення екстремально високих температур і зменшення кількості опадів.

Прибережні райони в західній частині Європи також розглядаються, як "гарячі точки", тому що вони перебувають у зоні підвищеного ризику до затоплень через підвищення рівня моря.

У доповіді наголошується, що економічний збиток від зміни клімату може бути дуже великим. З 1980 року у 33 країнах, які входять до ЕЕА, збитки, спричинені екстремальними природними явищами, склали понад 400 млрд євро.

"Європа також залежить від наслідків зміни клімату, що відбуваються за межами Європи, через вплив на торгівлю, інфраструктуру, геополітичні ризики і ризики для безпеки та міграції", - зазначається в доповіді.

новини партнерів

4 липня, 2020 субота

4 липня, 2020 субота

3 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати