live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Уряд Японії дозволив імператорові піти у відставку

Японський уряд схвалив законопроект, згідно з яким правлячий імператор Акіхіто зможе зректися престолу

Про це повідомляє ВВС.

Ухвалений закон зможе спрацювати тільки один раз.

У 2016 році 83-річний імператор повідомив, що здоров'я та вік не дозволяють йому повноцінно виконувати свої обов'язки. Проте в чинному законодавстві Японії немає положення про зречення, тому імператор не може на свій розсуд передати владу спадкоємцю принцу Нарухіто.

Тепер законопроект розглядатиметься в парламенті країни і, як прогнозують, буде також ухвалений. Головний секретар кабміну Йошіхіде Суга сказав, що уряд сподівається на безперешкодне ухвалення закону.

Останнього разу японський імператор зрікався престолу в 1817 році.

Імператор Акіхіто переніс операцію на серці і лікувався від раку простати. Він посів на троні після смерті свого батька, імператора Хірохіто, в 1989 році. Акіхіто люблять і шанують в Японії. У серпні в зверненні до нації він сказав, що починає відчувати вікові обмеження і це привело його до роздумів про роль і обов'язки імператора.

Закон забороняє імператорові висловлюватися з питань політики, тому імператор Акіхіто не міг прямо сказати, що хоче відректися від престолу. У законопроекті, схваленому Кабінетом міністрів, йдеться про широку підтримку рішення імператора його підданими.

Також законопроектом передбачається, що наслідний принц Нарухіто негайно займе Хризантемовий трон, але цей закон не дозволить скористатися правом зречення ані самому Нарухіто, ані його наступникові.

Після ухвалення закону парламентом уряд встановить дату зречення. Очікується, що це буде 18 грудня 2018 року.

Жінкам не дозволяється займати імператорський трон, тому онука імператора принцеса Айко (дочка принца Нарухіто) не зможе наслідувати трон батька.

Суперечки щодо того, чи може жінка успадковувати трон, виникли в 2006 році, коли у імператора ще не було онуків. Вони припинилися, коли в імператорській родині народився хлопчик.

  • Нагадаємо, раніше повідомлялося, що принцеса Мако - старша онука імператора Акіхіто - виходить заміж за свого однокурсника. За японськими законами, після укладення шлюбу з простолюдином принцесу позбавлять імператорського статусу.

новини партнерів

23 листопада, 2017 четвер

22 листопада, 2017 середа

23 листопада, 2017 четвер

22 листопада, 2017 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати