Смоленська катастрофа: у Польщі заговорили про відповідальність Туска

Колишній прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск несе повну відповідальність за Смоленську катастрофу

Про це заявив міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич, передає "Польське радіо".

"Відповідальність моральна, політична та юридична екс-прем’єр-міністра Дональда Туска у зв’язку зі Смоленською катастрофою є очевидною", - заявив він.

За його словами, Туск неодноразово повторював, що усі дії державних органів влади у справі катастрофи проводили за його розпорядженням. Він несе відповідальність як прем’єр, але теж несе відповідальність як людина, котра від 11 квітня 2010 року була головою спеціальної групи Ради міністрів щодо розслідування Смоленської катастрофи.

Міністр нагадав, що на початку травня 2010 року, за поданням партії "Право і справедливість", сейм Польщі голосував у справі прийняття Польщею розслідування, включно з можливої ексгумацією тіл жертв.

"Я ходив від депутата до депутата "Громадянської платформи" (партія Туска - ред.), просив їх, аби вони підтримали це подання, аби Польща прийняла це провадження, це розслідування. Усі вони голосували за те, аби Польща не робила цього", - підкреслив міністр оборони.

  • Нагадаємо, літак Ту-154 з польськими високопосадовцями та президентським подружжям на борту розбився під Смоленськом у 2010 році. 
  • Раніше повідомлялося, що до труни генерала Броніслава Квятковського росіяни поклали останки ще 7 тіл, а в труні генерала Влодзімєжа Протасінського знайшли частини тіл ще 4 осіб.
  • Під час повторного вивчення тіл жертв Смоленської авіакатастрофи в труні стюардеси Наталії Янушко було знайдено рештки 5 інших осіб.
  • У труні президента Польщі Леха Качинського, який загинув у авіакатастрофі під Смоленськом у 2010 році, знайшли фрагменти тіл двох інших людей.

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати