live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На Хортиці відкрили для відвідувачів святилище, старіше за Стоунхендж

У четвер, 29 червня, на острові Хортиця в Запорізькій області для туристів відкрили святилище, що датується IV-ІІІ тисячоліттям до н.е.

Про це повідомляє "Укрінформ".

За даними національного заповідника, цю споруду з каміння було створено раніше, ніж всесвітньо відомий Стоунхендж.

Святилище на Хортиці представляє собою кілька кіл каменів із одним вищим каменем. Воно знаходиться на території острова в районі балки Каракайка. Цей пам'ятник епохи бронзи було виявлено випадково кілька років тому співробітником заповідника. До цього дня він перебував у процесі музеєфікації.

"Воно старше, ніж Стоунхендж. В цілому комплекс цих святилищ - це елемент арійського сакрального простору. Такі святилища виявлені і в Корнуеллі у Великій Британії, і в Бретані у Франції, і на Кольському півострові. Концентрація подібних святилищ на острові Хортиця дає можливість говорити про те, що Хортиця могла бути сакральним центром, "Меккою" епохи бронзи, - сказав заввідділом Національного заповідника "Хортиця" Сергій Дударенко.

За словами вченого, на території острова Хортиця вченими знайдено вже цілий комплекс подібних святилищ.

На сьогодні найбільш цікавими з уже досліджених об'єктів-святилищ Хортиці є обсерваторія на висоті Брагарня, культовий комплекс близько балки Велика Молодняга, "Чорний камінь", що зберігають у Музеї історії запорізького козацтва та комплекс "Скіфський стан", який представляє собою кургани та збори кам'яних виробів.

новини партнерів

24 листопада, 2017 п'ятниця

23 листопада, 2017 четвер

24 листопада, 2017 п'ятниця

23 листопада, 2017 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати