СБУ випустила нові рекомендації, як вберегтися від Petya.A
СБУ оприлюднила нові рекомендації щодо захисту комп’ютерів від кібератак вірусу Petya.A
Про це повідомляє прес-центр Служби безпеки України на своїй сторінці у Facebook.
У відомстві зауважили, що комп'ютери українців "інфікуються" переважно через відкриття шкідливих додатків, які були надіслані на електронні адреси багатьох комерційних та державних структур. Таким чином Petya.A шифрує файли користувача, після чого виводить повідомлення про перетворення файлів з пропозицією заплатити за ключ дешифрування у біткоїнах в еквіваленті суми $300 для розблокування даних.
Зазначається, що станом на сьогодні зашифровані дані розшифруванню не підлягають.
Читайте також: Як врятуватися від хакерів. 8 порад від Українського кіберальянсу
Таким чином користувачам рекомендують:
- Не перезавантажувати комп'ютер, якщо є підозра, що він вже уражений вірусом. У такому разі треба зберегти всі найбільш цінні файли на окремий не підключений до комп’ютера носій, в ідеалі - резервну копію разом з операційною системою.
- Для ідентифікації шифрувальника файлів необхідно завершити всі локальні задачі та перевірити наявність файлу C:\Windows\perfc.dat.
- Встановити та оновити антивірусне програмне забезпечення.
- Уважно ставитися до всієї електронної кореспонденції, не завантажувати та не відкривати додатки у листах, які надіслані з невідомих адрес.
- Зробити резервні копії усіх критично важливих даних.
Читайте також: Petya.A-вимагач. Все про найбільшу кібератаку в Україні
У відомстві також розповіли, що коли користувач бачить "синій екран смерті", то дані ще не зашифровані, тобто вірус ще не дістався до головної таблиці файлів.
"Якщо комп’ютер перезавантажуються і запускає check Disk, негайно вимикайте його. На цьому етапі ви можете витягнути свій жорсткий диск, підключити його до іншого комп’ютера (тільки не у якості завантажувального тому) і скопіювати файли", - підсумували у СБУ.
Читайте також: Для України з любов'ю. Як вірус Petya.A "поклав" цілий світ
Все по темі: Кібератака на Україну
- Нагадаємо, що 27 червня хакери атакували низку українських банків.
- Компанія "Київенерго" також зазнала хакерської атаки. Там розповіли, що були змушені вимкнути всі комп'ютери.
- ЗМІ повідомили, що вірусна атака хакерів заблокувала майже всі комп'ютери "Запоріжжяобленерго", "Дніпроенерго" та Дніпровської електроенергетичної системи.
- Державний "Ощадбанк" обмежив деякі функції з обслуговування клієнтів через хакерську атаку на українські банки.
- Хакери атакували найбільший український аеропорт - "Бориспіль" та здійснили кібератаку на комп'ютерні сервери Кабінету міністрів.
- Також українська компанія експрес-доставки "Нова пошта" зазнала хакерської атаки.
- "Укрпошта" і "Укртелеком" теж зазнали хакерської атаки, комп'ютерні системи підприємств не працюють.
- Служба безпеки України виклала у загальний доступ детальні технічні поради щодо захисту комп’ютерів від кібератаки вірусу-вимагача.
- Майже 150 стратегічних для України підприємств, у тому числі атомні електростанції (АЕС), не постраждали в ході вірусної атаки, повідомляє Кабмін.
- Актуальне
- Важливе