live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Росія вивезла з окупованого Криму 450 музейних експонатів


фото: 15minut.org
Міністерство культури України обурене проведенням у Москві виставки "Пантікапей і Фанагорія. Дві столиці Боспорського царства", на яку з Криму привезли українську культурну спадщину

Про це йдеться в заяві міністерства культури України.

Виставка відкрилася 29 червня в московському Державному музеї образотворчих мистецтв ім. Пушкіна. Росіяни вивезли з окупованого півострову 450 раритетних експонатів, зокрема археологічні предмети з фондів Керченського історико-культурного заповідника. Вказується, що виставка "запозичених" експонатів триватиме до 17 вересня. Про подальшу долю знахідок наразі невідомо.

"Відповідне свідчить про цинічне порушення положень таких міжнародних актів як Конвенції про закони і звичаї суходільної війни, Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, Конвенції про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності та  Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини і Резолюції Ради безпеки ООН 2347", - йдеться в заяві Мінкульту.

У міністерстві зазначили, що за рішеннями Генасамблеї ООН і ЮНЕСКО Росія як держава-окупант має виконувати свої зобов’язання згідно з міжнародним гуманітарним правом і механізмами захисту прав людини.

"Міністерство культури вкотре наголошує, що об’єкти, розташовані на території Автономної Республіки Крим, мають виключно статус культурної спадщини України", - підсумували в Мінкульті.

У відомстві уточнили, що станом на сьогодні жодних звернень за дозволом на проведення археологічних розвідок, розкопок на території Криму та Севастополя не надходило, а до державної частини Музейного фонду України не передавали предметів, знайдених археологами на території півострову.

новини партнерів

12 липня, 2020 неділя

12 липня, 2020 неділя

11 липня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати